گزارش می گوید که پاکستان مایل است بیشتر بازی های جام جهانی خود را در دو شهر هند برگزار کند. این کلکته است و …

به گفته منابع ICC، تیم کریکت پاکستان ترجیح می دهد بخش اعظم مسابقات جام جهانی ODI 2023 خود را در چنای و کلکته انجام دهد – دو مکانی که تیم در تورهای قبلی خود در آنها احساس امنیت می کرد. جام جهانی به طور آزمایشی در تاریخ 5 اکتبر با 46 مسابقه آغاز می شود، از جمله فینال که در 12 شهر هند از جمله احمدآباد، لاکنو، بمبئی، راجکوت، بنگالورو، دهلی، ایندور، موهالی، گواهاتی و حیدرآباد برگزار می شود. قابل درک است که بحث در حال حاضر در سطح ICC در جریان است زیرا بزرگان هیئت کریکت پاکستان (PCB) در حال مذاکره با یکی از مدیران سطح بالای ICC در مورد این موضوع هستند که هنوز یک موضوع حساس باقی مانده است.

“خیلی چیزها به تصمیم BCCI و دولت هند بستگی دارد، اما پاکستان دوست دارد بیشتر مسابقات جام جهانی خود را در کلکته و چنای انجام دهد.” بازیکنان از امنیت بسیار خوشحال بودند. به طور مشابه، چنای به عنوان یک مکان برای پاکستان به یاد ماندنی است. یک منبع نزدیک به هیئت مدیره ICC که تحولات را دنبال می کند، در شرایط ناشناس به PTI گفت: این موضوع همچنین مربوط به احساس امنیت در مکان های خاص است.

نقطه اختلاف، بازی هند و پاکستان خواهد بود.

در حالی که احمدآباد با 132000 ظرفیت به ICC بهترین شانس را برای کسب سود بهینه می دهد، اما استادیوم نارندرا مودی در حال حاضر میزبان فینال است، بنابراین ممکن است مکان دیگری میزبان بازی باشد.

هر تیم در مرحله لیگ که به صورت رفت و برگشت برگزار می شود، 9 بازی انجام خواهد داد.

کمیته رویدادهای ICC، با همکاری تخته کریکت میزبان BCCI، برنامه سفر نهایی را در چند ماه آینده مشخص خواهد کرد تا به طرفداران در سراسر هند و سایر نقاط اجازه دهد تا برنامه سفر خود را برنامه ریزی کنند.

اخیراً، وسیم خان، مدیر کل ICC، در مقام خود به رسانه‌های پاکستانی گفته بود که این تیم می‌تواند مسابقات خود را در بنگلادش به عنوان بخشی از یک «مدل ترکیبی» انجام دهد که می‌توان از آن پیروی کرد، زیرا تیم هندی برای این سفر به این کشور سفر نمی‌کند. جام ملت های آسیا.

اما نجم ستی، رئیس PCB، در آن زمان ایده برگزاری بازی های جام جهانی در بنگلادش را رد کرده بود. علاوه بر این، ICC به صراحت اعلام کرده بود که چنین پیشنهادی از پاکستان در مورد “مدل ترکیبی” برای مسابقات جهانی ارائه نشده است.

در طول جام جهانی 2011، نیمه نهایی پاکستان در برابر هند در موهالی برگزار شد که از نظر لجستیکی برای هواداران در آن سوی مرز راحت بود تا از مرز واگه عبور کنند. با این حال، محالی در 12 مکان نهایی شده توسط BCCI حضور ندارد.

در سال 1996، مرحله یک چهارم نهایی پرطرفدار در ورزشگاه چیناسوامی در بنگالورو برگزار شد.

از آن زمان تاکنون چیزهای زیادی تغییر کرده است و در این زمان های حساس، میزبانی پاکستان در برخی از مکان های خاص، از جمله بمبئی و دارمسالا، بسیار دشوار خواهد بود.

در واقع بازی جام جهانی 2016 پاکستان در دارمسالا برنامه ریزی شده بود، اما این نگرانی وجود داشت که به دلیل فاجعه پاتانکوت (تروریست ها به پایگاه هوایی حمله کردند)، میزبانی بازی در آن مکان ایده عاقلانه ای نبود.

در حالی که امنیت برای هر تیم درجه یک خواهد بود، BCCI و همچنین دولت هند می‌خواهند اطمینان حاصل کنند که هیچ حادثه ناخوشایندی وجود ندارد.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله