“گام بزرگ به عقب”: هاربهاجان سینگ در مورد پیشنهاد کاپیتانی کوهلی-روهیت راوی شستری

عکس فایل ویرات کوهلی و روهیت شارما© BCCI/Sportzpics

با توجه به اینکه فینال مسابقات جهانی تست ICC خیلی دور نیست و اوج آمادگی جسمانی روهیت شارما تضمینی مطلق نیست، راوی شاستری سرمربی سابق هند یک «پیشنهاد کاپیتانی» جالب ارائه کرد. شاستری معتقد است که اگر به دلایلی روهیت برای هدایت هند در دسترس نباشد، باید باتوم به ویرات کوهلی داده شود. در واقع، شاستری احساس می‌کرد که همین اتفاق باید در آزمون بیرمنگام تغییر می‌کرد، جایی که جاسپریت بومراح در غیاب روهیت فرماندهی تیم را دریافت کرد، حتی اگر کوهلی بخشی از تیم بود.

در حالی که این پیشنهاد طرفداران را در حالت نوستالژی قرار داد، هاربهاجان سینگ، بازیکن سابق کریکت هند، کاملاً با دیدگاه شاستری در مورد این موضوع موافق نیست.

“این مانند برداشتن یک گام بزرگ به عقب خواهد بود (کهلی را به یک کاپیتان کامل تبدیل کردید). اگر به عقب برگردید، چگونه به جلو حرکت خواهید کرد؟ نه اینکه ویرات کاپیتان بدی بود. تا زمانی که او فرماندهی کرد، ویرات عالی. به این رکورد نگاه کنید – تست در خانه و خارج از کشور برنده می شود – خودش گویای است. او هم نتایج را ارائه کرده است. اما من قطعاً معتقدم که اگر روهیت بازی نمی کند یا مصدوم است یا هر دلیلی وجود دارد، باید به کسی نگاه کنیم. هاربهاجان به هندوستان تایمز گفت.

با این حال، هاربهاجان کاملاً از این که ببیند کهلی تیم را برای یک مسابقه یک‌باره مانند فینال آزمون قهرمانی جهان رهبری می‌کند، بدش نمی‌آید. اما اگر روهیت، به دلایلی، مسابقه‌ای را در یک سریال دوطرفه از دست بدهد، بازگشت به ویرات چیزی نیست که توربناتور آن را تصور کند.

“اگر نوبت به مسابقه انفرادی می رسد، بله، ویرات می تواند مسئولیت را بر عهده بگیرد. اما نه در غیر این صورت. اگر مسابقه بزرگی مانند فینال WTC است، چرا که نه؟ اما اگر به یک سری 4 بازی نگاه کنید که روهیت در آن حضور ندارد. در دسترس است، پس زمان سرمایه گذاری روی یک کاپیتان جدید است. اما اگر در یک سریال طولانی به ویرات برگردید، این گامی در مسیر درست نیست. اولا، ویرات این کار را انجام نخواهد داد، و حتی اگر انجام دهد. این نشان می دهد که ما کاپیتان بعدی را آماده نکرده ایم.” او توضیح داد.

موضوعات ذکر شده در این مقاله