کمک سباستین هالر به دورتموند تامپ گلادباخ برای ماندن در بایرن

عملکرد خیره کننده سباستین هالر در نیمه اول به بوروسیا دورتموند کمک کرد تا با دو بازی باقی مانده پس از شکست 5-2 بروسیا مونشن گلادباخ در روز شنبه، به امتیاز بایرن مونیخ، صدرنشین بوندسلیگا بازگردد. پس از اینکه بایرن اوایل روز شالکه را 6-0 شکست داد، دورتموند در 32 دقیقه ابتدایی 4 ضربه به گلادباخ زد و هالر در هر یک از گل ها نقش داشت. ادین ترزیچ، سرمربی دورتموند گفت: ما امروز نشان دادیم که تا انتها به ایمان خود ادامه خواهیم داد و همه چیز را تا پایان دنبال خواهیم کرد.

ما هنوز دو بازی داریم و بعد از آن خواهیم دید که کافی بود یا نه.

هالر پس از پنج دقیقه شوت خود را با دانیل مالن در ریباند انجام داد و هشتمین گل خود را در هشت بازی اخیر خود به ثمر رساند. هالر سپس در محوطه جریمه زمین خورد و جود بلینگهام، نوجوان انگلیسی، از روی نقطه به گل تبدیل شد تا برتری دورتموند را دو برابر کند.

هالر تنها سه دقیقه بعد یک گل به خودی خود به ثمر رساند. هلندی کمی بعد دوباره هالر را راه اندازی کرد و دورتموند را 4-0 جلو انداخت.

رامی بنسباینی از گلادباخ، که شایعه می‌شود فصل آینده راهی دورتموند خواهد شد، یک پنالتی را در 15 دقیقه باقی مانده به گل تبدیل کرد و لارس استیندل ضربه پنالتی دیگری را برای میهمان به ثمر رساند، اما گیو رینا مهاجم آمریکایی گل پنجم را به ثمر رساند.

این پیروزی دورتموند را پشت سر بایرن نگه داشت، تیمی که بزرگترین برد خود را زیر نظر توماس توخل با زدن 6 گل از مقابل شالکه به ثبت رساند.

توماس مولر، کاپیتان کهنه کار بایرن، پس از 21 دقیقه، اولین گل خود را در 8 بازی به ثمر رساند.

جاشوا کیمیچ مدت کوتاهی بعد برتری بایرن را دو برابر کرد و یک پنالتی را علیرغم از دست دادن پای خود پس از ضربه زدن جمال موسیالا به محوطه جریمه به گل تبدیل کرد.

سرژ گنابری در اوایل نیمه دوم دو گل دیگر اضافه کرد و ماتیس تل، نوجوان فرانسوی نیز گلزنی کرد تا اینکه نوشیر مزرویی اولین گل خود را در بایرن به ثمر رساند.

توخل گفت: «ما قدمی در مسیر درست برداشتیم – اعتماد به نفس مدفون ما در حال بازگشت است.

اما دلیلی برای سرخوشی وجود ندارد، ما دوباره در روز شنبه (در برابر RB لایپزیگ) مورد آزمایش قرار خواهیم گرفت.

این شکست شالکه را که برای اولین بار از سپتامبر با برد هفته گذشته در ماینتس از مکان های سقوط خارج شده بود، در پلی آف سقوط قرار داد.

– اتحادیه “به رویاپردازی ادامه بده” –
یونیون برلین امیدهای خود را برای اولین حضور در لیگ قهرمانان تقویت کرد و RB لایپزیگ را به مقام سوم رساند و با برتری 4-2 خانگی مقابل تیم جنگل سیاه سه برتری از فرایبورگ رده پنجمی پیشی گرفت.

یونیون با یک ضربه برق آسا در نیمه اول پیروزی را رقم زد، شرالدو بکر دو گل را در دو دقیقه پس از اینکه کوین بهرنز با پنج دقیقه بازی باز کرد، دو گل زد.

مانوئل گولده از فرایبورگ در 10 دقیقه نیمه دوم یک ضربه را به عقب کشید و زمانی که وینچنزو گریفو در 20 دقیقه مانده به پایان بازی از روی نقطه شروع به بازی کرد، یک بازگشت را مشاهده کرد.

اما بکر امیدهای میهمانان را خاموش کرد و در وقت استراحت توپ را جمع کرد و آیسا لایدونی بدون علامت را پیدا کرد که در چهارمین یونیون ناک را زد.

اورس فیشر مربی خوشحال اتحادیه می گوید: «هواداران می توانند به رویاپردازی ادامه دهند. “امروز باید دنبالش می رفتیم.”

اینتراخت فرانکفورت اولین بازی خود را در 11 تلاش با وجود محرومیت مربی الیور گلاسنر در ورزشگاه برد، و ماینتس را 3-0 در خانه شکست داد، به لطف گل های دایچی کامادا، اورلیو بوتا و راندال کولو موانی.

فرانکفورت که در اواسط هفته تصمیم گرفت در پایان فصل با وجود صعود دارندگان لیگ اروپا به فینال جام حذفی آلمان، راه خود را از گلاسنر جدا کند، با قاطعیت پاسخ داد تا از رقبای دربی خود بالاتر برود.

بوخوم از نتیجه ضعیف شالکه در مونیخ استفاده کرد و در خانه 3-2 آگزبورگ را شکست داد و با یک امتیاز از سد آبی های سلطنتی گذشت.

وولفسبورگ در پاسخ به شکست 6-0 هفته گذشته دورتموند، هوفنهایم را 2-1 در خانه شکست داد و به رده ششم، یعنی جایگاه لیگ کنفرانس اروپا صعود کرد.

این باخت باعث شد هوفنهایم تنها دو امتیاز با رتبه های سقوط فاصله داشته باشد و دو بازی باقی مانده است.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله