کارلوس آلکاراز می‌گوید در پیروزی اوپن فرانسه احساس شکست ناپذیری می‌کرد

نواک جوکوویچ روز دوشنبه با نوشتن “کوزوو قلب صربستان است. خشونت را متوقف کنید” روی دوربینی در مسابقات آزاد فرانسه پس از شعله ور شدن درگیری ها در شمال کوزوو در میان تنش های قومی، جنجال برانگیخت. این فوق ستاره تنیس متولد بلگراد پس از پیروزی در دور ابتدایی خود بر الکساندر کواچویچ در زمین نمایشی فیلیپ شاتریه در رولان گاروس، این پیام را به زبان صربی نوشت. جوکوویچ 36 ساله در این مسابقات به رسانه های صرب گفت: “کوزوو مهد ما، سنگر ما، مرکز مهم ترین چیزها برای کشور ما است… دلایل زیادی وجود دارد که چرا آن را روی دوربین نوشتم.”

کارلوس آلکاراس، شماره یک جهان، اعتراف کرد که در زمان پیروزی در ست های مستقیم خود مقابل فلاویو کوبولی، بازیکن مقدماتی ایتالیا در دور اول اوپن فرانسه در روز دوشنبه، احساس “شکست ناپذیر” می کرد.

این بازیکن 20 ساله که جوانترین بازیکن برتر رولان گاروس از زمان بیورن بورگ در سال 1976 بود، با نتایج 6-0، 6-2، 7-5 بر حریف خود در رتبه 159 پیروز شد.

آلکاراز قهرمان یو اس اوپن در هشت گیم اول مسابقه روز دوشنبه پیروز شد و به راحتی در 52 دقیقه دو ست بازی کرد.

او به تنهایی در ست اول، امتیاز ناچیز 10 را به حریف مغلوب خود داد.

او گفت: “احساس می‌کردم که نمی‌توانم یک بازی را ببازم. فکر می‌کردم که می‌توانم راحت‌تر از خودم برنده شوم، اما یک مسابقه می‌تواند در هر بازی تغییر کند. اما در شروع مسابقه، احساس شکست ناپذیری کردم.”

کوبولی که اولین بازی خود را در گرند اسلم انجام داد، برای مدت کوتاهی در ست سوم صعود کرد اما نتوانست از دو امتیاز شکست در گیم ششم استفاده کند.

آلکاراز سپس چهار امتیاز مسابقه را از دست داد، زیرا ایتالیایی به تساوی 5-5 ادامه داد.

با این حال، اسپانیایی در بازی دوازدهم با امتیاز پنجم بازی به تساوی رسید.

بعدی برای آلکاراز درگیری با تارو دانیل ژاپنی برای حضور در مرحله 32 پایانی است.

دانیل متولد نیویورک، با رتبه 112، بهترین اسلم خود را در مسابقات آزاد استرالیا در سال 2022 تجربه کرد، جایی که از مرحله مقدماتی به دور سوم رفت و اندی موری شماره یک سابق جهان را در دور 64 شکست داد.

بهترین حضور او در پاریس، حضور در دور دوم در سال 2017 بود.

دانیل امسال در زمین‌های سخت شکوفا شده است – رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی در آکاپولکو و دور دوم از راهیابی به ایندین ولز و میامی.

آلکاراز اضافه کرد: “من سطح تارو را می دانم، بنابراین دور دوم بسیار سختی خواهد بود، مسابقه واقعا سختی.”

بنابراین من باید برای آن آماده باشم و باید برای یک مسابقه واقعا سخت آماده باشم.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله