چنای سوپر کینگز مقابل گجرات تایتانز، فینال IPL 2023: قدرت و ضعف CSK

گجرات تایتانز در روز جمعه در مسابقات انتخابی 2 با امتیاز بالا در مسابقات IPL 2023 یک پیروزی راحت را در 62 ران بر هندزان بمبئی به ثبت رساند. پس از اینکه شوبمن گیل 129 ران فقط 60 توپ را شکست، مدافعان قهرمانی که ابتدا از آنها خواسته شد، مجموع 233/3 را در 20 اور به ثبت رساندند. بعداً، MI برای 171 باندل شد زیرا موهیت شارما یک حرکت پنج ویکت را انجام داد. تیم تحت هدایت هاردیک پاندیا وارد فینال مسابقات شده است و اکنون در دیدار روز یکشنبه در استادیوم نارندرا مودی در احمدآباد به مصاف چنای سوپر کینگز خواهند رفت. این نبرد جالبی خواهد بود زیرا هر دو تیم در مرحله لیگ در رتبه دوم جدول امتیازات قرار گرفتند.

تیم تحت رهبری MS Dhoni گجرات را در مسابقات مقدماتی 1 با 15 ران شکست داده بود و همچنین اولین پیروزی آنها بر تیم تحت رهبری هاردیک پاندیا در چهار دیدار بود. با این حال، بازی قبلی در Chepauk برگزار شد، که قلعه CSK است و همه چیز می تواند در روز یکشنبه به سمت دیگری پیش برود، زیرا هر دو تیم در احمدآباد، زمین خانگی GT به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

نقاط قوت CSK

رهبری دونی:در صحبت از نقاط قوت، ذکر لیدر و کاپیتانی ام اس ثونی بسیار مهم است که نقش مهمی در موفقیت این تیم دارد. مغز “کاپیتان باحال” یک جنبه حیاتی خواهد بود زیرا CSK در جستجوی عنوان ششم خود خواهد بود.

جفت بازشو قوی:بزرگترین نقطه قوت چنای سوپر کینگز، جفت افتتاحیه آنها به شکل دوون کانوی و روتوراج گایکواد خواهد بود. این دو در مجموع استعداد خود را نشان داده اند و شراکت های حیاتی زیادی برای طرف خود ایجاد کرده اند. در مجموع. کانوی شش نیم قرن را شکسته است در حالی که گایکواد در فصل جاری چهار پنجاه است.

شکل تاولی رهانه و دوبه: یکی دیگر از عوامل قوی در مورد ضربه زدن CSK درجه بالا است. با Ajinkya Rahane کهنه کار و Shivam Dube جوان، تیم نیز متعادل به نظر می رسد زیرا این دو به خاطر عملکردهای قدرتمندشان شناخته می شوند.

نمایش همه جانبه Jadeja: فرم راویندرا جادجا برای CSK در این فصل یک موهبت بوده است. این بازیکن همه کاره جدا از درخشش با توپ، نمایش فوق العاده ای نیز با چوب ارائه می دهد. او تاکنون 19 ویکت اسکالپ کرده و 175 دوش با نرخ ضربه 137.80 به ثمر رسانده است.

حمله سرعت: چنای همچنین از یک حمله با سرعت قوی به شکل دیپاک چهار و توشار دشپنده تشکیل شده است. این دو به خاطر ایجاد مزاحمت برای ضربات رقیب در پاورپلی و گرفتن ویکت معروف هستند. با این حال، دشپنده در برخی موارد گران شده است. چهار تا کنون در 9 مسابقه 12 ویکت و دشپنده 21 ویکت اسکال شده است. جدای از آنها، ماتیشا پاتیرانا زن جوان سریلانکا با 17 اسکالپ در 11 مسابقه بسیار چشمگیر بوده است.

ضعف CSK

مرتبه میانی ناسازگار: علی‌رغم بازی خوب Jadeja و Dhoni، که با ضربات فوق‌العاده ضربه می‌زنند، CSK هنوز برای شلیک به ضربات متوسط ​​خود مانند Ambati Rayudu و Moeen Ali نیاز دارد. آن ها در چند مسابقه چند بازی کوتاه انجام دادند اما نتوانستند در فصل اثری از خود به جای بگذارند.

بولرهای گران قیمت: اگرچه دسپاند فصل خوبی از نظر گرفتن ویکت داشت، اما تعداد زیادی دویدن نیز به بیرون درز کرد. او در 15 مسابقه 317 دوش با میانگین 24.19 دریافت کرده است. او قطعا به دنبال کاسه اقتصادی در درگیری قله خواهد بود.

موارد اضافی: در شروع فصل، CSK با انتقادات زیادی روبرو شد، زیرا بولرهای آنها دوش های زیادی را به شکل بدون توپ و واید انجام دادند. این یکی از مواردی است که قهرمانان چهار دوره هنگام رویارویی با GT در روز یکشنبه از آن اجتناب خواهند کرد.

موضوعات ذکر شده در این مقاله