پیروزی برایتون اند منچسترسیتی برای تضمین تولد در لیگ اروپا

پپ گواردیولا پس از کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر با تساوی 1-1 در روز چهارشنبه مقابل برایتون، بازیکنان منچسترسیتی را به خاطر کنار گذاشتن خماری‌های خود ستایش کرد و روند شکست ناپذیری را به 25 بازی رساند. یک امتیاز نیز برای مرغ دریایی ها کافی بود تا تضمین کنند که در رده ششم جدول قرار می گیرند و حضور در لیگ اروپا را در فصل آینده تضمین می کنند. فیل فودن قهرمانان انگلیس را در مقابل اخراج کرد، اما برایتون به خوبی شایسته امتیازی بود که با ضربه راه دور خیره کننده جولیو انسیسو به آنها داده شد.

گواردیولا گفت: “فقط 48 ساعت قبل از آن که آنها تمام الکل را در منچستر نوشیدند.” امروز آنها نشان دادند که چرا قهرمان هستند.

ما متواضع بودیم و زیاد می دویدیم. به همین دلیل است که ما سال ها قهرمان هستیم، این بازیکنان چیز خاصی را نشان دادند.

گواردیولا پیش از بازی روبرتو دزربی، سرمربی برایتون را تمجید کرد و از سرمربی ایتالیایی به عنوان یکی از تاثیرگذارترین مربیان 20 سال گذشته یاد کرد.

مربی سیتی احترام خود را با بازگرداندن تعدادی از نام های ستاره به تیمش نشان داد که پیروزی 1-0 یکشنبه مقابل چلسی را از دست داد تا چهارمین عنوان لیگ را در پنج سال گذشته به دست آورد.

ارلینگ هالند در میان 6 تغییر بازگشت و می توانست در عرض نیم ساعت هفتمین هت تریک فصل را داشته باشد.

نروژی سر به فلک کشیده در پنج دقیقه از روی صلیب دعوت کننده فودن با ضربه سر زد.

پس از آن هالند به دلیل شکست دادن جیسون استیل در هنگام تمیز کردن دروازه، یک تماس ضعیف برای سرزنش داشت.

در سومین بار درخواست، او هیچ شانسی نداشت زیرا هالند بدون خودخواهانه با استیل به میدان رفت تا فودن را شکست دهد تا پانزدهمین گل فصل خود را تبدیل کند.

اما پس از شروعی آهسته، برایتون به زودی به تعهدات گواردیولا پایبند بود، زیرا قهرمانان به عقب برگشتند.

دی زربی گفت: در هر شرایطی، حتی زمانی که شرایط سخت بود، سبک خود را از دست ندادیم.

ضربه ایستگاهی دنی ولبک از بالای دروازه به بیرون رفت و Facundo Buonanotte باید پس از عبور از خط دفاعی سیتی بهتر عمل می کرد.

کائورو میتوما همچنین شاهد یک گل تساوی برای هندبال بود.

اما زمانی که بازیکن پاراگوئه ای پاس لوی کول ویل را گرفت و تلاش خود را برای اولین گل خود در آمکس به گوشه بالای دروازه کوبید، هیچ مانعی برای تساوی انسیسو وجود نداشت.

برایتون در 45 دقیقه ابتدایی برایتون برای سومین بار توپ را وارد دروازه کرد.

وقت دوم با وجود سرعت الکتریکی بازی کمتر با حرکات دروازه‌بانی همراه بود.

هالند فکر می‌کرد که در نهایت 53مین گل فصل خود را به ثمر رساند، زمانی که 15 دقیقه مانده به پایان زمان ارسال کول پالمر را با ضربه سر به خانه فرستاد.

اما بررسی VAR، شماره 9 پرکار سیتی را در حالی که پیراهن کول ویل را کشیده بود تا فضا را برای ضربه سر آزاد ایجاد کند، جلب کرد.

پس از آن تصمیم با نشان دادن کارت زرد گواردیولا توسط داور، تمپرز برای مدت کوتاهی روی خط تماس شعله ور شد.

همچنین نگرانی‌های جزئی برای سیتی در آستانه بازی‌های جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا در ماه آینده وجود داشت، زیرا فیل فودن، جان استونز و برناردو سیلوا آزادانه حرکت نمی‌کردند زیرا در نیمه دوم تعویض شدند.

گواردیولا افزود: ما باید مراقب باشیم تا بازیکنان به بهترین شکل ممکن به فینال برسند.

اما این همه لبخند در پایان بود زیرا گواردیولا و دی زربی پس از سوت تمام وقت در آغوش گرمی از تحسین متقابل به اشتراک گذاشتند.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله