پس از گزارش‌ها مبنی بر احتمال به تعویق افتادن جام ملت‌های آسیا به دلیل سردرگمی در محل برگزاری، به‌روزرسانی جدید این را می‌گوید

منابع شورای کریکت آسیا (ACC) روز دوشنبه در متناقض با گزارش‌های رسانه‌ها مبنی بر به تعویق افتادن جام ملت‌های آسیا و برگزاری یک تورنمنت موازی به استثنای پاکستان در دوبی گفتند که آنها هیچ پیشنهادی را برای این عضو ارسال نکرده‌اند. ملت ها گزارشی در رسانه های پاکستان مدعی شد که اگر PCB با برگزاری جام ملت های آسیا در یک مکان بی طرف موافقت نکند، ممکن است مسابقات از این کشور حذف شود.

حق میزبانی جام آسیا 2023 که قرار است در قالب ODI برگزار شود، با کریکت بورد پاکستان است، اما جی شاه، دبیر BCCI، که همچنین رئیس ACC است، به صراحت اعلام کرده است که تیم کریکت هند به پاکستان سفر نخواهد کرد. .

PCB میزبانی جام ملت های آسیا را در یک مدل ترکیبی پیشنهاد کرده است، جایی که پاکستان مسابقات خود را در زمین خود برگزار می کند، در حالی که هند در یک مکان بی طرف – به احتمال زیاد دبی – بازی می کند.

قابل درک است که BCCI می خواهد کل مسابقات به امارات – که دارای سه زمین در دبی، شارجه و ابوظبی است – مانند دوره های 2018 و 2022 که هند و سریلانکا میزبان مسابقات بودند، منتقل شود.

یکی از اعضای هیئت مدیره ACC که از بحث ها در حاشیه نشست ICC در دوبی آگاه است، در شرایط ناشناس به PTI گفت: «پیام هایی مبادله شده است اما هیچ بحث یا پیشنهادی برای به تعویق انداختن جام ملت های آسیا ارائه نشده است.

ثانیاً، اگر جام ملت‌های آسیا لغو شود، ابتدا PCB اعلام می‌شود. هیچ اتفاقی از این دست تاکنون رخ نداده است. رئیس ACC (شاه) هنوز چیزی را ثبت نکرده است.

“برای به تعویق انداختن یا لغو رویداد، ACC باید یک جلسه هیئت اجرایی را تشکیل دهد. رئیس (شاه) می تواند جلسه را طی هفت روز (مجازی یا فیزیکی) تشکیل دهد. تا به امروز هیچ اطلاعی در مورد چنین جلسه ای وجود ندارد.” منبع اضافه کرد

منبع ACC گفت که تا جایی که می‌دانست، آخرین تبادل پست رسمی بین PCB، ACC و BCCI دعوت‌نامه‌ای بود که با اطمینان از بالاترین درجه امنیت و بهترین مهمان‌نوازی برای تیم هندی ارسال شد.

او موافقت کرد: «اما بدیهی است که سفر هند به پاکستان در محیط حساس سیاسی کنونی دشوار است.

موضوع دیگر میزان پولی است که پخش کننده رسمی در معاملات تلویزیونی متعهد شده است، که شامل حداقل دو بازی مطمئن هند و پاکستان است. اگر دو تیم به فینال برسند، بازی سوم بسیار خوب خواهد بود.

او گفت: “ما باید حقوق رسانه ای و توافق با ستاره اسپورت را به یاد داشته باشیم که حداقل برای دو بازی پاکستان و هند در جام ملت های آسیا میلیون ها هزینه پرداخت کرده است.”

معلوم شده است که وقتی بحث غیررسمی بین اعضای ACC در مورد میزبانی مسابقات در محل بی طرف برگزار شد، منبع تأیید کرد که BCCI از کریکت سریلانکا (SLC) پشتیبانی دریافت کرده است.

“ببینید، اگر جام آسیا پس از احضار یک جلسه هیئت اجرایی توسط رئیس ACC لغو شود، پیامدهای آن فقط شرکت پاکستان در جام جهانی نیست، بلکه تقویم PCB FTP و روابط دوجانبه با سریلانکا، افغانستان یا بنگلادش خواهد بود.” مایع،” این منبع گفت.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله