پاکستان در مسابقات فوتبال SAFF در بنگالورو شرکت می کند

پاکستان حضور خود را در مسابقات قهرمانی فدراسیون فوتبال جنوب آسیا در بنگالور در ماه های ژوئن تا ژوئیه تایید کرده است و فدراسیون بین المللی فوتبال هیچ مشکلی برای سفر بازیکنان این کشور همسایه به هند نمی بیند. این تورنمنت بین المللی همچنین شاهد حضور لبنان و کویت خواهد بود زیرا کمیته اجرایی SAFF در ماه مارس تصمیم گرفت تا تیم هایی از خارج از منطقه جنوب آسیا را با هدف رقابتی تر کردن مسابقات قهرمانی برگزار کند. شاجی پرابهاکاران، دبیر کل فدراسیون فوتبال هند به PTI گفت: «ما هیچ مشکلی در آمدن بازیکنان پاکستان به هند برای شرکت در مسابقات قهرمانی SAFF نمی‌بینیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به تنش های سیاسی بین دو کشور، مشکلی در خصوص اعطای ویزا به بازیکنان پاکستانی وجود دارد؟

وی افزود: “من فکر می کنم تیم بریج هند اخیرا در یک تورنمنت منطقه ای در پاکستان شرکت کرد و بنابراین ما انتظار نداریم که هیچ مشکلی در مورد شرکت آنها (پاکستان) وجود داشته باشد.”

مسابقات 8 تیمی از 21 ژوئن تا 4 جولای در بنگلور برگزار می شود.

علاوه بر میزبانان هند، لبنان، کویت و پاکستان، چهار کشور دیگر شرکت کننده نپال، بوتان، بنگلادش و مالدیو هستند. سریلانکا شرکت نمی کند زیرا در حال گذراندن تعلیق از سازمان جهانی فیفا است، در حالی که افغانستان چند سال پیش SAFF را ترک کرده و به فدراسیون فوتبال آسیای میانه ملحق شده است.

پاکستان از 13 دوره ای که از سال 1993 تاکنون برگزار شده است، در دو تورنمنت شرکت نکرده است.

فدراسیون فوتبال پاکستان به دلیل مشکلات داخلی نتوانست تیم خود را در سال 2015 که در هند برگزار شد اعزام کند. این کشور نسخه 2021 را به دلیل محرومیت از فیفا از دست داد. این تعلیق سال گذشته برداشته شد.

پرابهاکاران همچنین گفت که تمامی کشورهای شرکت کننده از جمله کویت و لبنان بهترین تیم های ملی خود را اعزام خواهند کرد.

پرابهاکاران که اخیراً به عنوان نماینده SAFF به عضویت کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا درآمده است، گفت: بله، لبنان و کویت و همچنین سایر کشورهای شرکت کننده، اولین تیم های ملی خود را اعزام خواهند کرد.

هند 8 بار قهرمان مسابقات منطقه ای شده است. مالدیو دو بار عنوان قهرمانی را کسب کرده است در حالی که افغانستان، بنگلادش و سریلانکا هر کدام یک بار قهرمان شده اند.

هند برای چهارمین بار میزبان این مسابقات خواهد بود.

قرعه کشی مسابقات روز چهارشنبه در اینجا برگزار می شود.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله