“وقتی در سال 1999 برای هند بازی کردم…”: توصیه ویرندر سهواگ به تیلاک وارما ستاره سرخپوستان بمبئی

عکس فایل تیلاک ورما.© BCCI

تیلاک وارما، ستاره هندی‌های بمبئی، اولین بازی خود در IPL را در سال 2022 انجام داد. در فصل اول، او 397 دوش در 14 مسابقه با میانگین 36.09 و نرخ ضربه 131.02 به ثمر رساند. در IPL 2023، وارما عملکرد خود را با به ثمر رساندن 343 دوش در 11 مسابقه با میانگین 42.88 و نرخ ضربه چشمگیر 164.11 بهبود بخشید. در جریان تعقیب و گریز ماموت سرخپوستان بمبئی با 234 دوش در مسابقات 2 در ورزشگاه نارندرا مودی در احمدآباد، این ضربه باعث ترس تایتان های گجرات شد. پنجه جنوبی 43 ران از 13 توپ به ثمر رساند تا اینکه رشید خان او را اخراج کرد تا GT را در صندلی رانندگی نگه دارد.

ویرندر سهواگ، بازیکن سابق تیم هند تحت تأثیر عملکرد وارما قرار گرفت و توصیه‌هایی را در مورد اینکه چگونه می‌تواند به بهبود بازی خود ادامه دهد، به اشتراک گذاشت. سهواگ اولین بازی بین المللی خود را که در سال 1999 انجام داد به یاد آورد و گفت که چه چیزی به او کمک کرد تا بهتر عمل کند.

او باید روی 2 چیز تمرکز کند؛ تناسب اندام خود را بهبود بخشد و مهارت هایی را که می تواند روی آنها کار کند و همچنین طرز فکرش را شناسایی کند. اغلب زمانی اتفاق می افتد که کریکت معمولی بازی می کنید، با گذشت زمان خود را تغییر می دهید. اما زمانی که بازی نمی کنید. کریکت، شما باید روی تناسب اندام و مهارت های خود تمرکز کنید. او مانند سوریاکومار یاداو، برای ضربات خود تمرین زیادی کرد.”

“تیلاک ورما باید روی بهبود ضعف خود تمرکز کند. این من را به یاد خودم می اندازد، زمانی که در سال 1999 برای اولین بار برای هند بازی کردم، توسط شعیب اختر اخراج شدم. قبل از اینکه بتوانم چوبم را پایین بیاورم، توپ به پد من برخورد کرد. بنابراین. دادا (سوراو گنگولی) یک چیز به من گفت… برگرد، مقابل بولینگ سریع تمرین کن، تا آماده تر بیای. سهواق در ادامه گفت.

موضوعات ذکر شده در این مقاله