نیراج چوپرا با پرتاب 88.67 متر برای اولین بار در لیگ الماس دوحه 2023 به پایان رسید.

Neeraj Chopra در عمل© AFP

قهرمان المپیک، نیراج چوپرا، پرتاب کننده نیزه، دفاع از عنوان لیگ الماس خود را با یک برد راحت در بازی افتتاحیه فصل اینجا در روز جمعه، با بهترین تلاش جهان و چهارمین تلاش حرفه ای خود آغاز کرد. چوپرای 25 ساله که در سپتامبر گذشته جام فینال لیگ الماس 2022 را در سوئیس به دست آورده بود، یک میدان پر ستاره را با بهترین پرتاب 88.67 متر شکست داد تا فصل خود را با سبکی آغاز کند. چوپرا در اولین تلاش خود با پرتاب 88.67 متری در جهان به تسمه های خود ضربه زد که چهارمین تلاش او برای قرار گرفتن در بالای جدول بود. او تا انتها برتری خود را حفظ کرد و در دومین حضور خود در باشگاه ورزشی قطر قهرمان این رویداد شد.

او در اولین حضور خود در اینجا در سال 2018 چهارم شد.

Jakub Vadlejch دارنده مدال نقره از جمهوری چک با پرتاب دور دوم 88.63 متر، چهار سانتی متر کمتر از تلاش هندی، به طرز دردناکی به بهترین امتیاز چوپرا نزدیک شد.

وادلیچ در المپیک توکیو نیز نقره گرفته بود. او سال گذشته در لیگ الماس دوحه نیز با پرتاب 90.88 متر نقره کسب کرده بود.

اندرسون پیترز، قهرمان جهان، که سال گذشته با پرتاب هیولا 93.07 متر برنده این مسابقه شده بود، با بهترین پرتاب 85.88 متر سوم شد.

چوپرا، که بهترین رکورد شخصی 89.94 متر را دارد، نتوانست سرعت اولین تلاش خود را حفظ کند، زیرا او فقط می‌توانست نیزه را به 86.04 متر و سپس به 85.47 متر بفرستد. او در تلاش های پنجم و ششم خود، 84.37 متر و 85.62 متر موفق شد.

پست های جدید  "همان اشتباه بارها و بارها": مربی ناامید MI به تیم ضربه می زند

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله