نواک جوکوویچ به تاریخ در اوپن فرانسه نگاه می کند در حالی که ایگا سویاتک دفاع عنوان قهرمانی را آغاز می کند

نواک جوکوویچ برای اولین بار از سال 2004 بدون رقیب قدیمی خود رافائل نادال برای رکوردشکنی بیست و سومین عنوان گرند اسلم در مسابقات آزاد فرانسه تلاش خواهد کرد، در حالی که ایگا سویاتک تلاش می کند اولین زنی باشد که از عنوان قهرمانی در 16 سال گذشته دفاع می کند. جوکوویچ کهنه کار صربستانی پس از اینکه با مصدومیت آرنج دست و پنجه نرم کرد و در هر یک از سه مسابقه خود در زمین خاکی تا کنون در این فصل از مرحله یک چهارم نهایی عبور نکرد، مورد علاقه قهرمانی نخواهد بود. کارلوس آلکاراز اوپن بارسلونا و مادرید را در مسیر تصاحب جوکوویچ به عنوان شماره یک جهان به دست آورد، در حالی که دانیل مدودف پس از اولین پیروزی خود در رم در رده دوم جدول رولان گاروس قرار دارد.

اما جوکوویچ می‌داند که این فرصت بزرگی است تا با نادال برنده 14 دوره اوپن فرانسه که در صدر فهرست اکثر عناوین انفرادی اسلم مردان قرار دارد، از هم جدا شود.

این قهرمان دو دوره از 10 دیدار خود در اوپن فرانسه در 8 بازی با نادال که به دلیل آسیب دیدگی لگن در مسابقات آزاد استرالیا غایب بود، شکست خورده است.

جوکوویچ پس از باخت به هولگر رون در یک هشتم نهایی اوپن ایتالیا گفت: می دانم که همیشه می توانم بهتر بازی کنم.

“قطعاً مشتاقانه منتظر هستم تا روی جنبه های مختلف بازی خود، بدنم کار کنم، امیدوارم که خودم را به حالت 100 درصد برسانم. این هدف است.”

جوکوویچ و آلکاراز پس از قرار گرفتن در نیمه نهایی قرعه کشی راهی مرحله نیمه نهایی شدند.

این بازیکن 36 ساله ممکن است مجبور شود در کوارتر، قهرمان مسترز مونت کارلو، آندری روبلف را نیز پشت سر بگذارد.

طرف دیگر قرعه‌کشی کاملاً باز به نظر می‌رسد و مدودف در فرم بالاترین رتبه را دارد، علی‌رغم اینکه قبلاً هرگز از مرحله یک چهارم نهایی در زمین پاریسی عبور نکرده بود.

این بازیکن روسی قبل از اینکه در سال 2021 به کوارتر برسد، در هر چهار دیدار اول خود در دور اول شکست خورد.

مدودف پس از غلبه بر رون در فینال رم گفت: “من هرگز (فکر نمی کردم) بتوانم به این (یک عنوان در زمین خاکی) برسم.

“اما من باید صادق باشم – یک گرند اسلم همیشه بزرگتر است.”

رون جوان خوش فرمی که سال گذشته به مرحله یک چهارم نهایی رسید، می تواند در یک مسابقه برگشتی از یک دیدار بداخلاق ۱۲ ماه پیش در یک هشتم نهایی به مصاف کاسپر رود رود.

رود در فینال توسط نادال شکست خورد و همچنین در مسابقه نمایشی اوپن آمریکا به آلکاراز شکست خورد.

اما مرد نروژی شماره چهار جهان امسال برای فرم با مشکل مواجه شده است و تنها در دو تورنمنت از 10 تورنمنت که بازی کرده به یک چهارم رسیده است.

استفانوس سیتسیپاس، که فینال 2021 را پس از دو ست بازی به جوکوویچ باخت، یکی از مدعیان احتمالی خواهد بود اما در این دوره هنوز عنوانی را کسب نکرده است – طولانی ترین دوره ای که او باید برای کسب جام در یک فصل از سال 2018 منتظر ماند.

– “سه بزرگ” جدید؟ –

انتظار می‌رود که برنده مسابقات انفرادی زنان یکی از سه قهرمان فعلی سوئیاتک، برنده اوپن استرالیا، آرینا سابالنکا و النا ریباکینا باشد.

آنها چهار عنوان آخر گرند اسلم را بین خود کسب کرده اند و حداقل یکی از آنها در هر فینال WTA 1000 در این فصل حضور داشته است.

سویاتک که در طول مسابقات 22 ساله می شود، پس از کسب سومین قهرمانی متوالی اوپن فرانسه در سال 2007، سوئیاتک به دنبال سومین قهرمانی رولان گاروس و اولین دفاع موفق از عنوان قهرمانی زنان است.

ستاره لهستانی از مرحله یک چهارم نهایی اوپن ایتالیا مقابل ریباکینا به دلیل مصدومیت از ناحیه ران بازنشسته شد اما روز چهارشنبه در رولان گاروس تمرین کرد.

ریباکینا قهرمان ویمبلدون که در رده چهارم قرار دارد، قبلاً عناوین رم و ایندین ولز را در سال 2023 به دست آورده است و می تواند در نیمه نهایی رولان گاروس به مصاف سویاتک برود.

او گفت: “امیدوارم بتوانم در مسابقات آزاد فرانسه خیلی پیش بروم.” “من خاطرات خوبی از بازی در آنجا دارم.

حالا که بازی های بیشتری روی خاک دارم، کمی راحت تر است و کمی اعتماد به نفس بیشتری به من می دهد.”

دیگر قهرمانان این عنوان عبارتند از: کوکو گاوف، نایب قهرمان سال گذشته، اونز جابر تونسی و جسیکا پگولا شماره سه جهان.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله