نه ایشان کیشان، کاپیتان سابق انگلیس این بازیکن را به عنوان جایگزین KL Rahul برای فینال WTC می خواست.

مایکل وان گفت که یاشاسوی جیسوال را به عنوان بازیکن مصدوم KL Rahul انتخاب می کرد.© AFP

مایکل وان، کاپیتان سابق انگلیس، گفت که او یاشاسوی جایسوال را به عنوان جانشین مصدوم KL راهول در تیم هند برای فینال مسابقات قهرمانی جهان (WTC) انتخاب می کرد. اظهارات وان پس از آن بیان شد که جیسوال در بازی روز جمعه راجستان رویالز مقابل کلکته نایت رایدرز، سریعترین نیم قرن تاریخ لیگ برتر هند (IPL) را با تنها 13 توپ شکست داد. جیسوال تنها با دو ران صدها را از دست داد زیرا در 98 با 47 تحویل شکست ناپذیر باقی ماند. وان در توییتر خود گفت که جیسوال 21 ساله به یک سوپراستار تبدیل خواهد شد.

وان در توییتی نوشت: “من @ybj_19 را به عنوان جانشین KL Rahuls برای فینال مسابقات جهانی تست انتخاب می کردم… او خیلی خوب است… او یک سوپراستار خواهد شد.”

جیسوال در راه رسیدن به 50 تای خود در مقابل باغ حیرت‌انگیز ادن، شش چهار و سه شش ضرب کرد و رکورد قبلی 14 توپی که به طور مشترک توسط KL Rahul و پت کامینز در دست داشتند را شکست.

این جوان 21 ساله که در کودکی به بمبئی نقل مکان کرد و در یک چادر به دنبال رویاهای کریکتینگ خود زندگی کرد، در اولین مسابقه از کاپیتان کلکته، نیتیش رانا، 26 دوید.

جیسوال تنها یک قرن را از دست داد زیرا راجستان هدف متوسط ​​150 را با 41 توپ بزرگ تعقیب کرد.

جیسوال که بهترین بازیکن مسابقه شد، پس از آن گفت: “من به خوبی آماده می شوم و به خودم اعتماد دارم تا شوت هایم را اجرا کنم. می دانم که نتایج به دست می آید. می خواستم بازی را تمام کنم و برنده شدن در بازی شعار من بود.”

او گفت: «من فقط به نرخ خالص اجرا (برای راجستان) فکر می‌کردم و نه به قرن خودم.

شایان ذکر است، اینینگ های حیرت انگیز جیسوال همچنین دومین دوره سریع در تاریخ T20 بعد از یووراج سینگ هندی بود که در جام جهانی 2007 آفریقای جنوبی تنها با 12 توپ در برابر انگلیس نیم قرن توپ زد.

(با ورودی های AFP)

موضوعات ذکر شده در این مقاله