“نقش من در RCB دوگانه است”: کاپیتان RCB Faf Du Plessis قبل از GT Clash

فاف دو پلسیس، کاپیتان رویال چلنجرز بنگلور (RCB) گفته است که نقش او در تیم دوگانه است و تجربیات خود را به عنوان یک بازیکن ارشد با جوانان به اشتراک می‌گذارد و به عنوان یک کاپیتان به عنوان یک شخصیت پدری برای کناره‌ها، به‌ویژه بازیکنان جوان آن، نقش آفرینی می‌کند. با 702 دوش و هشت نیم قرن در 13 مسابقه، کاپیتان RCB، Faf du Plessis، پیشرو است و در صدر جدول ضربات قرار دارد. رویکرد تهاجمی کاپیتان لحن را برای تیم جوان RCB ایجاد کرده است که درهای پلی آف را می زند.

دو پلسیس که در سال 2022 به رویال چلنجرز بنگلور (RCB) پیوست، نقش چندوجهی خود را به عنوان مربی و رهبر تیم در این فصل پذیرفته است. علاوه بر به نمایش گذاشتن مهارت های ضربتی مثال زدنی خود با ضربه چشمگیر 153.95. در آخرین قسمت از RCB Bold Diaries، دو پلسیس احساسات خود را در مورد اینکه چگونه مسئولیت پرورش بازیکنان جوان تیم را بر عهده گرفته است، در حالی که نقش یک کاپیتان را ایفا می کند، بیان کرد.

“نقش من دوگانه است، من به عنوان یک ضربه زن سعی می کنم تا حد زیادی از تجربیات و آموخته هایم را در مورد بازی به اشتراک بگذارم، به خصوص در مورد جنبه ذهنی ضربه زدن. به عنوان یک بازیکن جوان، احساس می کردم که احتمالاً چنین چیزی را ندارم. معلوم است که به عنوان یک کاپیتان، نقش پدر بودن، نقش حمایتی برای تشویق آنها در مراحل اولیه حرفه آنها وجود دارد. بچه‌های جوان احساس کنند مهم نیست که چه کسی هستید، چه کرده‌اید، از کجا آمده‌اید و چند ساله هستید، پشتوانه واقعی برای شما وجود دارد.”

باتجر کهنه کار نقشی پیوسته جسورانه ایفا کرده است که در فصل جاری لیگ برتر هند (IPL) در حال پخش شدن است. ماهیپال لومرور همه جانبه در حال رشد RCB پر از تمجید از کاپیتان بود و در عین حال به این موضوع پرداخته بود که چگونه او الهام بخش کل تیم است.

او واقعاً خودش را آرام نگه می‌دارد. او در تصمیم‌گیری‌هایش نیز کاملاً واضح است و از همه اعضای تیم حمایت می‌کند. نحوه دویدن او بین دروازه‌ها، نحوه بازی‌های او و نحوه بازی‌های طولانی مدت برای تیم. لومرور گفت: شایسته احترام است.

مایکل بریسول، بازیکن همه جانبه، جدیدترین بازیکن RCB در این فصل، فاش کرد که چگونه شیفته اخلاق کاری استثنایی و سطوح تناسب اندام فاف شده است. “فاف یک رهبر بزرگ است. او بسیار مهربان و با ملاحظه است و می داند که چگونه بهترین نتیجه را از بازیکنان بگیرد. او امسال باورنکردنی بوده است، گلزنی در هر سالنی که ما به آنجا رفته ایم باورنکردنی بوده است. او یک بازیکن است. بهترین ورزشکار در 38 سالگی و او به راه خود ادامه می دهد. تماشای آن فوق العاده است.”

محمد سراج، بازیکن RCB، که 17 ویکت در این فصل به دست آورده است، همچنین از فداکاری و تعهد فاف در سالن بدنسازی و در طول جلسات تمرین ابراز تحسین کرد.

سراج خاطرنشان کرد: “ما از نحوه تمرین او در باشگاه، نحوه تمرین او الهام می گیریم. فاف ظاهر خوبی دارد و حتی در این سن، حس لباس پوشیدن و تناسب اندام او باورنکردنی است.”

به طور مشابه، آکاش دیپ بولینگ نیز به همان اندازه مجذوب ویژگی های منحصر به فرد کاپیتان شده است که او را از بقیه متمایز می کند.

او تجربه زیادی دارد و شرایط زمین را درک می کند و همه چیز را بسیار ساده نگه می دارد. او به وضوح توضیح می دهد که چه کاری باید انجام شود و بازی با او بسیار سرگرم کننده است. میزان انرژی و آمادگی جسمانی که او در زمین دارد. آکاش دیپ گفت: باور نکردنی است.

در حال حاضر RCB با 14 امتیاز با 7 برد و 6 شکست در رده چهارم جدول امتیازی IPL 2023 قرار دارد. آنها روز یکشنبه در آخرین بازی لیگ خود به مصاف گجرات تایتانز خواهند رفت. اگر آنها در این مسابقه پیروز شوند، شانس آنها در پلی آف افزایش می یابد. آنها فقط باید امیدوار باشند که هندی‌های بمبئی (MI) بازی آخر لیگ خود را مقابل سان‌رایزرز حیدرآباد ببازند یا با اختلافی برنده شوند که تغییر زیادی در نرخ خالص ایجاد نکند.

موضوعات ذکر شده در این مقاله