نجم ستی، رئیس بورد کریکت پاکستان برای انجام مسابقات جام جهانی 2023 این را پیشنهاد می کند.

سردرگمی در مورد محل میزبانی جام ملت‌های آسیا 2023 همچنان پابرجاست. در حالی که قرار بود در پاکستان برگزار شود، جی شاه، دبیر هیئت کریکت هند (BCCI) که همچنین رئیس شورای کریکت آسیایی (ACC) است، در اکتبر سال گذشته گفت که هند برای این سفر به پاکستان سفر نخواهد کرد. جام ملت های آسیا. پس از آن بیانیه، رایزنی‌ها در خصوص محل برگزاری این رویداد قاره‌ای ادامه دارد. یک مدل ترکیبی نیز پیشنهاد شده است که در آن برنامه مسابقات جام آسیا هند به خارج از پاکستان منتقل می شود، اما تصمیم نهایی در این مورد نیز گرفته نشده است.

نجم ستی، رئیس بورد کریکت پاکستان، روز پنجشنبه در مصاحبه با اسپورت تاک، در مورد “مدل هیبریدی” پیشنهادی برای جام ملت های آسیا صحبت کرد.

“آخرین جلسه شورای کریکت آسیا ماه گذشته در بحرین بود. من بخشی از آن جلسه بودم. دو چیز از این نشست نتیجه گرفت، یکی، اگر هند در پاکستان بازی نکند، باید یک مکان بی طرف باشد. سپس می توان یک مدل هیبریدی را پذیرفت تا چند مسابقه در پاکستان برگزار شود و مسابقات هند در یک مکان بی طرف برگزار شود زیرا ما میزبان هستیم و حق ماست که در پاکستان نیز بازی کنیم و هیچ مشکل امنیتی وجود ندارد. و اگر این اتفاق نیفتد، فکر نمی‌کنم بتوانیم در جام ملت‌های آسیا بازی کنیم.»

“وضعیت این است که اگر هند در پاکستان بازی نکند، ما نیز در هند بازی نخواهیم کرد. این دیدگاه ما و کشور ما به کل وضعیت است. سپس تصمیم بر این بود که در مورد مدل هیبریدی بیشتر بررسی شود. به ما گفته شد که ارائه دهیم. ما مدل را ارائه کردیم اما هیچ صحبتی در این مورد نشده است.”

هنگامی که از او خواسته شد توضیح دهد که آیا پاکستان آماده است موضع “همه یا هیچ” اتخاذ کند، ستی گفت: “نه، ما هرگز همه یا هیچ نگفتیم. ما می گوییم اگر هند نتواند در پاکستان بازی کند، اشکالی ندارد. پاکستان این کار را خواهد کرد. با هند در یک مکان بی طرف بازی کنید.تیم های باقیمانده می توانند در پاکستان بازی کنند.چون پاکستان در گذشته میزبان همه کشورهای بزرگ بوده است، تیم هایی مانند استرالیا، انگلیس، بنگلادش و نیوزلند آمده اند و در پاکستان بازی کرده اند، هیچ مشکل امنیتی وجود ندارد. ما می‌توانیم چند بازی مقابل هند انجام دهیم و بقیه بازی‌های تیم‌ها را نیز می‌توان در یک مکان بی‌طرف انجام داد. ما آماده سازش هستیم. همه یا هیچ چیز آن چیزی نیست که ما می‌خواهیم.»

سپس ستی موضوع جام جهانی 2023 هند را مطرح کرد. وی گفت که می توان از همین مدل هیبریدی برای مراسم خیمه شب بازی نیز استفاده کرد. هند میزبان جام جهانی ODI 2023 است که طبق گزارش ها از هفته اول اکتبر آغاز خواهد شد.

“نظر من این است که وقتی جام جهانی برگزار می‌شود، می‌توانیم از همان مدل در آنجا استفاده کنیم. زیرا دولت ما اجازه بازی در هند را نمی‌دهد. زیرا دولت هند به BCCI اجازه بازی در پاکستان را نداده است. بنابراین، مسابقات ما می‌تواند در بنگلادش یا هر مکان بی طرف دیگری برگزار می شود. به این ترتیب، جام ملت های آسیا، جام جهانی می تواند به آرامی برگزار شود. سپس جام قهرمانان 2025 (برنامه ریزی شده در پاکستان برگزار شود) می تواند به همین مدل برگزار شود.”

و در هر مرحله، اگر هند آماده بازی در پاکستان باشد، هیچ مشکلی وجود ندارد. ما همچنین می‌توانیم برای جام جهانی به هند برویم. اگر این اتفاق نیفتد، می‌توانیم این مدل ترکیبی را به عنوان یک مصالحه دنبال کنیم. “

سپس از ستی پرسیده شد که آیا چنین تصمیمی برای عدم بازی در مسابقات جام جهانی در هند ممکن است باعث تحریم شورای بین المللی کریکت (ICC) شود. “نظر ما این است که اگر هند برای جام ملت‌های آسیا به پاکستان نیاید و ما از مدل ترکیبی پیروی کنیم. سپس در جام جهانی نیز از مدل ترکیبی پیروی کنیم. بحث تحریم مطرح نیست. شرطی وجود دارد که اگر وجود داشته باشد مشکل امنیتی، شما مجبور نیستید بازی کنید. اگر فورس ماژور وجود داشته باشد، ما بازی نمی کنیم.”

موضوعات ذکر شده در این مقاله