منچستریونایتد و نیوکاسل در آستانه کسب چهار مکان برتر پس از تساوی لیورپول

منچستریونایتد و نیوکاسل پس از تساوی 1-1 لیورپول مقابل استون ویلا در آستانه راهیابی به لیگ قهرمانان فصل آینده هستند، در حالی که اورتون با وجود تساوی 1-1 دراماتیک روز شنبه مقابل وولوز، همچنان در خطر سقوط قرار دارد. پیروزی 1-0 یونایتد در بورنموث، همراه با ناکامی لیورپول در شکست ویا، مردان اریک ده هاگ و نیوکاسل را در فاصله نزدیکی برای اطمینان از کسب چهار تیم برتر لیگ برتر قرار داد. یونایتد رده چهارم و نیوکاسل در رده سوم هر دو سه امتیاز با لیورپول رده پنجمی که تنها یک بازی باقی مانده است، فاصله دارند.

نیوکاسل می تواند با تساوی یا پیروزی مقابل لستر در روز دوشنبه یا چلسی در 28 می جایگاه خود را قطعی کند.

یونایتد نوبت خود را به دست آورد تا جایگاه پردرآمد چهار تیم برتر را مقابل چلسی در روز پنجشنبه و فولام در آخر هفته آینده به دست آورد.

بازی آخر فصل لیورپول برابر ساوتهمپتون است که سقوط کرده است، اما اگر چه آنها تفاضل گل برتری نسبت به یونایتد دارند اگر امتیازات را به پایان برسانند، احتمالا باید به حضور در لیگ اروپا بسنده کنند.

در ورزشگاه ویتالیتی، یونایتد در دقیقه نهم پیش افتاد، زمانی که کازمیرو چرخید تا با سانتر کریستین اریکسن با یک ضربه دوچرخه آکروباتیک از فاصله نزدیک روبرو شود.

یونایتد در 134 بازی قبلی خود در لیگ شکست نخورده بود، زمانی که در نیمه اول برتری داشت و این توالی قابل توجه همچنان ادامه داشت که آنها پس از این فاصله ثابت ماندند.

در آنفیلد، یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول، از روی سکوها به تماشای محرومیتش پرداخت که پس از ناسزاگویی اخیرش در مورد داور پل تیرنی، محروم شد.

ویلا یک پنالتی دقیقه 22 را هدر داد، زمانی که اولی واتکینز پس از سرنگون شدن مهاجم توسط ابراهیما کوناته، توپ را به بیرون زد.

با وجود از دست دادن واتکینز، شاگردان اونای امری در دقیقه 27 با ضربه والی جیکوب رمزی از روی ارسال داگلاس لوئیز به برتری رسیدند.

روبرتو فیرمینو و جیمز میلنر که قرار بود در پایان فصل لیورپول را ترک کنند، برای خداحافظی در آنفیلد در مراحل پایانی به میدان رفتند.

و این فیرمینو مهاجم برزیلی بود که با پایان دور نزدیک خود در وقت های تلف شده یک امتیاز را نجات داد.

درام اورتون

گل تساوی یری مینا در آخرین نفس امید اورتون را برای اجتناب از بازی در رده دوم برای اولین بار از سال 1954 تقویت کرد.

شاگردان شان دایچ پس از 34 دقیقه عقب افتادند که ضربه آداما ترائوره ​​به هوانگ هی چان فرستاده شد و او از فاصله نزدیک دروازه را به ثمر رساند.

مینا 9 دقیقه پس از پایان وقت تلف شده در اورتون با تساوی بازی کرد و تافی چهارم را دو امتیاز بالاتر از منطقه سقوط قرار داد.

لیدز رده سومی با پیروزی مقابل وستهم در روز یکشنبه بالاتر از اورتون خواهد رفت، در حالی که لستر در رده دوم جدول نیز اگر روز دوشنبه نیوکاسل را شکست دهد، از تیم دایچه پیشی خواهد گرفت.

فصل فراموش شده تاتنهام با شکست خانگی 3-1 مقابل برنتفورد به پایین ترین سطح خود رسید.

شاگردان رایان میسون با گل 28 هری کین در لیگ برتر در این فصل پیش افتادند، اما یک گل برایان امبومو و ضربه دیرهنگام یوآن ویسا باعث شد آنها در رده هشتم قرار بگیرند.

ناامیدی در هفته های پایانی فصل پر دردسر برای تاتنهام افزایش یافته است و هواداران بنرهایی را در بیرون ورزشگاه آویزان کردند که انگشت اتهام را به سمت مالکان ENIC نشانه رفته بودند.

یکی از بنرها علامت “E” را در شعار “ENIC OUT” به علامت پوند تغییر داد، در حالی که در بنر دیگری تصاویری از چند تن از مدیران جدا شده باشگاه، از جمله قربانیان این فصل آنتونیو کونته و کریستین استلینی وجود داشت که آنها را “بی گناه” می‌دانستند در حالی که ENIC به عنوان “مجرم” توصیف شده است.

در نشانه دیگری از عصبانیت مالکان تاتنهام، هواداران در طول مسابقه بادکنک‌های سیاهی را به داخل زمین می‌فرستادند در حالی که دنیل لوی، رئیس هیئت مدیره، به صورت سنگی در جعبه مدیران نشسته بود.

فولام و کریستال پالاس در زمین کریون کوتیج به تساوی 2-2 دست یافتند.

بعداً روز شنبه، آرسنال به دنبال به تعویق انداختن جشن قهرمانی لیگ برتر برای منتخب منچسترسیتی خواهد بود.

شکست آرسنال در ناتینگهام فارست، سیتی پنجمین عنوان قهرمانی را در شش فصل به دست خواهد آورد.

حتی اگر توپچی های رده دوم در ناتینگهام پیروز شوند، سیتی اگر یکشنبه چلسی را شکست دهد یا در دو بازی آخر هفته آینده خود برایتون یا برنتفورد را شکست دهد، باز هم به سومین عنوان پیاپی دست خواهد یافت.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله