منچسترسیتی پس از شکست آرسنال عنوان قهرمانی لیگ برتر را حفظ کرد

منچسترسیتی پس از شکست 1-0 آرسنال در ناتینگهام فارست، منچسترسیتی برای پنجمین بار در 6 فصل گذشته قهرمان لیگ برتر شد. دومین شکست متوالی توپچی ها باعث شد که مردان میکل آرتتا با سیتی چهار امتیاز فاصله داشته باشند و یک بازی برای آنها باقی مانده است. گل پیروزی Taiwo Awoniyi همچنین پیامدهای زیادی در انتهای جدول داشت زیرا Forest اکنون در اولین فصل خود که به مدت 23 سال در لیگ برتر بازگشته است از سقوط در امان است. قهرمانی سیتی می تواند آغازی برای سه گانه باشد زیرا مردان پپ گواردیولا در فینال جام حذفی با منچستریونایتد و در فینال لیگ قهرمانان ماه آینده با اینترمیلان روبرو خواهند شد.

آرسنال مدافع عنوان قهرمانی بیشتر راه را هل داد اما در ماه‌های سرنوشت‌ساز فصل از هم پاشید.

آنها فقط دو بازی از هشت بازی اخیر خود را برده اند تا به سیتی اجازه دهند در سه بازی باقی مانده از خط دفاع کنند.

بازدیدکنندگان به ندرت حتی به نظر می رسیدند که گل بزنند، زیرا جو پر سر و صدا در سیتی گراوند جنگل را برای بقا غرش می کرد.

تصمیم آرتتا برای نام بردن یک مدافع آزمایشی بدون هیچ مدافع کناری در 20 دقیقه اول نتیجه معکوس داشت.

مورگان گیبز وایت پس از پیروزی تنها در یکی از 11 بازی ابتدایی لیگ، در ریکاوری فارست نقش اساسی داشت.

ملی پوش زیر 21 ساله انگلیس تنها گل را به ثمر رساند که آونییی را به ثمر رساند و پنجمین گل خود را در سه بازی مقابل آرون رامسدیل به ثمر رساند.

فارست پس از آن خوشحال بود که عقب نشینی کند و از برتری خود دفاع کند، اما آرسنال سایه ای از تیم جوان پرجنب و جوشی بود که در ماه های ابتدایی فصل می درخشید.

شوت آرام بوکایو ساکا که به راحتی توسط کیلور ناواس دفع شد، نزدیکترین ضربه آنها به گل تساوی بود.

تیم آرتتا دومین تیم جوان در لیگ برتر است و درست زمانی که سیتی به سرعت به بالاترین حد خود رسیده است، تیمشان تمام شده است.

قهرمان تازه تاج‌گذاری شده در 23 بازی در تمامی رقابت‌ها شکست نخورده است، از جمله شکست 4-1 آرسنال در دیداری که دو تیم در ماه گذشته در صدر جدول به مصاف هم رفتند.

در انتهای دیگر جدول، فارست با فاصله 6 امتیازی از منطقه سقوط فاصله دارد، به این معنی که دو امتیاز از اورتون، لیدز یا لستر در فصل آینده در چمپیونشیپ به ساوتهمپتون خواهند پیوست.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله