منچسترسیتی در آستانه قهرمانی پس از شکست آرسنال توسط برایتون

منچسترسیتی پس از شکست 3-0 آرسنال مقابل برایتون، در آستانه قهرمانی در لیگ برتر قرار دارد. تیم میکل آرتتا با گل های خولیو انسیسو، دنیز اونداو و پرویس استوپینان در نیمه دوم در ورزشگاه امارات تکان خورد. رتبه دوم آرسنال با چهار امتیاز پس از سیتی و شکست توپچی ها در ناتینگهام فارست در روز شنبه باعث می شود مردان پپ گواردیولا پنجمین عنوان قهرمانی خود را در شش سال گذشته به دست آورند.

پیروزی 3-0 سیتی مقابل اورتون در اوایل روز یکشنبه با گلزنی ایلکای گوندوگان و گل اخیر ارلینگ هالند، آنها را در فاصله نزدیکی از عنوان قهرمانی قرار داد و باخت آرسنال باعث می شود که تیم نقره ای تقریباً مطمئن باشد که در منچستر باقی خواهد ماند.

حتی اگر آرسنال فارست را شکست دهد، سیتی برای سومین فصل متوالی قهرمان خواهد شد اگر در بازی بعدی خود در 21 می، چلسی را در ورزشگاه اتحاد شکست دهد.

سیتی سه بازی برای انجام دارد، درگیری با چلسی و پس از آن به برایتون و برنتفورد سفر می کند، در حالی که آرسنال پس از سفر به فارست تنها یک بازی خانگی مقابل وولوز دارد.

در حالی که سیتی آزمایش شده به سمت خط پایان حرکت می کند، تیم جوان آرسنال تلاش خود را برای کسب اولین عنوان از سال 2004 خفه کرده است.

چهار بازی اخیر بدون برد آرسنال، از جمله شکست 4-1 در برابر سیتی، به رقبای خود اجازه داد تا مقام اول را به دست آورند، فرصتی که آنها به شکلی بی رحمانه از آن استفاده کرده اند.

پست های جدید  آفریقای جنوبی برای اولین بار در 14 سال در سال 2021 به پاکستان سفر می کند

اگرچه به نظر می رسد که چالش غیرمنتظره آرسنال برای عنوان قهرمانی شکست بخورد، اما هنوز هم پس از بیش از یک دهه عدم موفقیت، فصل بسیار دلگرم کننده ای برای شمال لندنی ها بوده است.

هیچ شرم آور نیست که به تیمی از کلاس سیتی که سه گانه را تعقیب می کند، دوم شود، اگرچه آرتتا ناامید خواهد شد که نتوانسته است پس از مدت ها رهبری جدول را ادامه دهد.

برایتون روبرتو دی زربی که روز دوشنبه در خانه 5-1 در خانه مقابل اورتون شکست خورد، با نمایشی پویا که بر نگرانی بازیکنان و هواداران آرسنال سایه افکنده بود، برگشت.

برایتون در همان ابتدا روی ضد حریف تهدید کرد زیرا سیو فوق العاده آرون رمزدیل باعث دفع ضربه رو به افزایش انسیسو شد.

ضربه ناک اوت

مارتین اودگارد، کاپیتان آرسنال در پنج بازی اخیر خود، 5 گل به ثمر رسانده بود و با یک ضربه گزنده که با سوت کمی از کنار دروازه خارج شد، به گل ششم نزدیک شد.

توپچی ها زمانی که وینگر برزیلی گابریل مارتینلی به دلیل آسیب دیدگی پس از تکل مویسس کایسدو مجبور به ترک زمین شد، متحمل ضربه شدند.

ضربه گابریل ژسوس از یک زاویه بسته توسط جیسون استیل برگشت داده شد، در حالی که لئاندرو تروسارد تقریباً در مقابل تیم قدیمی خود دروازه ای را به ثمر رساند که تلاش مهاجم آرسنال از بالای دروازه به بیرون رفت.

آرسنال در هر 6 بازی قبلی خود در لیگ خانگی سه گل یا بیشتر به ثمر رسانده بود، اما آنها نتوانستند در برابر برایتون خوب پیشرفت کنند.

پست های جدید  نخست وزیر نارندرا مودی با طولانی ترین دوره نخست وزیری غیر کنگره خدمت می کند

بوکایو ساکا و اودگارد در اواخر نیمه اول با درایوهای قدرتمندی که با فاصله کمی از دروازه به بیرون رفت، نزدیک شدند.

برایتون ضربه ناک اوت خود را در دقیقه 51 وارد کرد و انسیسو به موفقیت رسید.

ارسال اولیه استوپینان مهار شد اما او ریباند را به سمت انسیسو زد و او به خانه رفت در حالی که آرسنال برای خطا روی یاکوب کیویور بیهوده درخواست داد.

آرتتا روی ریس نلسون فرستاده شد و وینگر تقریباً یک گل تساوی فوری را در حالی که اینچ به عرض تفنگ می زد به ثمر رساند.

اما Undav گل دوم برایتون را در دقیقه 86 به ثمر رساند، زیرا تروسارد با بی دقتی توپ را از دست داد و به مهاجم اجازه داد تا ضربه ای ماهرانه را از روی Ramsdale بزند.

استوپینان هواداران آرسنال را به سمت خروجی‌ها فرستاد تا زمانی که رامسدیل ضربه اونداو را دفع کرد.

موضوعات ذکر شده در این مقاله