منچسترسیتی با پیروزی بر چلسی قهرمانی را جشن گرفت، لیدز در خطر سقوط

منچسترسیتی قهرمانی خود در لیگ برتر را با پیروزی 1-0 مقابل چلسی جشن گرفت، در حالی که قهرمان جشن را در ورزشگاه اتحاد به طور کامل حفظ کرد، لیدز روز یکشنبه به سقوط نزدیک شد. سیتی روز شنبه با شکست 1-0 آرسنال در ناتینگهام فارست به پنجمین عنوان در شش فصل دست یافت. شاگردان پپ گواردیولا سومین قهرمانی متوالی خود را با پیروزی در دوازدهمین بازی متوالی لیگ رقم زدند زیرا گل نیمه اول جولیان آلوارز روند شکست ناپذیری خود را در تمامی رقابت ها به 24 مسابقه رساند.

این روند تاول‌آمیز باعث شد تا آرسنال عقب‌نشینی کند زیرا توپچی‌ها نتوانستند به سلطنت سیتی پایان دهند، علی‌رغم اینکه در بیشتر فصل در جدول صدرنشین بودند.

گواردیولا درست قبل از شروع بازی گفت: “هر لیگ برتر خاص است. و البته وقتی شما سه نفر پشت سر هم هستید، این به معنای ثباتی است که ما داشتیم.”

به خصوص در مقابل حریفان، در گذشته لیورپول بود و امسال مقابل یک آرسنال باورنکردنی. به همین دلیل است که شما به کیفیت حریفان خود اعتبار می دهید.

سیتی پس از شروع جشن قهرمانی در عصر شنبه، می تواند با ارلینگ هالند، کوین دی بروین و روبن دیاس روی نیمکت مقابل چلسی شروع کند.

جشن هواداران نیز تا زمان رسیدن اتوبوس تیم سیتی به اتحاد، که توسط هواداران پرچم‌دار احاطه شده بود، به شدت ادامه داشت.

سیتی که با دو بازی باقی مانده با آرسنال 7 امتیاز اختلاف دارد، اگر بتواند جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا را به آخرین پیروزی خود در لیگ برتر اضافه کند، جایگاه خود را به عنوان یکی از بهترین تیم های تاریخ فوتبال انگلیس تثبیت خواهد کرد.

تعقیب کنندگان سه گانه گواردیولا در 3 ژوئن در فینال جام حذفی در ومبلی به مصاف منچستریونایتد می روند، سپس هفت روز بعد در استانبول به مصاف اینترمیلان می روند تا برای اولین بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شوند.

یونایتد آخرین باشگاه انگلیسی بود که در سال 1999 سه گانه را به دست آورد و سیتی از این شانس برای تقلید از شاهکار رقبای خود لذت برد.

بازیکنان چلسی برای یک گارد افتخار پیش از بازی برای همتایان خود در سیتی صف کشیدند که در حالی که سرود “ماه آبی” باشگاه در اطراف اتحاد به صدا درآمد، همراه با فرزندان خود به زمین رفتند.

لیدز در خطر است

با بازیکنان و هواداران سیتی در حال و هوای جشن، آلوارز اطمینان داد که چلسی جشن را خراب نخواهد کرد. مهاجم آرژانتینی با پاس دقیقه 12 کول پالمر یک پایان بالینی به دست آورد.

در انتهای جدول، لیدز در حال مبارزه در مقابل وستهم با نتیجه 3-1 شکست خورد و گل اول رودریگو با گل های دکلان رایس، جارود بوون و مانوئل لانزینی پاک شد.

تیم سام آلاردایس همچنان در رده سوم قرار دارد و دو امتیاز با اورتون رده چهارم فاصله دارد و هر دو تیم تنها یک بازی دیگر دارند.

حتی اگر لیدز در آخرین روز فصل تاتنهام را در خانه شکست دهد، اگر اورتون در آخرین بازی خود مقابل بورنموث در گودیسون پارک پیروز شود، باشگاه یورکشایر باز هم سقوط خواهد کرد.

تیم آلاردایس که تفاضل گل‌هایش سه گل بدتر از اورتون است، احتمالاً به تافی‌ها برای باخت نیاز دارند تا شانسی برای ماندن داشته باشند.

لیدز که آخرین بار در سال 2020 در چمپیونشیپ بازی کرد، از زمانی که آلاردایس در اوایل این ماه جایگزین جاوی گراسیا اخراج شده شد، در سه بازی دو بار شکست خورده و یک تساوی کسب کرده است.

آلاردایس گفت: “ما در صورت نیاز کیفیت را نشان ندادیم. بنابراین هفته آینده باید برای شکست تاتنهام بسیار بهتر باشد. این تنها کاری است که می توانیم انجام دهیم.”

برایتون با پیروزی 3-1 مقابل ساوتهمپتون برای اولین بار در تاریخ خود فوتبال اروپا را تضمین کرد.

ایوان فرگوسن در نیمه اول دو گل به ثمر رساند و اگرچه محمد الیونوسی یک گل برای ساوتهمپتون که قبلاً سقوط کرده بود به ثمر رساند، پاسکال گروس پیروزی برایتون را به پایان رساند.

تیم رده ششمی روبرتو دزربی در صورت کسب یک امتیاز از دو بازی اخیر خود، بازی در لیگ اروپا را تضمین خواهد کرد.

تفاضل گل بسیار برتر برایتون نسبت به تیم هفتم استون ویلا باید تضمین کند که آنها به لیگ کنفرانس اروپا سقوط نخواهند کرد.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله