مسی اسکوپ انفرادی، تیم لورئوس دوبل، فریزر-پرایس افتخار

لیونل مسی، ستاره کهنه کار آرژانتین و پاری سن ژرمن روز دوشنبه یک جایزه منحصربفرد دوبل، لورئوس فردی و تیمی را به خاطر کارهای خود و کشور قهرمان جام جهانی دریافت کرد. مسی 35 ساله سرانجام دسامبر گذشته در قطر پس از پیروزی مهیج در ضربات پنالتی در فینال، اولین مدال برنده جام جهانی را در قطر به دست آورد – به اندازه ای که برای او یک تمجید فردی به همراه داشت در حالی که برنده هفت بار توپ طلا نیز جایزه تیمی را دریافت کرد. یک مراسم معتبر پاریس این بازیکن آرژانتینی که به همراه همسرش آنتونلا روکوزو در این مراسم شرکت کرده بود، پیش از این به طور مشترک با لوئیس همیلتون قهرمان بریتانیایی فرمول یک در سال 2020 این جایزه را دریافت کرده بود.

این افتخار باعث شد مسی که به دلیل انجام یک بازدید تبلیغاتی غیرمجاز از عربستان سعودی جریمه و محرومیت خود را از پاری سن ژرمن دریافت کرده بود، رقابت را به ویژه از هم باشگاهی کیلیان امباپه که هت تریک فینال جام جهانی برای کسب افتخار در قطر کافی نبود، دور زد.

شلی-آن فریزر-پرایس دونده جامائیکایی، که در آگوست گذشته پنجمین تاج جهانی 100 متر را در یوجین، اورگان به دست آورد، جایزه ورزشکار زن را به دست آورد در حالی که کارلوس آلکاراز، قهرمان تنیس اوپن ایالات متحده، جایزه بهترین موفقیت سال را به دست آورد.

در بازگشت به فوتبال، کریستین اریکسن، ستاره دانمارک و منچستریونایتد، پس از سقوط بر اثر ایست قلبی در جریان یورو دو سال پیش، جایزه بازگشت را به خاطر بازگشت به اوج بازی های اروپایی دریافت کرد.

پست های جدید  Wriddhiman Saha رنج کشیدن همسترینگ ، مشکوک برای سری تست های استرالیا

در همین حال، کاترین دبرونر، بازیگر سوئیسی پارا ورزشکار، پس از پیروزی در دو ماراتن افتتاحیه، جایزه معلولیت را دریافت کرد.

جایزه ورزش برای خوب توسط رابرت لواندوفسکی، ستاره بارسلونا و لهستان، به تیم آپ – برنامه ای برای کودکان آواره جنگ – اهدا شد.

در همین حال، آیلین گو، قهرمان سبک آزاد اسکی چینی-آمریکایی، جایزه World Action Sportsperson را به دست آورد.

این جوایز از سال 2000 هر ساله توسط هیئت داوری متشکل از 71 عضو آکادمی جهانی ورزش Laureus که نماینده 50 سال گذشته برتری ورزشی هستند، اهدا می شود.

مراسم امسال به دلیل محدودیت‌های کووید دو نسخه مجازی برگزار شد.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله