مسابقه پلی آف IPL 2023 راویچاندران اشوین “گجراتی، تلوگو” جمع بندی می کند

سه تیم – رویال چلنجرز بنگلور، هندی بمبئی و راجستان رویالز – تنها با یک فرصت برای گرفتن بازی، هنوز برای پلی آف لیگ برتر هند (IPL) در رقابت هستند. مبارزات لیگ RR در روز جمعه پس از پیروزی آنها بر پنجاب کینگز (PBKS) در دارمسالا به پایان رسید. با این حال، RCB اگر در آخرین بازی لیگ خود در روز یکشنبه، مدافع عنوان قهرمانی گجرات تایتانز را شکست دهد، در موقعیت قطبی است که می‌تواند جایگاه نهایی پلی آف را به دست آورد. از سوی دیگر، MI به لطف GT نیاز دارد، اما همچنین باید SunRisers Hyderabad را در آخرین بازی خود، قبل از مسابقه در ورزشگاه M Chinaswamy شکست دهد.

RCB دارای نرخ خالص اجرای بهتر (NRR) نسبت به MI و RR است و پیروزی برای آنها امیدهای MI و RR را از بین می برد. اما برای اینکه RR به دور بعدی برود، هر دو RCB و MI باید مسابقات مربوطه خود را با اختلاف معینی ببازند.

راویچاندران اشوین، اسپینر RR در توییتر، حال و هوای اردوی تیمش را پیش از دور نهایی مسابقات در روز یکشنبه خلاصه کرد.

آشوین در توضیح عکسی نوشت: «وقتی می‌خواهید به همه بگویید که غذای گجراتی باید مورد علاقه ما باشد و تلوگو باید زبان رسمی تیم‌های ما برای امروز شود».

RCB، MI و RR همه در 14 امتیاز مساوی هستند، اما بازی های قهرمان 2008 در مرحله لیگ تمام شده و غبارروبی شده است.

از آنجایی که NRR راجستان بهتر از MI است، تنها مانع پیش روی آنها رویال چلنجر خواهد بود. اما، اگر تیم پیشرو Faf du Plessis با اختلاف معقولی شکست بخورد، از آنجایی که اختلاف NRR بین دو طرف زیاد نیست، رویالز شکست خواهد خورد.

موضوعات ذکر شده در این مقاله