مالک DC با استفاده از مرجع WPL از مقامات در مورد بحث برانگیز No-Ball فراخوانی می کند

در حالی که تنها چند بازی به مرحله لیگ باقی مانده است، 7 تیم از 10 تیم هنوز برای حضور در پلی آف IPL 2023 در حال مبارزه هستند. در حالی که مدافع عنوان قهرمانی گجرات تایتانز قبلاً جایگاه خود را در پلی آف رزرو کرده است، هفت تیم برای حضور در چهار تیم آخر رقابت دارند. تقریباً بدون هیچ حاشیه برای خطا، یک اشتباه داور می تواند برای تیم هایی که در حال رقابت هستند گران تمام شود. به طور کلی، داوری مطابق با استانداردها نبوده است، به خصوص با توجه به کیفیت بالای کریکت که به نمایش گذاشته شده است.

علی‌رغم اینکه هاینریش کلاسن، باتر SRH، داوران را برای ثبات بیشتر در تصمیم‌گیری دعوت می‌کند، داوری همه چیز جز یکنواخت بوده است، به‌خصوص وقتی صحبت از توپ‌هایی با طول کمر به میان می‌آید.

در حالی که بحث های زیادی در مورد تصمیم گیری در IPL 2023 وجود داشته است، مالک دهلی کاپیتالز، پارت جیندال نیز به این بحث پیوست، پس از یک تماس بحث برانگیز در جریان بازی تیمش مقابل پنجاب کینگز در روز چهارشنبه.

این حادثه در پایان تعقیب و گریز PBKS رخ داد که ایشانت شارما یک پرتاب کامل به لیام لیوینگستون زد. در حالی که توپ در حال عبور از نزدیک کمر لیوینگستون بود، توسط داور داخل زمین به عنوان یک توپ بدون گل ارسال شد.

دیوید وارنر، کاپیتان دی سی، این تصمیم را به چالش کشید، اما داور سوم، تماس داخل زمین را تغییر نداد. جیندال در توییتر به اتفاق مشابهی از فینال لیگ برتر زنان اشاره کرد که شفالی ورما، زن دی سی، برای زایمان مشابهی بیرون آمده بود.

جیندال پست هارشا بوگل را بازتوییت کرد: “من به طور جدی نمی توانم این قانون را درک کنم – توپ در فینال WPL که شفالی ورما را بیرون آورد، به وضوح یک توپ بدون توپ بود، اگر همان قوانین امشب اعمال شود. قانون چیست؟ @IPL.” .

اگرچه دی سی در پایان بازی را برد، اما پس از حذف هفته گذشته از مسابقات، چیزی جز تسلیت برای آنها نبود.

موضوعات ذکر شده در این مقاله