“لیگ دیگری”: اولین حریف رافائل نادال اوپن فرانسه 18 سال پس از آن را به یاد آورد.

هنگامی که رافائل نادال روز پنجشنبه اعلام کرد که مصدومیت مانع از شرکت او در مسابقات آزاد فرانسه امسال برای اولین بار در 19 سال گذشته شد، خاطرات تلخ شیرینی را برای لارس بورگسمولر، اولین حریف او در رولان گاروس ایجاد کرد. در سال 2005، زمانی که 14 عنوان قابل توجه نادال روی زمین های پاریس هنوز در آینده بود، آلمانی در دور اول با بومی مایورکا روبرو شد. بورگسمولر که در آن زمان 29 ساله و شماره 96 جهان بود، با نتایج 6-1، 7-6، 6-1 شکست خورد، اما نادال 18 ساله را در ست دوم به تای بریک هل داد.

این بازیکن آلمانی که سال قبل در ایندیان ولز بازی کرده بود، زمانی که او فقط 17 سال داشت، 6-2، 6-3 شکست خورد، به خبرگزاری فرانسه گفت که وقتی فهمید با چه کسی روبرو خواهد شد، “آنقدر مشتاق نبود”.

بورگسمولر، 47 ساله، از خانه خود در اسن، جایی که او اکنون به عنوان رادیولوژیست در آنجا کار می کند، گفت: «اجازه دهید بگوییم من از همه طرف شنیده بودم که او شخصیت بزرگ بعدی است.

“البته، در چنین تورنمنت بزرگی به قرعه کشی راحت تری امیدوار هستید، به خصوص در ابتدا.

در لحظه ای که بازی را باختم، می توانید ببینید که چرا آنقدر هیجان زده نبودم.”

این مرد آلمانی گفت در حالی که در آن زمان از نتیجه ناامید شده بود، متوجه شد که شاهد چیز خاصی در ساخت است.

بورگسمولر گفت: “شما باید بدون هیچ حسادتی تصدیق کنید که او به نوعی در لیگ دیگری بازی می کند.”

او این خاطره را در کنار بازی‌هایش مقابل راجر فدرر و درگیری در ویمبلدون با آندره آغاسی به‌عنوان نکات برجسته دوران حرفه‌ای، در کنار پیروزی‌اش در رویداد ATP در کپنهاگ 2002 می‌شمرد.

در 17 سال پس از دیدار آنها، نادال آن رکورد 14 عنوان قهرمانی اوپن فرانسه را به دست آورد و از 115 مسابقه تنها سه شکست را به دست آورد.

اگرچه او به استعداد اسپانیایی متقاعد شده بود، اما اعتراف کرد که غافلگیر شده است که نادال در اولین تلاش خود قهرمان مسابقات شد.

من احساس می‌کردم که او خوب بازی می‌کند و آینده‌ای عالی خواهد داشت، اما اینکه او به سرعت از صفر به 100 می‌رسد و اوپن فرانسه را می‌برد، صادقانه بگویم که انتظار چنین چیزی را نداشتم.

نمی‌دانم او خودش این انتظار را داشت یا دیگری.

‘تمام گاز’

بورگسمولر گفت که نادال در مسابقه خود از ابتدا تا انتها گاز داد.

0:0 یا دیرتر فرقی نمی‌کند… او اولین توپ را مانند آخرین توپ بازی می‌کند.

“شما این احساس را دارید که باید در هر رالی سه بار پیروز شوید تا امتیاز بگیرید.

“من خودم را در لحظاتی گرفتار کردم که فکر کردم “باشه، متوجه شدم”، و سپس به نحوی از شما عبور می کند – و این واقعاً به شما آسیب می رساند.

این قدرت اوست، حتی از موقعیت‌های دشوار از گوشه‌ها برای زدن توپ‌های فوق‌العاده در هر نقطه از زمین.”

فراتر از سد درد

بازی قدرتمند نادال او را به رکورد 22 عنوان قهرمانی گرند اسلم رساند که برابر با نواک جوکوویچ بود، اما ضربه های تنبیهی نیز بر بدن او وارد کرد.

این بازیکن اسپانیایی روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت که ناتوانی اش در بهبودی به موقع از آسیب دیدگی لگن برای مسابقات اوپن فرانسه “تصمیمی نیست که من گرفته ام، تصمیمی است که بدن من گرفته است.”

“من باید برای مدتی توقف کنم.”

مانند نادال، بورگسمولر نیز در دوران حرفه‌ای خود با مصدومیت‌ها دست و پنجه نرم کرد و نحوه مواجهه اسپانیایی با شکست‌ها را در طول مسیر دنبال کرده است.

به عنوان یک پزشک، بورگسمولر گفت: «مطمئناً می توان گفت که منطقی نیست» بازی کردن از طریق درد آسیب دیدگی، اما «در نهایت به ورزشکار بستگی داشت که تصمیم بگیرد».

بورگسمولر گفت که امیدوار است نادال همچنان در آخرین بازی خود در سال آینده به مجموع مجموع اوپن فرانسه اضافه کند، اما می ترسید که تاثیر مداوم مصدومیت ها آن را از دسترس خارج کند.

“هرگز دیدن کسی که به نوعی کتک خورده و مجروح شده است، که باید خود را از سد درد فراتر بگذارد – کسی که در آستانه تسلیم شدن است یا حتی رقابت نمی کند، خوب نیست.

یک گرند اسلم دو هفته ای در حال حاضر به طرز باورنکردنی برای بدن خسته کننده است.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله