لستر یونایتد، لیدز یونایتد با اورتون بقا از لیگ برتر سقوط کردند

لستر تنها هفت سال پس از یک قهرمانی دیدنی از لیگ برتر سقوط کرد زیرا اورتون با شکست 1-0 بورنموث در روز یکشنبه ماندن 69 ساله خود در لیگ برتر انگلیس را طولانی کرد. لیدز نیز پس از سه فصل حضور در لیگ برتر به چمپیونشیپ بازگشته است زیرا سقوط آنها با شکست 4-1 مقابل تاتنهام تایید شد. عبدالله دوکور قهرمان اورتون پس از اینکه هافبک فرانسوی در دقیقه 57 از لبه محوطه جریمه شکست خورد و جشن های شادی را در اطراف گودیسون پارک به راه انداخت، قهرمان اورتون بود.

در مقابل، لستر با وجود پیروزی 2-1 مقابل وستهم، با شکست مواجه شد.

اورتون بعدازظهر را با کنترل سرنوشت خود شروع کرد، اما قبل از اینکه بقای خود را تضمین کند، از 40000 هوادار در گودیسون پارک حمایت کرد.

به ثمر رساندن گل برای شاگردان شان دایچ مشکل ساز شده است و حضور دومینیک کالورت لوین مهاجم طلسم گر را به شدت از دست دادند.

حتی زمانی که اورتون دروازه میهمان را باز کرد، مارک تراورز، دروازه بان بورنموث، یک سیو خیره کننده ایجاد کرد تا ادریسا گوئیه را در اواسط نیمه اول رد کند.

پس از اینکه کاپیتان نتو به دلایل شخصی و قهرمانی بیشتر دروازه بان ایرلندی باعث شد دمارای گری نتواند دروازه را در اوایل وقت دوم باز کند، تراورز دیرهنگام در تیم بورنموث جایگزین شد.

اولین گل خوردن احتمالاً برای اورتون که از اکتبر تاکنون بیش از یک بار در خانه گل نزده، کشنده بوده است.

هنگامی که ضربه شیرین دوکور سرانجام تراورز را تحت تأثیر قرار داد، آرامش در اطراف گودیسون محسوس بود.

اورتون هنوز نیم ساعت مضطرب برای بازی داشت و جردن پیکفورد مجبور شد یک سیو خوب انجام دهد تا ماتیاس وینا در 10 دقیقه وقت اضافی گل تساوی را ندهد تا از خط عبور کند.

برای لستر خیلی دیر است

لستر همان روز کاری را انجام داد که روباه ها برای دومین بار در 17 بازی پیروز شدند.

اما برای تیمی با استعداد که در این فصل عملکرد بدی داشت، خیلی کم بود.

بر خلاف اورتون، لستر مجموعه‌ای از سلاح‌های هجومی دارد و کیفیتی که در اختیار دارد را با گل ابتدایی نشان داد، زیرا هاروی بارنز با کلیچی ایهاناچو یک و دو را تعویض کرد و آرام به گوشه‌ی دور دروازه فرو رفت.

Wout Faes درست بعد از یک ساعت در دومین بازی لستر به میدان رفت، اما در آن لحظه تماشاگران میزبان در King Power می‌دانستند که اورتون رهبری می‌کند و به لطف بورنموث نیاز داشت که هرگز به او نرسید.

لیدز برای اینکه به نفع خود باشد نیاز به یک سری نتایج داشت و هرگز به خود فرصت نداد زیرا هری کین تنها پس از دو دقیقه در الند رود دروازه را باز کرد.

پدرو پورو در اوایل نیمه دوم برتری اسپرز را دو برابر کرد و کین به 30 گل در لیگ برتر در این فصل رسید، پس از اینکه جک هریسون یک گل برای لیدز به ثمر رساند.

لوکاس مورا با آخرین ضربه پنج ساله خود در تاتنهام گلزنی را کامل کرد.

پیروزی اسپرز برای تضمین حضور در لیگ کنفرانس اروپا در فصل آینده کافی نبود زیرا استون ویلا 2-1 برایتون را شکست داد و هفتم شد.

منچسترسیتی مدت‌ها بود که چهارمین عنوان قهرمانی خود را در پنج سال گذشته به ثبت رسانده بود، اما 25 بازی بدون باخت قهرمان در تمامی رقابت‌ها به پایان رسید و برنتفورد با نتیجه 1-0 مردان پپ گواردیولا را شکست داد.

اتان پینوک تنها گل را در پنج دقیقه مانده به پایان به ثمر رساند و زنبورها در این فصل دو برابر سیتی را به یاد ماندنی انجام دادند.

آرسنال ناامید شدن از مرگ خود را در رقابت قهرمانی به پایان رساند تا فصل خود را به اوج برساند زیرا گرانیت ژاکا دو گل در شکست 5-0 وولوز به ثمر رساند.

منچستر یونایتد با پیروزی 2-1 مقابل فولام به عنوان سومی مطمئن شد زیرا نیوکاسل در رده چهارم با نتیجه 1-1 مقابل چلسی متوقف شد.

اما بازی روز در سنت مری برگزار شد، جایی که ساوتهمپتون و لیورپول که قبلاً سقوط کرده بودند با تساوی 4-4 بازی کردند.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله