لائوتارو مارتینز فیورنتینا را دوبل غرق کرد، جام ایتالیا را برای اینترمیلان تضمین کرد

لائوتارو مارتینز دو گل به ثمر رساند که اینترمیلان، فینالیست لیگ قهرمانان اروپا، با نتیجه 2-1 فیورنتینا را شکست داد و روز چهارشنبه عنوان قهرمانی خود در جام حذفی ایتالیا را حفظ کرد. نیکلاس گونزالس به فیورنتینا در ورزشگاه المپیکو برتری زودهنگام داد، اما مارتینز سطح اینتر را تمرین داد و سپس قبل از نیمه تمام برای تیم سیمونه اینزاگی به گل برنده وارد شد. نهمین قهرمانی اینتر در جام حذفی ایتالیا، آنها را با رم هم تراز کرد. تنها یوونتوس با 14 عنوان قهرمانی، بیشتر جام را بالای سر برده است.

مارتینز که به اینتر در قهرمانی سری آ در سال 2021 و جام حذفی ایتالیا در سال گذشته کمک کرد، به مدیاست گفت: «خیلی خوشحالم چون در دو سال گذشته با این باشگاه بزرگ جام ها را به دست آورده ایم.

“ما باید همینطور ادامه دهیم. ما واقعاً می خواستیم امشب یک جام دیگر ببریم. ما در 15 دقیقه اول بد شروع کردیم اما سپس کاری را که باید از ابتدا انجام می دادیم انجام دادیم.”

فیورنتینا که شش بار برنده شده بود، از کسب اولین جام از سال 2001 محروم شد، اما این باشگاه همچنان می تواند فصل را با نقره ای که به فینال لیگ کنفرانس اروپا رسیده بود، به پایان برساند.

آنها در 7 ژوئن در پراگ به مصاف وستهام می روند، سه روز قبل از اینکه اینتر در فینال لیگ قهرمانان اروپا در استانبول به مصاف منچسترسیتی قهرمان لیگ برتر برود.

وینچنزو ایتالیانو سرمربی فیورنتینا گفت: “باید باتری هایمان را برای پراگ شارژ کنیم. باید با هم به آنجا برویم و متقاعد شده باشیم که می توانیم جام را به خانه بیاوریم و انتقام خود را بگیریم.”

فیورنتینا، اولین باشگاهی که به فینال چهار رقابت مهم اروپایی راه پیدا کرد، در رم شروعی رویایی داشت، زیرا گونزالس با ضربه متوالی جاناتان آیکونه در تیرک دوردست چرخید.

در حالی که فیورنتینا ضربه دوم را تهدید کرد، سوفیان امرابات از لبه محوطه به بیرون رفت.

مهاجم آرژانتینی پس از اینکه مارسلو بروزوویچ در دقیقه 29 از او عبور کرد، چنین اشتباهی مرتکب نشد.

مارتینز 8 دقیقه بعد دوباره ضربه ای زد و ضربه محکمی به نیکولو بارلا از سمت راست زد.

فیورنتینا که هفته گذشته در اروپا در آخرین ثانیه های وقت اضافه بر بازل غلبه کرد، با دو بار نزدیک شدن به لوکا یوویچ تا پایان پیش رفت.

مهاجم صربستانی با توقف فوق العاده سمیر هاندانوویچ، دروازه بان کهنه کار اینتر، قبل از اینکه فرصت دیگری را با فاصله کمی با دروازه به دست آورد، مانع شد.

گونزالس پس از ضربه زدن به محوطه جریمه و زدن یک ضربه سر روی هاندانوویچ پس از مهار ضربه او، تقریباً وقت اضافه را مجبور کرد، اما متئو دارمیان در حالی که اینتر برای پیروزی چسبیده بود، راهی امن شد.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله