فیفا مرخصی زایمان را برای زنان فوتبالیست تصویب می کند


فیفا در روز جمعه اقدامات مهمی را برای حمایت از زنان فوتبالیست تصویب کرد. شورای فیفا قوانین جدیدی را تصویب کرد ، از جمله حداقل 14 هفته مرخصی پدری برای بازیکنان زن – حداقل با هشت هفته پس از تولد. پس از اتمام مرخصی زایمان یک بازیکن ، باشگاه او “ملزم به ادغام مجدد او” در فعالیت های فوتبال و “پشتیبانی پزشکی مداوم کافی” خواهد بود. “بازیکنان شخصیت اصلی بازی هستند ، آنها مهمترین قسمت بازی هستند و ما باید اطمینان حاصل کنیم که زمینه را برای درخشش آنها فراهم می کنیم. وقتی صحبت از بازیکنان زن می شود ، باید ثبات بیشتری در حرفه آنها ایجاد کنیم. جیانی اینفانتینو ، رئیس فیفا ، در ویدئویی که روی دستگیره توییتر هیئت حاکمه توئیت کرد ، گفت: “برای مثال ، اگر آنها نیاز به مرخصی زایمان داشته باشند ، پس نباید نگران باشند.”

اخبار

وی افزود: “اگر ما در تقویت بازی زنان جدی هستیم ، باید همه این جنبه ها را بررسی کنیم.”

رئیس فیفا بدون ارائه جزئیات زیاد گفت قوانین جدیدی نیز برای ایجاد ثبات بیشتر به مربیان وضع می شود.

وی گفت: “مربیان نحوه بازی و الهام بخشیدن به بازیکنان را توسعه می دهند ، آنها نیز به امنیت شغلی احتیاج دارند و ما حداقل استانداردهایی را برای محافظت از آنها در نظر گرفته ایم.”

مرخصی زایمان 14 هفته ای اجباری حداقل دو سوم حقوق قرارداد خود را برای بازیکنان تضمین می کند ، در حالی که فیفا همچنین جدایی باشگاه ها از بازیکنان باردار را برای باشگاه ها دشوارتر می کند و می گوید: “هیچ بازیکن زن هرگز نباید از هر نوع ضرر اساس بارداری او “.

تبلیغ شده

دنیای اصلاح شده FIFA Club World بیشتر عقب رانده شده است. فیفا ، در یک انتشار رسانه ای ، گفت که یک جام جهانی باشگاه ها ، با قالب هفت تیم ، برای اواخر سال 2021 برگزار می شود و حق میزبانی این مسابقات به ژاپن اعطا می شود.

جلسه بعدی شورای فیفا قرار است در 19 مارس 2021 برگزار شود.

مباحث ذکر شده در این مقاله