عذرخواهی اوپن مادرید به دلیل رد سخنرانی فینالیست های دو نفره زنان

عذرخواهی اوپن مادرید به دلیل انکار سخنرانی های فینالیست های دونفره زنان

به فینالیست های دونفره زنان میکروفون داده نشد تا بتوانند در جمع حاضران صحبت کنند.© توییتر

سازمان دهندگان اوپن مادرید روز پنجشنبه پس از اینکه به فینالیست های دو نفره زنان اجازه ندادند پس از مسابقه در مسابقات هفته گذشته سخنرانی کنند، به دلیل اتهامات جنسیتی عذرخواهی کردند. فینالیست های دونفره مردان پس از مسابقات خود اجازه داشتند با جمعیت صحبت کنند. ویکتوریا آزارنکا و بئاتریز حداد مایا روز یکشنبه در فینال زنان جسیکا پگولا و کوکو گاوف را شکست دادند اما میکروفونی به آنها داده نشد تا به آنها اجازه دهند در جمع حاضران صحبت کنند.

جرارد تسوبانیان، مدیرعامل اوپن مادرید در بیانیه‌ای در توییتر گفت: «ما از همه بازیکنان و هوادارانی که انتظار بیشتری از مسابقات اوپن موتوآ مادرید دارند، صمیمانه عذرخواهی می‌کنیم.

این فرصت را به فینالیست های دو نفره زنان ما ندادیم که در پایان مسابقه به طرفداران خود خطاب کنند و ما مستقیماً از ویکتوریا، بئاتریز، کوکو و جسیکا عذرخواهی کرده ایم.

تسوبانیان گفت که این مسابقات در حال همکاری با WTA برای بهبود روند خود در آینده است.

وی افزود: ما اشتباه کردیم و این دیگر تکرار نخواهد شد.

بازیکن آمریکایی Pegula روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری در رم از این مسابقات انتقاد کرد.

او گفت: “آیا فکر می‌کردم نمی‌توانیم صحبت کنیم؟ نه. من هرگز در زندگی خود چنین چیزی نشنیده‌ام.”

من نمی دانم وقتی همه این تصمیم را گرفتند در چه قرنی زندگی می کردند.

ایگا سویاتک، فینالیست انفرادی زنان، در سخنرانی خود در روز شنبه از مسابقات به دلیل پایان های دیرهنگام آن ها انتقاد کرد و گفت که بازی در ساعت 1 بامداد (2300 به وقت گرینویچ) “سرگرم کننده” نیست.

برنده آرینا سابالنکا در مورد کیکی تولدی که روز قبل به او داده شده بود در سخنرانی خود شوخی کرد که کوچکتر از کیکی بود که مسابقات به قهرمان مردان کارلوس آلکاراز داده بود.

مسابقات اوپن مادرید همچنین با شکایت هایی در مورد لباس های این دختر توپی روبرو است که برخی از هواداران آن را “جنسی” می گویند.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله