عثمان خواجه: انگلیس سخت ترین مکان در جهان برای ضربه زدن به سه نفر برتر

عثمان خواجه بازکننده استرالیا معتقد است که زمین های انگلیس آزمون نهایی برای سه بازیکن برتر است و تنها راه تمرین برای شرایط آنجا این است که واقعا سخت کار کنیم و توقعات بسیار پایینی داشته باشیم. خواجه در شرایط انگلیسی دست و پنجه نرم کرده است و از شش تست فقط 19.66 به دست آورده است، که با توجه به اینکه از زمانی که در ژانویه سال گذشته به سمت آزمون فراخوانده شد، 1608 دوش شگفت انگیز را با 69.91 در 16 تست به دست آورده است. انتظار می رود که این بازیکن 36 ساله در جریان فینال مسابقات قهرمانی جهان در برابر هند و متعاقب آن سری پنج آزمون خاکستر در انگلیس درگیر همه چیز باشد.

استرالیا در فینال WTC در The Oval لندن از 7 ژوئن، قبل از شروع مسابقات Ashes در 16 ژوئن در بیرمنگام، هند بازی خواهد کرد. استرالیایی ها تحت هدایت کاپیتان پت کامینز به دنبال این هستند که اولین پیروزی خود را در این سری در بریتانیا از سال 2001 به دست آورند.

خواجه در اینجا به نقل از سایت cricket.com.au گفت: «انگلیس به نظر من سخت‌ترین جای جهان برای ضربه زدن برای سه ضربه‌زن برتر، ساده و ساده است».

“توپ جدید کار سختی است، اما پس از آن شرایط (آب و هوا) به دست می‌آید، و کمی شانس نیز در آن دخیل است؛ گاهی اوقات تیم دیگر را بیرون می‌آورید، سپس ناگهان ابرها می‌چرخند… گاهی اوقات شما. آنجا هستی و هوا خوب و آفتابی است.” او اشاره کرد که با تغییر شرایط آب و هوایی، ضربه زدن به زمین‌های انگلیس یک قمار است و اگر فرد خودش را نشان دهد باید از فرصت‌ها استفاده کند.

اگر چیزی یاد گرفته‌ام، سخت کار کردن است، سخت تمرین می‌کنم، (و) اگر به انگلیس می‌روی، با توقعات کم برو، و سپس فقط روی هر بازی یکی یکی کار کنم، زیرا شکست می‌خورید. یک ضربه زن. اما وقتی گل می زنی، سعی می کنی تا جایی که می توانی پول نقد کنی.”

خواجه در تورهای 2013 و 2019 هر کدام سه Ashes Test بازی کرده بود. با این حال او قبل از پایان هر دو سریال تبر شد.

اگرچه این بازیکن کهنه‌کار کریکت احساس می‌کند نسبت به یک دهه قبل بازیکن بسیار پیشرفت‌شده‌ای است، اما معتقد است که هیچ اطمینانی در رویارویی با جیمز اندرسون و استوارت برود، قهرمانان بولینگ انگلیس وجود ندارد.

“احساس می‌کنم نسبت به 10 سال پیش بازیکن بهتری هستم. تجربه بیشتری نسبت به آن زمان دارم. اما… هیچ تضمینی وجود ندارد – اندرسون، برود، آنها بول‌بازان باورنکردنی هستند، آنها سرسخت هستند. در شروع کار

“من حدس می‌زنم طرف مقابل این است، این چیزی است که باعث می‌شود زمانی که شما دویدن گل می‌زنید و به یک تیم برنده کمک می‌کنید – که امیدوارم من این کار را انجام دهم، و دیگران در آنجا انجام خواهند داد – وقتی شما این کار را در برابر افرادی مانند انجام می‌دهید، فوق‌العاده است. برود و اندرسون در انگلیس، این خیلی رضایت بخش تر است.”

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله