“شادی بزرگ” در حالی که رم ژوزه مورینیو برای صعود به فینال لیگ اروپا محکم است

رم تحت هدایت ژوزه مورینیو پس از تساوی بدون گل مقابل بایرلورکوزن که در مجموع 1-0 روز پنجشنبه به فینال لیگ اروپا راه یافت، همچنان در مسیر کسب دومین جام اروپایی در دو فصل است.

دارندگان لیگ کنفرانس اروپا در حمله کار کمی انجام دادند، اما سرسختانه دفاع کردند، زیرا تیم میزبان که به طور فزاینده ای ناامید شده بود، در جستجوی گل تساوی گل خود را افزایش داد.

میهمان هشت دقیقه وقت اضافه را پشت سر گذاشت و در فینال 31 مه در بوداپست، پس از اینکه تیم اسپانیایی در نیمه نهایی دیگر در وقت اضافه یوونتوس را شکست داد، با سویا، برنده شش بار بازی، روبرو خواهند شد.

مورینیو به اسکای اسپورت گفت: «امروز بعد از رسیدن به یک فینال دیگر لیگ اروپا، شادی زیادی وجود دارد».

مورینیو در حالی که “تیم باورنکردنی” خود را به زبان می آورد، گفت: “نمی دانم می توانم درخواست بیشتری داشته باشم یا نه، اما این بچه ها لیاقت چیز خاصی را دارند.”

لورنزو پلگرینی، کاپیتان رم، به اسکای اسپورت ایتالیا گفت: چیزهای زیادی وجود دارد که رم می تواند و باید آنها را بهبود بخشد، اما به عنوان یک گروه واقعی، به عنوان یک خانواده، ما در این شاهکار کوچک موفق بوده ایم.

ژابی آلونسو، سرمربی لورکوزن، در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی گفت که تیمش دلایل زیادی برای خوش بین بودن دارد، گفت: من گریه نمی کنم.

من خوشحالم، خوشحالم و به بازیکنان و روشی که آنها تا آخر تلاش کردند، خوشحالم و افتخار می کنم. ما باید با سر بالا ادامه دهیم و ادامه دهیم.

کرم دمیربای، هافبک لورکوزن، مورینیو را به استفاده از تاکتیک‌های دفاعی «زشت» متهم کرد.

او به RTL آلمان گفت: مایه شرمساری است که در یک نیمه نهایی در چنین سطح بالایی می توان به این نوع بازی پاداش داد. آنها در پایان همه چیز را بسیار زشت کردند.

رم به لطف گل نیمه دوم ادواردو بووه، هافبک متولد رم در بازی اول، با برتری 1-0 وارد بازی شد.

مورینیو در طول رقابت های لیگ اروپا به تاکتیک های دفاعی که به آن شهرت دارد وفادار مانده است – رم در راه رسیدن به فینال در هشت بازی حذفی تنها سه گل دریافت کرد.

لورکوزن بازی را با تیم درخشان‌تری آغاز کرد و خالق 20 ساله فلوریان ویرتس در خط میانی بازی را کشید.

ویرتس پس از 12 دقیقه با موسی دیابی مهاجم ملی پوش فرانسه ارتباط برقرار کرد و بازیکن سابق تیم جوانان پاری سن ژرمن به تیر دروازه برخورد کرد.

همان ترکیب ده دقیقه بعد دوباره به هم متصل شد و دیابی با اختلاف کمی به بیرون رفت.

سردار آزمون، مهاجم تیم ملی ایران در ضدحمله در لبه محوطه جریمه در حالی که نیمه اول به پایان رسیده بود به پایین کشیده شد اما داور با وجود اعتراض بازیکنان میزبان، این اتفاق را کنار گذاشت.

آلونسو امین عدلی وینگر فرانسوی را وارد زمین کرد و وینگر فرانسوی تقریباً گل تساوی را به ثمر رساند و آزمون را در محوطه جریمه پیدا کرد اما ضربه او را بازیکن ایرانی با فاصله کمی کشید.

با پایین آمدن ساعت، هواداران میزبان به طور فزاینده ای با تاکتیک های توقف میهمان خشمگین شدند و در نتیجه 8 دقیقه وقت اضافه شد.

همانطور که سوت تمام وقت به پایان رسید، مورینیو خوشحال مستقیماً به سمت هواداران میهمان خوشحال رفت.

برای رم که با 3 بازی مانده به پایان شش امتیاز با رتبه چهارم فاصله دارد، این پیروزی نه تنها به معنای یک شوت برای اولین قهرمانی در لیگ اروپا است، بلکه شانسی برای قهرمانی در لیگ قهرمانان سال آینده است.

با وجود حذف، آینده کوتاه مدت لورکوزن روشن به نظر می رسد، آلونسو که از اواخر سال گذشته لورکوزن را از رده های سقوط به نیمه نهایی اروپا رساند و اعلام کرد که فصل آینده در BayArena خواهد بود.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله