سیمونا هالپ، شماره 1 سابق جهان، تنیس یکپارچگی بدن را به دو استاندارد متهم کرد

سیمونا هالپ، شماره 1 پیشین جهان و برنده دو دوره گرند اسلم، آژانس بین المللی یکپارچگی تنیس (ITIA) را به استانداردهای دوگانه متهم کرده است، در حالی که به اتهام بی نظمی در ارتباط با پاسپورت بیولوژیکی ورزشکارش (ABP) برخورد می کند. این زن 31 ساله رومانیایی، برنده عناوین انفرادی اوپن فرانسه و ویمبلدون، به دلیل ادعای عدم تطابق در ABP خود، به دومین جرم دوپینگ توسط ITIA متهم شده است. به گفته ITIA، آخرین اتهام ITIA که روز جمعه گذشته اعلام شد، “جدا” و علاوه بر” تعلیق موقتی است که هالپ سال گذشته پس از رد شدن در تست دارو در طول مسابقات آزاد آمریکا دریافت کرد.

هالپ روز دوشنبه ادعا کرد که در حالی که ITIA از یک سو اعلام کرده بود که می‌خواهد او را به موقع درگیر کند، از سوی دیگر، از دادگاه می‌خواهد جلسه استماع را به تاخیر بیندازد.

“در حالی که ITIA از طریق نماینده خود نیکول ساپستد 3 روز پیش علناً اعلام کرد که ITIA به تعامل با خانم هالپ به شیوه ای همدلانه، کارآمد و به موقع متعهد است، آنها در همان زمان رسماً از دادگاه درخواست کردند تا جلسه استماع من را به تاخیر بیندازد. هالپ در بیانیه ای که اواخر روز دوشنبه در رسانه های اجتماعی منتشر شد، گفت: برای سومین بار.

ITIA به طور علنی یک چیز را بیان می کند در حالی که به طور خصوصی چیز دیگری را انجام می دهد، من بارها درخواست شنیدن خود را کرده ام و ITIA بارها به دنبال به تاخیر انداختن آن بوده است. برنده 24 عنوان حرفه ای اضافه کرد که او حق شنیدن سریع را دارد و به تعویق انداختن آن خلاف هنجارها بود.

هالپ که سرنا ویلیامز را در ست های مستقیم در فینال ویمبلدون 2019 شکست داد، افزود: “چه زمانی قرار است متوقف شود؟ من یک بار دیگر این سوال را مطرح می کنم. من حق دارم سریع گوش بدهم. عمل به این روش مغایر با حقوق من است.”

ITIA گفته بود که اتهام جدید “بر اساس ارزیابی” مشخصات گذرنامه بیولوژیکی تنیس باز توسط تیمی از کارشناسان اعمال شده است. ABP یک مطالعه پایه از مواد موجود در بدن بازیکن ارائه می دهد و راهی برای کمک به نمودار دوپینگ در نظر گرفته می شود.

Sapstead، مدیر ارشد مبارزه با دوپینگ ITIA، روز جمعه گذشته در بیانیه‌ای گفت: “ما درک می‌کنیم که اطلاعیه امروز (جمعه) به یک وضعیت پرمخاطب پیچیده می‌افزاید. از ابتدای این فرآیند — و در واقع هر دیگر در ITIA — ما متعهد به تعامل با خانم هالپ به شیوه ای همدلانه، کارآمد و به موقع هستیم.” هالپ پس از متهم شدن به دومین جرم دوپینگ در شبکه های اجتماعی گفته بود که از زمانی که در ابتدا توسط ITIA متهم شد، “بدترین کابوسی را که تا به حال در زندگی ام پشت سر گذاشته ام” زندگی کرده است.

هالپ اضافه کرده بود که “نام او (به بدترین شکل ممکن آلوده شده بود” و ITIA مصمم است “گناه من را ثابت کند در حالی که من هرگز حتی به مصرف مواد غیرقانونی فکر نکرده ام”.

هالپ اضافه کرده بود که سه کارشناس مشهور جهان آزمایش‌های خون او را بررسی کرده‌اند و کاملاً واضح بوده‌اند که “خون من کاملاً طبیعی است”. او اظهار داشت که “قربانی آلودگی” بوده است.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله