سناریوی کامل مسابقه پلی آف IPL 2023: چگونه می توان CSK، LSG، RCB، MI، KKR و RR Seal Top-4 Top-4

تنها دو روز آخر از مرحله لیگ IPL 2023 باقی مانده است، و سه امتیاز حذفی هنوز برای تصاحب باقی مانده است. تنها مدافع عنوان قهرمانی گجرات تایتانز از جایگاه دو تیم برتر مطمئن است، در حالی که شش تیم هنوز شانس حضور در پلی آف را دارند. چنای سوپر کینگز MS Dhoni، سوپر غول‌های لاکنو از Krunal Pandya، رویال چلنجرز بنگلور Faf du Plessis، هندی‌های بمبئی از Rohit Sharma، Rajasthan Royals از Sanju Samson و Kolkata Knight Riders از Nitish Rana شش تیمی هستند که هنوز شانس ورود به پلی آف را دارند. پنجاب کینگز، سان رایزر حیدرآباد و دهلی کپیتالز در حال حاضر از رقابت های پلی آف خارج شده اند.

در اینجا سناریوی کامل مسابقه پلی آف IPL 2023 آمده است:

CSK (15 امتیاز، 13 بازی، NRR + 0.381) – برای رویارویی با DC در روز شنبه

تیم تحت رهبری MS Dhoni می تواند با پیروزی مقابل دی سی در روز شنبه به مرحله پلی آف برسد. با این حال، آنها می‌خواهند پیروزهای بزرگی را کسب کنند تا مطمئن شوند که در رتبه دوم قرار دارند زیرا LSG نیز 15 امتیاز دارد.

در صورت باخت نیز، CSK همچنان می‌تواند در 4 تیم برتر باقی بماند، به شرطی که نتایج مسابقات LSG، RCB یا MI به نفع آنها باشد.

LSG (15 امتیاز، 13 بازی، NRR +0.304) – برای رویارویی با KKR در روز شنبه

آنها تقریباً همان سناریوی CSK را دارند. پیروزی در برابر KKR آنها را به پایان خواهد رساند، یک برد بزرگ آنها را به رتبه دوم منجنیق خواهد رساند. حتی در صورت باخت، آنها همچنان می توانند از طریق ارائه نتایج بازی های CSK، RCB یا MI به نفع خود پیش بروند.

پست های جدید  استرالیا و هند: سه T20I ، دو ODI در روز اول رزرو فروخته می شود

RCB (14 امتیاز، 13 بازی، NRR +0.180) – برای رویارویی با GT در روز یکشنبه

بردهای بزرگ در دو بازی اخیر تضمین کرده است که RCB دارای نرخ اجرا خوب است. پیروزی مقابل GT جایگاه آنها را در جمع 4 تیم برتر تضمین می کند، مشروط بر اینکه MI با اختلاف زیادی SRH را شکست ندهد. هر دو مسابقه یکشنبه برگزار می شوند و نرخ اجرا RCB بسیار بهتر از MI است.

آنها می توانند در دو تیم برتر نیز به پایان برسند، مشروط بر اینکه یکی از CSK یا LSG بازی های مربوطه خود را از دست بدهد و RCB با اختلاف زیادی GT را شکست دهد.

حتی اگر آنها ببازند و MI نیز ببازد، RCB به دلیل نرخ اجرای بسیار بهتر آنها از بین خواهد رفت. سناریوی دیگری نیز وجود دارد که KKR (در حال حاضر 12 امتیاز دارد) LSG را با اختلاف انبوه هر دو RCB و MI شکست دهند. در این صورت، نرخ اجرا نقش مهمی ایفا خواهد کرد و RCB نرخ اجرا بهتری را در بین این سه مورد خواهد داشت.

MI (14 امتیاز، 13 بازی، NRR -0.128) – برای رویارویی با SRH در روز یکشنبه

قهرمانان پنج دوره در جایگاهی دشوار قرار دارند زیرا در رده ششم جدول امتیازی قرار دارند. با این حال، آنها در آخرین بازی خود با SRH پایین رده روبرو می شوند. آنها باید آخرین بازی خود را ببرند و امیدوارند که یک تیم از CSK، LSG و RCB در آخرین بازی های مربوطه خود شکست بخورند. بدین ترتیب MI (در صورت پیروزی در مقابل SRH با 16 امتیاز) وارد رتبه 4 خواهد شد.

پست های جدید  جدول امتیازات IPL 2023 به روز شده، کلاه نارنجی، لیست کلاه بنفش پس از مسابقه GT vs MI: تایتان های گجرات به رتبه 2 صعود می کنند

آنها این شانس را دارند که در دو تیم برتر به پایان برسند به شرطی که CSK، LSG و RCB بازی های خود را از دست بدهند و تیم تحت رهبری روهیت شارما برنده بزرگی شود.

RR (14 امتیاز، 14 بازی، NRR +0.148)

آنها اکنون باید به نتایج تیم های دیگر وابسته باشند – به طور خاص به آخرین بازی های RCB و MI. آنها به هر دو تیم نیاز دارند که بازی های مربوطه خود را ببازند تا شانس ورود به جمع 4 تیم برتر را داشته باشند. RCB باید شکست بزرگی را برای RR وارد کند. بیش از 100 دوش

KKR (12 امتیاز، 13 بازی، NRR -0.256) – برای رویارویی با LSG در روز شنبه

آنها نه تنها باید با اختلاف بسیار زیادی مقابل LSG پیروز شوند تا شانس ورود به جمع 4 تیم برتر را داشته باشند، بلکه امیدوارند نتایج دیگری نیز به نتیجه برسد. برای اینکه KKR واجد شرایط شود، هم RCB و هم MI باید با اختلاف زیاد شکست بخورند.

موضوعات ذکر شده در این مقاله