سناریوی پلی آف IPL 2023 برای رویال چلنجر بنگلور، هندی های بمبئی و راجستان رویالز

پلی آف لیگ برتر هند (IPL) 2023 کاملاً آماده است و گجرات تایتانز، چنای سوپر کینگز و لاکنو سوپر جاینت از قبل مطمئن شده اند که در دور بعدی حضور دارند. جایگاه چهارم همچنان در دست اقدام است و افرادی مانند رویال چلنجرز بنگلور، هندی‌های بمبئی و راجستان رویالز در این رقابت حضور دارند. در مورد RCB و MI، سرنوشت آنها در دستان خود آنهاست، با یک نتیجه خاص که آنها را در ناک اوت قرار می دهد. اما برای اینکه RR به دور بعدی برود، هر دو RCB و MI باید مسابقات مربوطه خود را به روشی خاص ببازند.

سناریوی انتخابی پلی آف رویال چلنجرز بنگلور:

با بهترین نرخ خالص از بین سه تیم در حال رقابت، فرنچایز تحت رهبری Faf du Plessis در امیدوار کننده ترین موقعیت برای صعود به دور بعدی قرار دارد. پیروزی بر مدافعان عنوان قهرمانی و صدر جدول گجرات تایتان‌ها برای آنها کافی خواهد بود، مگر اینکه حاشیه پیروزی هندی‌های بمبئی در برابر سانرایزرز حیدرآباد به حدی باشد که NRR تیم روهیت شارما بر RCB برتری داشته باشد.

NRR برای RCB: +0.180
NRR برای MI: -0.128

از آنجایی که بمبئی ابتدا آخرین بازی خود در رقابت های لیگ را انجام می دهد، تیم بنگالورو از مزیت آشکاری برخوردار خواهد بود که بداند چه نوع نتیجه ای را در برابر GT برای کسب امتیاز لازم دارد.

سناریوی مقدماتی پلی آف هندی های بمبئی:

اگر رویال چلنجرز بنگلور در آخرین دیدار خود در روز بعد در مقابل گجرات تایتانز شکست بخورد، پیروزی مقابل سان‌رایزرز حیدرآباد برای هندی‌های بمبئی کافی خواهد بود. اگر RCB نیز GT را شکست دهد، وضعیت به نرخ خالص اجرا می‌رسد، جایی که MI در امیدوارکننده‌ترین موقعیت قرار ندارد.

برای اینکه بمبئی از NRR فعلی بنگلور جلوتر باشد، باید حیدرآباد را با اختلاف زیادی شکست دهد. اما، حتی در آن صورت هم ممکن است اوضاع تغییر کند اگر RCB با اختلاف GT را شکست دهد که به آنها کمک می کند تا از MI در NRR پیشی بگیرند.

در مجموع، بازی های پلی آف MI حتی در صورت پیروزی مقابل SRH در دستان GT است.

سناریوی مقدماتی پلی آف راجستان رویالز:

نه همه خارج از مسابقه، اما رویال ها سرنوشت خود را در دستان خود ندارند. برای اینکه تیم تحت رهبری سانجو سامسون واجد شرایط بازی های پلی آف شود، هر دو RCB و MI باید در آخرین بازی های لیگ مربوطه خود متحمل شکست شوند. RR در حال حاضر روی 14 امتیاز قرار دارد و اگر هر دو RCB و MI شکست بخورند، سه تیم هر کدام 14 امتیاز خواهند داشت.

RCB NRR: +0.180
RR NRR: +0.148

از آنجایی که NRR راجستان بهتر از MI است، تنها مانع پیش روی آنها رویال چلنجر خواهد بود. اما، اگر تیم پیشرو Faf du Plessis با اختلاف معقولی شکست بخورد، از آنجایی که اختلاف NRR بین دو طرف زیاد نیست، رویالز شکست خواهد خورد.

موضوعات ذکر شده در این مقاله