سناریوی مقدماتی پلی آف IPL 2023: آیا پایتخت های دهلی همچنان می توانند به جمع 4 تیم برتر صعود کنند؟

پایتخت دهلی همچنان در مرحله پلی آف است© BCCI/Sportzpics

در غیاب ریشاب پنت، پایتخت دهلی شبیه تیمی نبود که به عنوان یکی از قوی‌ترین تیم‌های لیگ برتر هند (IPL) 2023 ظاهر شد. اگرچه فرم مردان دیوید وارنر در چند بازی گذشته بهبود یافته است، 4 از 5 بازی اخیر خود، اگر بخواهند در پایان مرحله لیگ در بین چهار تیم برتر به پایان برسند و به پلی آف این رقابت ها راه پیدا کنند، هنوز کار بزرگی در پیش دارند.

شاگردان دیوید وارنر با تنها 4 پیروزی در 10 بازی در انتهای جدول 10 تیمی قرار دارند. تا جایی که به صعود به دور بعد مربوط می شود، پایتخت دهلی باید در هر چهار بازی باقی مانده خود در مرحله لیگ قهرمانی پیروز شود.

چنین وضعیتی باعث می شود که آنها در مجموع 8 برد و 16 امتیاز در جلف جمع کنند. اما این ممکن است کافی نباشد. پایتخت ها همچنین به برخی از نتایج دیگر از این کمپین نیاز دارند تا به نفع خود سقوط کنند.

بازی‌های باقی‌مانده در برابر تیم‌های با امتیاز بالا – چنای سوپر کینگز و پنجاب کینگز – و از این رو، چالش بسیار دشوار خواهد بود. دهلی برای بهتر کردن نرخ خالص اجرای خود که در حال حاضر 0.529- است، تنها نیازی به پیروزی ندارد، بلکه باید مطمئن شود که با اختلاف زیادی برنده می شود.

بازی های باقی مانده برای پایتخت دهلی:

  • 10 می: مقابل چنای سوپر کینگز
  • 13 می: مقابل پادشاهان پنجاب
  • 17 می: مقابل پنجاب کینگز
  • 20 می: مقابل چنای سوپر کینگز

دهلی امیدوار است که تیم هایی در نیمه انتهایی جدول امتیازات بیشتر بازی های خود را ببازند تا تیم وارنر رقابت کمتری داشته باشد. تیم هایی مانند گجرات تایتانز و چنای سوپر کینگز برای به پایان رساندن فصل در 4 رده پلی آف قوی به نظر می رسند. دو نقطه باقی مانده هنوز یک مسابقه کاملا آزاد دارند.

موضوعات ذکر شده در این مقاله