سناریوی مسابقه پلی آف IPL 2023: CSK MS Dhoni همچنان می تواند از مرحله لیگ خارج شود

چنای سوپر کینگز هنوز از حضور در پلی آف IPL 2023 مطمئن نیستند.© BCCI/IPL

چنای سوپر کینگز به رهبری MS Dhoni در جایگاه خوبی در جدول امتیازات IPL 2023 قرار دارد. در آخرین بازی خود در مرحله لیگ مقابل دهلی کپیتالز در یک بازی خارج از خانه در روز شنبه، آنها با 15 امتیاز از 13 بازی در رده دوم قرار دارند. آنها دارای نرخ اجرای سالم +0.381 هستند. پیروزی مقابل دی سی باعث می شود که آنها به پلی آف راه پیدا کنند. با این حال، در صورت باخت، ممکن است شرایط برای قهرمانان چهار دوره دشوار شود. در این سناریو، اگر برخی از نتایج دیگر به نتیجه نرسد، صعود به پلی آف ممکن است قطعی نباشد.

در اینجا نحوه این اتفاق می‌افتد:

اگر CSK به DC ببازد و لاکنو سوپر جاینتز (در حال حاضر با 15 امتیاز، 13 بازی) در دومین مسابقه روز شنبه کلکته نایت رایدرز را شکست دهد، LSG به رهبری Krunal Pandya صعود خواهد کرد. سپس CSK باید این دو مسابقه را از نزدیک دنبال کند – رویال چلنجرز بنگلور در مقابل گجرات تایتانز و هند بمبئی در مقابل سان رایزر حیدرآباد.

اگر MI (14 امتیاز، 13 بازی) و RCB (14 امتیاز، 13 بازی) بازی های مربوطه خود را ببرند، هر دو به 16 خواهند رفت (یک امتیاز بیشتر از CSK، در صورتی که تیم Dhoni بازی خود را در مقابل DC ببازد). در این صورت CSK خارج از 4 برتر خواهد بود.

سناریوی دیگری وجود دارد که در آن CSK می تواند خارج شود:

# LSG و CSK هر دو بازی‌های مربوطه خود را می‌بازند، اما اولی با اختلاف کمتری می‌بازند. تفاوت زیادی بین NRR +0.381+ CSK و NRR +0.304 LSG وجود ندارد. در صورتی که LSG با اختلاف کمتری شکست بخورد، ممکن است به دلیل داشتن نرخ اجرا بهتر از CSK در جایگاه بهتری قرار گیرد.

# پس از آن اگر MI و RCB بازی های خود را ببرند، CSK از چهار نفر برتر خارج خواهد شد.

موضوعات ذکر شده در این مقاله