سناریوی صلاحیت پلی آف IPL 2023: چگونه پایتخت دهلی، پادشاهان پنجاب می توانند پیشرفت کنند؟

پادشاهان پنجاب در جریان IPL 2023© BCCI

دهلی کپیتالز و پنجاب کینگز هر دو به دنبال افزایش شانس خود برای صعود به مرحله پلی آف لیگ برتر هند (IPL) 2023 خواهند بود زیرا در روز شنبه مقابل یکدیگر قرار خواهند گرفت. پادشاهان پنجاب آخرین بازی خود را در مقابل نایت رایدر کلکته باختند و رینکو سینگ معجزه دیگری را رقم زد. به همین ترتیب، دی سی نیز با آخرین بازی خود که با شکست مقابل چنای سوپر کینگز به پایان رسید، در فرم خوبی نبوده است. یک برد برای هر دو طرف ارزشمند خواهد بود زیرا آنها هنوز هم در رقابت برای چهار تیم برتر هستند.

پنجاب کینگز از باخت 9 ویکت KKR به راجستان رویالز سود برد و با سه مسابقه تا پایان رقابت ها، تیم تحت رهبری شیخار داوان این شانس را دارد که تا 16 امتیاز صعود کند – علامتی که می تواند پلی آف را برای آنها تضمین کند. با این حال، اگر نتایج به نفع آنها باشد، ممکن است با چالش های سختی از سوی رویال چلنجرز بنگلور و سان رایزرز حیدرآباد روبرو شوند.

یکی از مزایای سه بازی پایانی PBKS این است که دو بازی در برابر DC پایین رده قرار خواهند گرفت، اما با پیدا کردن شکل تیم، اوضاع برای PBKS بسیار پیچیده می شود.

بازی های باقی مانده برای پنجاب کینگز:

13 می: مقابل پایتخت دهلی
17 می: مقابل پایتخت دهلی
19 می: مقابل راجستان رویالز

پایتخت دهلی امسال برای به دست آوردن فرم خود در مسابقات با مشکل مواجه شده است و با 8 امتیاز شانس آنها برای صعود بسیار کم است. حداکثر امتیازی که DC می تواند از این نقطه جمع کند 14 است و ممکن است برای رسیدن به چهار نفر برتر کافی نباشد. با دو بازی مقابل پنجاب کینگز و یک بازی مقابل چنای سوپر کینگز، اوضاع برای دیوید وارنر و شرکت سخت خواهد شد.

بازی های باقی مانده برای پایتخت دهلی:

13 می: مقابل پادشاهان پنجاب
17 می: مقابل پنجاب کینگز
20 می: مقابل چنای سوپر کینگز

مسابقه شنبه می تواند ثابت کند که هم برای DC و هم برای PBKS تفاوت ایجاد می کند.

موضوعات ذکر شده در این مقاله