سقوط اینتر و میلان در آستانه تاریخ نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا

اینترمیلان برای دیدار نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا با آث میلان با پیروزی 4-2 مقابل ساسولو در روز شنبه آماده شد، در حالی که رقبای شهر خود با نتیجه 2-0 در سری آ اسپتیا شکست خوردند. دو گل روملو لوکاکو در تولد 30 سالگی اش، یک ضربه بیشتر از لائوتارو مارتینز و یک گل به خودی بدبخت روان ترسولدی برای اینتر کافی بود تا هفتمین برد متوالی را در تمام رقابت ها کسب کند و با 66 امتیاز با یوونتوس رده دومی برابری کند. لوکاکو به اسکای اسپورت گفت: “مربی به ما گفت که بازی امتیازی برای چهار تیم برتر است و ما در شرایط خوبی هستیم زیرا اخیراً بازی های زیادی را برده ایم.”

ما هنوز هم می‌توانیم دو جام ببریم و روز سه‌شنبه بازی بسیار سختی را مقابل تیمی داریم که فصل گذشته قهرمان لیگ شد.»

اینتر پیش از بازی برگشت روز سه شنبه 2-0 مقابل میلان برتری دارد و تیم سیمونه اینزاگی تقریباً مطمئن است که به اولین فینال لیگ قهرمانان اروپا از آخرین باری که در سال 2010 برنده شد، خواهد رسید.

شانس آنها برای راهیابی به فصل آینده رقابت‌های باشگاهی برتر اروپا نیز با برد روز شنبه که چهار رقیب برتر لاتزیو، میلان و آتالانتا همگی امتیاز را از دست دادند، بسیار افزایش یافت.

اینتر پنج امتیاز از میلان رده پنجمی جلوتر است، اما بعد از اینکه به نظر می‌رسید که می‌خواهند به پیروزی برسند، در نهایت نتوانستند آن را به روش خودشان دنبال کنند.

لوکاکو مدتی قبل از تعطیلات، پس از اینکه دومنیکو براردی و خواکین کوریا هر دو گل‌های آفساید را رد کردند، اینتر را با تلاشی سریع پیش انداخت.

ده دقیقه پس از شروع مجدد، ترسلدی با ضربه سر رائول بلانووا را وارد دروازه خود کرد و بازی سه دقیقه بعد به نظر می رسید که تلاش مارتینز دوباره توسط ترسلدی منحرف شد.

ضربه‌های سر متئوس هنریکه و دیوید فراتسی، ساسولو را به بازی بازگرداند تا اینکه لوکاکو در نهایت با یک پایان خوب در فاصله دو دقیقه‌ای باقی مانده، امتیازات را به پایان رساند.

پرزمیسلاو ویسنیفسکی و سالواتوره اسپوزیتو در 15 دقیقه پایانی اولین گل خود در سری آ را به ثمر رساندند تا میلان غرق شود و اسپتزیا اولین برد خود را در دو ماه اخیر به ارمغان آورد.

– ‘به اندازه کافی خوب نیست’ –
تیم لئوناردو سمپلیچی همچنان در منطقه سقوط قرار دارد، اما پیروزی روز شنبه آنها را با ورونا که یک پله بالاتر از رده سوم جدول قرار دارد و یکشنبه میزبان تورینو است، 30 امتیازی می کند.

آخر هفته بعد اسپتیا به لچه می رود که پس از تساوی 2-2 جمعه شب مقابل لاتزیو، تنها دو امتیاز بالاتر از منطقه سقوط در رده شانزدهم قرار دارد.

اسپوزیتو گفت: “این گلی است که از کودکی رویای آن را داشتم، با یکی از دوستان خوبم که طرفدار بزرگ میلان است صحبت می کردم و همیشه به او می گفتم که به آنها گل خواهم زد.” DAZN.

“اینها امتیازات بزرگی برای اسپزیا هستند… ما هرگز ایمان خود را از دست ندادیم، وگرنه هرگز اجراهایی مانند امروز را نخواهی دید.”

تیم میلان به رهبری استفانو پیولی در 11 بازی اخیر خود در لیگ سه بار پیروز شده است و شکست روز شنبه دهمین فصل عجیب آنها بود که در آن دفاع از عنوان لیگ آنها عملاً تا فوریه به پایان رسیده بود.

سیمون کایر مدافع میلان گفت: “امشب به اندازه کافی خوب نبود… سه شنبه ما یک نبرد دیگر داریم. ما با این نوع مسابقات با مشکلات زیادی روبرو شده ایم و توضیح دلیل آن دشوار است.”

“در خط کاری ما باید از نظر ذهنی مسابقاتی را که انجام می دهید از هم جدا کنید زیرا مسابقه ای که ما در روز چهارشنبه انجام دادیم و امروز کاملاً متفاوت بود. ما باید این یکی را از ذهن خود حذف کنیم و به کار خود بازگردیم.”

برد اسپزیا به این معنی است که سالرنیتانا باید منتظر امنیت ریاضی باشد، اگرچه آنها باید بعد از اینکه آنتونیو کاندروا در بازی اولیه روز به پیروزی 1-0 مقابل آتالانتا شلیک کرد، بیدار بمانند.

زیر یک باران سیل آسا در جنوب ایتالیا، کاندروا در دقیقه 93 با یک حرکت کم قدرت از لبه منطقه، پیروز مسابقه برای سالرنیتانا شد.

سالرنیتانا با سه بازی باقی مانده به پایان فصل، هشت امتیاز بالاتر از اسپزیا قرار دارد، در حالی که آتالانتا هفتم و هفت امتیاز از جایگاه های لیگ قهرمانان اروپا است.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله