رئال مادرید پس از آزار نژادپرستانه وینیسیوس جونیور، شکایت حقوقی رسمی داد

تصویر فایل وینیسیوس جونیور© AFP

رئال مادرید روز دوشنبه به دلیل توهین نژادپرستانه به وینیسیوس جونیور، مهاجم برزیلی این تیم در جریان بازی آخر هفته لالیگا، شکایتی جنایی به دادستانی اسپانیا داد و آن را “جنایت نفرت” خواند. مهاجم ملی پوش 22 ساله برزیلی روز یکشنبه در جریان شکست 1-0 مقابل والنسیا مورد هدف یک هوادار خانگی قرار گرفت و بعداً از بازی اخراج شد. غول اسپانیایی در بیانیه ای اعلام کرد: رئال مادرید حوادث دیروز علیه بازیکن ما وینیسیوس جونیور را به شدت محکوم می کند.

این باشگاه گفت که معتقد است این سوء استفاده “جرم ناشی از نفرت” است و شکایتی را به دادستانی ارائه کرده است “تا حقایق بررسی شود و مسئولین پاسخگو باشند.”

وینیسیوس بارها به دلیل آزار نژادی در لالیگا مورد توجه قرار گرفته است و آخرین حادثه در ورزشگاه مستایای والنسیا رخ داد. او در مقابل هواداران پشت دروازه ایستاد و به مقصر ظاهری اشاره کرد. بازی در نیمه دوم چند دقیقه به تعویق افتاد.

داور مسابقه ریکاردو د بورگوس بنگوئتشیا با مسئولان ورزشگاه صحبت کرد و آنها اعلامیه ای دادند و خواستار توقف توهین های نژادپرستانه قبل از شروع بازی 10 دقیقه بعد شدند.

این داور در گزارش پس از بازی خود نوشت که یکی از هواداران فریاد میمون، میمون بر سر این بازیکن زد. وینیسیوس در پایان بازی به دلیل ضربه زدن به هوگو دورو بازیکن والنسیا در یک نزاع در وقت اضافه اخراج شد.

موضوعات ذکر شده در این مقاله