رئال مادرید به راحتی بر سلتا پیروز شد، رئال سوسیداد رایو را شکست داد

مارکو آسنسیو و ادر میلیتائو روز شنبه در پیروزی راحت 2-0 مقابل سلتاویگو در لالیگا برای رئال مادرید گل زدند و قهرمان را با 8 امتیاز از بارسلونا صدرنشین فاصله گرفتند. اگرچه امید مادریدی ها برای بازسازی تیم ژاوی هرناندز در بهترین حالت اندک است، مربی کارلو آنچلوتی اصرار داشت که تیمش باید به پیروزی در بازی های لیگ خود ادامه دهد تا در پویایی خوب بماند. لوس بلانکوس در فینال کوپا دل ری در ماه می و پیش از دیدار نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل منچسترسیتی به رهبری پپ گواردیولا، به مصاف اوساسونا می روند.

در حالی که بارسلونا روز یکشنبه مقابل اتلتیکو مادرید بازی کرد، مادرید با پیروزی آسان مقابل سلتا در سانتیاگو برنابئو، رقبای کاتالانی خود را تحت فشار گذاشت.

نیمه اول آرام بود تا اینکه آسنسیو در دقیقه 43 مادرید را پیش انداخت و میلیتائو در اوایل نیمه دوم با ضربه سر به خانه رفت تا برتری را دو برابر کند.

تیبو کورتوا دروازه بان مادرید به DAZN گفت: “ما تا آخرین بازی خواهیم جنگید، در حالی که از نظر ریاضی امکان پذیر است.”

ما باید تلاش کنیم تا در سه بازی بعدی پیروز شویم و سپس وقتی در فینال کوپا بازی می کنیم، ببینیم چند امتیاز کم داریم و آیا فرصتی وجود دارد.

کار ما این است که به برد ادامه دهیم و نه فقط فاصله را کاهش دهیم، بلکه برای احساسات خوب قبل از لیگ قهرمانان اروپا.”

آنچلوتی نسبت به پیروزی اواسط هفته لیگ قهرمانان اروپا مقابل چلسی در استمفوردبریج پنج تغییر ایجاد کرد و به لوکا مودریچ و تونی کروس کهنه کار استراحت داد.

مربی بنزما را شروع کرد، که از بازی مقابل چلسی ناراحت بود، اما مهاجم فرانسوی شب آرامی را سپری کرد.

در عوض این آسنسیو بود که تمرکز را به خود جلب کرد و با یک پایان ناهموار اما در نهایت موثر از کات بک وینیسیوس جونیور تبدیل به گل شد.

آسنسیو اکنون در 10 بازی اخیر خود برای مادرید در تمامی رقابت ها 5 گل زده است که تعدادی از آنها به عنوان بازیکن تعویضی بوده است.

آسنسیو به DAZN گفت: “اکنون مربی به من اعتماد می کند و من از دقایق موجود استفاده می کنم و امیدوارم به آن ادامه دهم زیرا جایی که من از آن لذت می برم در زمین است.”

مهاجم اسپانیایی همچنین کرنر را زد که میلیتائو در دقیقه 48 با ضربه سر به خانه بالاتر رفت و بازی را فراتر از یک تیم سلتا قرار داد که مادرید تا حد زیادی در فاصله دور دست نگه داشت.

– Camavinga چشمگیر –
ادواردو کاماویگا که در نقش دفاع چپ خود موفق بود، مسلماً بهترین بازیکن مادرید بود و اغلب به خاطر عملکرد متقاعد کننده و گاه سرسخت خود از برنابئو تشویق می شد.

آنچلوتی گفت: «او انرژی دارد، او یک بازیکن کامل است.

او به عنوان یک بازیکن کامل می تواند در هر پستی با موفقیت بازی کند.

تیم آنچلوتی وظیفه خود را تکمیل کرد و اطمینان حاصل کرد که اگر بارسلونا – که دو بازی اخیر خود در لیگ را به تساوی کشیده است – به تزلزل خود ادامه دهد، در موقعیتی قرار خواهد گرفت که سرمایه‌گذاری کند.

شاید برای سرمربی ایتالیایی مهمتر این باشد که آنها چهارمین کلین شیت متوالی را در تمام مسابقات حفظ کردند.

با منچستر سیتی و مهاجم گلزن ارلینگ هالند در افق، این استحکام دفاعی جدید می تواند مفید باشد.

کورتوا گفت: “من فکر می کنم اخیراً ما در دفاع بسیار خوبی بوده ایم.”

“امروز بازی خوبی از سوی ما نبود، ما توپ را زیاد دادیم اما این یک پیروزی است و ما به جلو حرکت می کنیم.”

– سوسیداد قدرت گرفتن را تقویت کرد –
رئال سوسیداد گام مهمی برای تضمین فوتبال لیگ قهرمانان اروپا در فصل آینده برداشت و با نتیجه 2-1 رایو وایکانو را شکست داد.

پس از اینکه رئال بتیس که در رده پنجم قرار داشت، 3-2 مقابل اوساسونا شکست خورد، تیم ایمانول آلگواسیل با فاصله 6 امتیازی از اندلسی ها فاصله گرفت و در رده چهارم قرار گرفت.

ایسی پالازون رایو در اوایل نیمه دوم پس از دزدی از جان پاچکو در دایره مرکزی، رانندگی به فضا و شلیک به خانه، پیش انداخت.

با این حال، الکساندر سورلوث دو دقیقه بعد با ضربه سر به خانه رفت تا از روی ارسال آیهن مونوز به تساوی برسد و رئال سوسیداد نیز به روشی مشابه برنده را پیدا کرد.

مونوز توپی را به درون محوطه جریمه زد که کارلوس فرناندز تعویضی با ضربه سر به آن ضربه زد و تلاش خود را از مدافع رایو، فلوریان لژون به تور دروازه خود زد.

آنته بودیمیر در 11 دقیقه اول دو گل به ثمر رساند تا به اوساسونا کمک کند تا بتیس را شکست دهد و جاه طلبی آنها برای صعود به 4 تیم برتر را خدشه دار کند.

مانوئل پلگرینی، سرمربی بتیس گفت: 24 امتیاز برای بازی وجود دارد، ما به بازی ادامه می دهیم.

ما همچنان امیدواریم که به لیگ قهرمانان برسیم.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله