رئال سوسیداد در قهرمانی بارسلونا پیروز شد

بارسلونا، قهرمان جدید لالیگا، روز شنبه با شکست 2-1 مقابل رئال سوسیداد پیش از دریافت جام خود در نیوکمپ پرجمعیت، شکست خورد. میکل مرینو و الکساندر سورلوث برای میهمان ضربه زدند، که از جایگاه خود در رده چهارم دفاع کردند و فاصله پنج امتیازی خود را با ویارئال، پنجم، در مبارزه برای صعود به لیگ قهرمانان بازگرداند. پیش از این، ویارئال با ضربه ایستگاهی جرارد مورنو موفق شد با نتیجه 2-1 مقابل خیرونا پیروز شود. روبرت لواندوفسکی در اواخر هفته گذشته برای بارسلونا که با پیروزی 4-2 مقابل رقیب کاتالان اسپانیول به عنوان قهرمانی دست یافت و قبل از بازی یک گارد افتخار به او داده شد، یک گل عقب نشینی کرد.

جشن های بارسلونا در کورنلا به دلیل هجوم هواداران اسپانیول به زمین مختل شد، اما آنها پس از شکست با کسب بیست و هفتمین عنوان قهرمانی خود در لیگ، آن را جبران کردند.

ژاوی در سخنانی گفت: از کادرفنی، بازیکنانی که در زمین همه چیز داده اند تشکر می کنم.

و به هواداران. بدون شما ممکن نبود. شما تماشایی بودید.

آنهایی که استادیوم ها را پر کرده اند، آنهایی که در رژه اتوبوس بودند.

لا رئال از ایمانول آلگواسیل سخت مبارزه کرد تا با یک پیروزی چشمگیر جشن را در کاتالونیا خفه کند.

مرینو پس از اولین پیروزی تیمش در لالیگا در نیوکمپ از سال 1991، به DAZN گفت: «(برنده شدن در اینجا) چیزی تاریخی برای باشگاه است، جایی برای آمدن خیلی سخت است.

من حتی به تولد آخرین باری که لا رئال در اینجا پیروز شد نزدیک نبودم.”

پست های جدید  IPL 2023: هشدار رکورد! ویرات کوهلی برای دستیابی به شاهکار ماموت از کریس گیل پیشی گرفت

– شروع سریع –
ژاوی با وجود اینکه قهرمانی را به پایان رسانده بود، ترکیب ثابتی از بارسلونا انتخاب کرد، اما آنها در همان ابتدا عقب افتادند و نتوانستند بازی را تغییر دهند.

ژول کوند با بی دقتی توپ را در یک منطقه خطرناک از دست داد و سورلوث به مرینو غذا داد که پس از 5 دقیقه از میان پاهای مارک آندره تراشتگن شلیک کرد.

این اولین گلی بود که دروازه بان آلمانی از بازی باز در نیوکمپ در فصل جاری لالیگا دریافت کرد، به استثنای گل به خودی رونالد آرائوخو.

تراشتگن در این فصل 25 کلین شیت داشته است و به یک کلین شیت دیگر برای رسیدن به رکورد 26 لیگ نیاز دارد، اگرچه اگر بارسلونا در سه بازی آخر خود به راحتی دفاع کند کار آسانی نخواهد بود.

لا رئال در نیمه دوم زمانی که مارتین زوبیمندی با فرنکی دی یونگ تکل زد تا یک ضدحمله جرقه بزند، برتری خود را دو برابر کرد.

تاکفوسا کوبو سورلوث را شکست داد، او تراشتگن را که اکنون 15 گل دریافت کرده در لالیگا، سه گل کمتر از رکورد کمترین رکورد 18 گل در یک فصل 38 بازی، پشت سر گذاشت.

سرخیو بوسکتس، کاپیتان بارسلونا، در آخرین بازی، در آخرین بازی خانگی خود، قبل از اینکه تابستان را ترک کند، به شدت مورد تشویق قرار گرفت.

لواندوفسکی، بهترین گلزن لالیگا، بیست و دومین گل خود را در این فصل به خانه تکان داد تا رئال سوسیداد یک فینال عصبی را به ارمغان آورد، اما آنها برای یک برد مهم تلاش کردند.

پست های جدید  چنای سوپر کینگز یازدهم مقابل سان رایزر حیدرآباد را پیش بینی کرد: آیا بن استوکس بازخواهد گشت؟

جوردی آلبا به DAZN گفت: «پس از کسب عنوان، شاید ما شدت نداشتیم.

اما این روزی است که از خودمان لذت ببریم و با مردم خود اوقات خوشی داشته باشیم.»

پس از اینکه بوسکتس جام را جمع آوری کرد، بازیکنان بارسلونا برای شادی ژاوی را به هوا پرتاب کردند، قبل از اینکه آنها دور یک بنر در دایره وسط رقصیدند که روی آن نوشته شده بود “لالیگا مال ماست، آینده نیز”.

بوسکتس در سخنرانی خود در زمین گفت: هیچکس شکی ندارد که این تازه شروع شده است.

از همه هواداران تشکر می کنم زیرا بدون شما امکان پذیر نیست. از کادر فنی تشکر می کنیم که به ما کمک کردند تا در بهترین حالت خود باشیم.”

پیروزی رئال سوسیداد پس از اینکه ویارئال فشار زیادی روی آنها وارد کرد، ضروری بود.

یرمی پینو پس از اینکه توسط نیکلاس جکسون خسته شد، دروازه میهمان را در خیرونا باز کرد، اما دیوید لوپز ویارئال را پس گرفت.

جکسون همچنین ضربه دیرهنگام مورنو را با یک سرعت به سمت چپ و یک سانتر دعوت‌کننده برای فوروارد ایجاد کرد تا با خوشحالی به خانه ضربه بزند.

لازارو وینیسیوس برای آلمریا هت تریک کرد و رئال مایورکا را 3-0 شکست داد تا دور از خطر صعود کند.

شاگردان روبی با چهار امتیاز اختلاف با منطقه سقوط به رده سیزدهم صعود کردند.

ختافه با تساوی 1-1 مقابل الچه که سقوط کرده بود متوقف شد و آنها را در رده هفدهم قرار داد و با رئال وایادولید، هجدهم، که در آخر هفته آخر فصل با آنها روبرو می شود، در رده هفدهم قرار گرفت.

پست های جدید  IPL 2023: Virat Kohli's Massive 103m Six Stuns Faf Du Plessis. واکنش RCB Skipper's Gold است

اتلتیک بیلبائو سلتاویگو را 2-1 شکست داد و گالیسیایی ها را در رده چهاردهم قرار داد و در امتیازات با آلمریا برابری کرد و پس از 6 شکست در هفت بازی اخیر خود هنوز کاملاً ایمن نیست.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله