در مقایسه ساچین تندولکار و ویرات کوهلی، حکم “بهترین ضربه فنی” ریکی پونتینگ

ریکی پونتینگ، کاپیتان سابق استرالیا، ساچین تندولکار را از نظر فنی بهترین بازیکنی دانست که تا به حال مقابل او بازی کرده است، و افزود که کریکت باز افسانه ای هندی همیشه راهی برای مبارزه با هر چیزی که بولرها به سمت او پرتاب می کردند پیدا می کرد. پونتینگ اضافه کرد که قبل از انجام “مقایسه منصفانه” بین دو غول کریکت هند، منتظر خواهد ماند تا ویرات کوهلی به حرفه بین المللی خود پایان دهد. من برای همیشه گفته‌ام که ساچین از نظر فنی بهترین بازیکنی است که تا به حال دیده‌ام و با یا مقابل بازی کرده‌ام.

پونتینگ در «ICC Review» در آستانه پنجاهمین سالگرد تولد تندولکار گفت: «هر طرحی که به عنوان یک گروه بولینگ داشتیم، او راهی برای مبارزه با آن پیدا کرد، چه در هند و چه در استرالیا».

رتبه بندی و قضاوت در مورد بازیکنان سخت است زیرا همه افراد متفاوت هستند و هر کس بازی را متفاوت انجام می دهد. اما مطمئناً در نسلی که من بازی کردم، او از نظر فنی بهترین بازیکنی بود که دیدم. با این حال، پونتینگ هنوز از مقایسه Tendulkar و Kohli خودداری کرد.

پونتینگ می‌گوید: «سعی برای مقایسه زمان‌ها و می‌دانم که ویرات کمی در انتهای بازی ساچین بازی می‌کرد، اما اکنون کمی متفاوت است.

قوانین متفاوتی وجود دارد، به عنوان مثال، کریکت 50 اوور، با بازیکن کمتر در خارج از دایره، دو توپ جدید، این کار را در حال حاضر بسیار راحت تر از قبل می کند.

پونتینگ گفت: “شکی نیست که خفاش ها بهتر شده اند. محدودیت های میدانی و توپ های جدید نیز بخش بزرگی از آن است.”

او اشاره کرد که در دوران تندولکار، رویارویی با توپ قدیمی، که در حال چرخش معکوس بود، واقعاً کار سختی بود.

“وقتی ساچین در حال بازی ODI بود، توپ در پایان یک بازی 50 اور بسیار سخت دیده می شد. بسیار نرم بود. ضربه زدن به آن بسیار سخت بود، به سمت عقب حرکت می کرد. شما اصلا چنین چیزی را در توپ نمی بینید. پونتینگ گفت: بازی مدرن 50 اور.

کاپیتان برنده جام جهانی که 168 تست برای استرالیا انجام داد، افزود که زمانی که کوهلی به دوران حرفه ای بین المللی خود بپردازد، می توان مقایسه عادلانه ای بین دو غول کریکت هند انجام داد.

ویرات هنوز این همه (زمان) را پیش رو دارد. او بازیکن فوق‌العاده خوبی است، در این شکی نیست. او اکنون بیش از 70 بازیکن بین‌المللی دارد. ساچین یک 100 (قرن) ساخته است، اینطور نیست؟ صبر کنید تا دوران حرفه ای ویرات به پایان برسد و بعد فکر می کنم مقایسه عادلانه تری خواهد بود.” پونتینگ احساس می کند که طول عمر در بازی یک پارامتر بزرگ برای قضاوت در مورد یک بازیکن است و Tendulkar که بیش از دو دهه بازی کرده است، در رتبه بالایی قرار دارد.

Tendulkar 200 تست و 463 ODI را در طول این دوره اجرا کرد که به ترتیب 51 و 49 قرن در این دو قالب به ثمر رساند و دارای امتیاز بالاترین دونده تمام دوران است.

“من همیشه دوست دارم کیفیت بازیکنان را بر اساس طول عمرشان در بازی قضاوت کنم. فکر می کنم این بهترین راه برای قضاوت بازیکنان است زیرا حفظ چنین سطح بالاتری از برتری برای مدت طولانی سخت ترین کار است.”

“بعضی از بازیکنان می توانند سه یا چهار سال وارد شوند و این کار را انجام دهند و شبیه بهترین بازیکنان جهان به نظر برسند، اما بهترین بازیکنان آن را برای مدت طولانی حفظ کردند و ساچین آن را برای بیش از 20 سال در سطح بین المللی حفظ کرد. ” پونتینگ که در آن زمان عضوی از تیم استیو واو بود، با یادآوری بازی 241 تندولکار در برابر استرالیا در SCG در طول چهارمین تست قرعه کشی شده سری 04-2003، گفت که تماشای درایوهای مستقیم بازیکن هندی بسیار الهام بخش بود.

“فکر می‌کنم رانندگی مستقیم او بهترین ضربه او بود. چه روی پای جلو باشد و چه حتی پای عقب – چون او قد کوتاهی داشت، بدش نمی‌آید که من بگویم – او می‌توانست یک جورهایی از بالا بایستد. از جهش توپ و ضربه زدن به آن روی زمین، از پای جلو یا پای عقب. این مسابقات ماراتن به تیم سوراو گانگولی کمک کرد تا 705 را برای 7 نفر اعلام کرده باشد. تندولکار در 60 اینینگ دوم بدون شکست باقی ماند.

علامت تجاری که در مورد تندولکار فکر می‌کنید، دیدن تمام صورت خفاش بود که مستقیماً از خط توپ عقب می‌رفت و مستقیماً از کنار توپ‌گیر عقب می‌رفت. بنابراین فکر می‌کنم این علامت تجاری او قطعاً خواهد بود.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله