دادگاه بین المللی کیفری، جاتین کاشیاپ، داور مستقر در باتیندا را به دلیل نقض قوانین ضد فساد متهم کرد.

تصویر برای استفاده نماینده© AFP

شورای بین المللی کریکت روز دوشنبه، داور مستقر در باتیندا، جاتین کاشیاپ، داور را به دلیل نقض قوانین ضد فساد آن پس از تحقیق در مورد “مسابقات بین المللی در سال 2022” متهم کرد. دیوان کیفری بین‌المللی در مورد حوادثی که باعث شد کاشیاپ طبق کد مبارزه با فساد خود متهم شود، توضیحی نداد. کاشیاپ در مسابقات سطح منطقه در پنجاب قضاوت کرده است اما در پنل BCCI حضور ندارد. کاشیاپ به “عدم یا امتناع، بدون توجیه قانع کننده، از همکاری با تحقیقات واحد مبارزه با فساد (ACU) در رابطه با رفتار احتمالی فاسد تحت این قانون متهم شده است.

“…از جمله (بدون محدودیت) ارائه نکردن دقیق و کامل هرگونه اطلاعات و/یا اسناد درخواست شده توسط ACU (خواه به عنوان بخشی از یک تقاضای رسمی طبق ماده 4.3 یا موارد دیگر) به عنوان بخشی از چنین تحقیقاتی.” نقض دوم مربوط به “ممانعت یا به تعویق انداختن تحقیقات ACU در رابطه با رفتار فاسد احتمالی تحت این کد …

«… از جمله (بدون محدودیت) پنهان کردن، دستکاری یا از بین بردن هر گونه اسناد یا اطلاعات دیگری که ممکن است مربوط به آن تحقیق باشد و/یا ممکن است شواهدی باشد یا ممکن است منجر به کشف شواهدی مبنی بر رفتار فاسد طبق این کد شود، ” بیانیه ICC را بخوانید.

منابع BCCI گفتند که ICC در اکتبر سال گذشته به دنبال جزئیات درباره داور از انجمن کریکت پنجاب (PCA) بود.

با این حال، دلشر خانا، دبیر PCA گفت که اتهامات ICC علیه کاشیاپ هیچ ارتباطی با بازی در ایالت ندارد.

خانا به PTI گفت: “این اتهامات هیچ ربطی به کریکت پنجاب ندارد. آزادی نشان می دهد که او پس از تحقیقات در مورد بازی های بین المللی متهم شده است.” ICC به کاشیاپ 14 روز فرصت داده است تا به این اتهامات پاسخ دهد.

دیوان بین المللی کیفری افزود: “بر اساس قانون ماده 4.6.6، آقای کاشیاپ از 19 می 14 روز فرصت دارد تا به اتهامات پاسخ دهد. دیوان بین المللی کیفری در این مرحله هیچ اظهارنظر دیگری در مورد این اتهامات ارائه نخواهد کرد.”

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله