جیسون روی قرارداد ECB را برای بازی در لیگ برتر کریکت آمریکا لغو می کند: گزارش

جیسون روی، بازیکن افتتاحیه انگلیس، در حال بررسی انتشار قرارداد کریکت بورد انگلیس و ولز (ECB) است تا قراردادی را با این فرنچایز برای بازی در فصل افتتاحیه لیگ برتر کریکت (MLC) در ایالات متحده امضا کند که آغاز خواهد شد. طبق گزارش ESPNcricinfo، در 13 جولای و تا 30 جولای ادامه خواهد داشت. ریس تاپلی، هم تیمی روی در انگلیس نیز همین حرکت را در نظر دارد. با این حال، تصمیم ریس به وضعیت جراحی شانه او بستگی دارد که ماه گذشته انجام خواهد شد. قرارداد ECB حدود 66000 پوند در سال می دهد و یکی از هیئت هایی است که بالاترین حقوق را به جیرجیرک ها ارائه می دهد. هری بروک، داوید مالان، متیو پاتس، روی، توپلی و دیوید ویلی بازیکنانی هستند که برای چرخه قراردادهای 2022-2023 چنین قراردادهایی دارند.

MLC از 13 جولای در استادیوم گرند پریری در تگزاس آغاز خواهد شد. این مسابقات شامل فرنچایزهایی از لیگ برتر هند و استرالیا است.

روی به احتمال زیاد برای LA Knight Riders بازی خواهد کرد، اما او باید از قرارداد افزایشی خود برای بازی در MLC آزاد شود.

شایان ذکر است، افتتاحیه لیگ با نیمه نهایی و فینال تورنمنت انگلیسی T20 Blast که در 15 جولای برگزار می شود، تضاد خواهد داشت. انگلیس نگران این است که گسترش MLC در آینده صدها را تحت تأثیر قرار دهد.

بنابراین، ECB تصمیم گرفت تا گواهینامه‌های بدون اعتراض (NOC) را که بازیکنان قراردادی را قادر می‌سازد در MLC حضور یابند، ارائه نکند.

قراردادهای انگلیس از اکتبر تا سپتامبر ادامه دارد، بنابراین اگر هر بازیکنی از یک قرارداد افزایشی درخواست کند، حدود 20000 پوند برای بازیکنان هزینه خواهد داشت. از سوی دیگر، هر فرنچایز MLC حدود 930000 پوند حقوق دارد – برای پوشش بین 16 تا 19 بازیکن که در آنها فقط 9 بازیکن خارج از کشور را انتخاب می کنند.

روی توسط Kolkata Knight Riders (KKR) در IPL 2023 قرارداد بسته شده است و او احتمالاً در MLC برای LA Knight Riders شرکت خواهد کرد.

تاپلی هنوز قراردادی برای بازی در MLC امضا نکرده است، اما می تواند به بازی در لیگ فکر کند.

“اگر وقتی جوان بودم از من می پرسیدی، می گفتم دوست دارم 100 تست برای انگلیس بازی کنم، حالا اگر از من می پرسیدی، [I’d say] من دوست دارم تا آنجایی که می توانم به IPL مراجعه کنم. من فکر نمی‌کنم این ننگ در مورد اینکه می‌خواهید در کریکت توپ سفید بازی کنید و موفق شوید آنقدر بد نیست.»

سخنگوی انجمن حرفه‌ای کریکت‌بازان (PCA) به ESPNcricinfo گفت: “این مورد تحت پوشش قرارداد استاندارد جامع بازی است که توسط ECB، استان‌ها و PCA توافق شده است. این کاملاً در اختیار کارفرمایان است که آیا بازیکنان در فصل NOC صادر می‌شوند یا خیر. “

مارکوس استوینیس، کوئینتون دی کوک، وانیندو هاسارانگا، آنریچ نورته و گلن فیلیپس قرارداد MLC را امضا کرده اند و انتظار می رود بازیکنانی مانند ترنت بولت و آدام زامپا زودتر به آن ملحق شوند.

موضوعات ذکر شده در این مقاله