توضیح سناریوهای مقدماتی پلی آف IPL 2023: چگونه تیم ها می توانند به فینال چهار برسند؟

لیگ برتر هند (IPL) 2023 به پایان تجاری خود می رسد و هر ده تیم رقابت کننده شانس حضور در پلی آف را دارند. در حالی که گجرات تایتانز مدافع عنوان قهرمانی فوق‌العاده بوده و در حال حاضر در صدر جدول امتیازات قرار دارد، تیم‌هایی مانند سان‌رایزرز حیدرآباد و دهلی کپیتالز از شروع ضعیف خود در فصل بهبود یافته‌اند و همچنان شانس بیرونی برای رسیدن به سطح بعدی در رقابت‌ها را دارند. در اینجا نگاهی به سناریوهای بالقوه صلاحیت برای تمام 10 تیم در IPL 2023 داریم –

تایتان های گجرات

مدافع عنوان قهرمانی با 16 امتیاز از 11 بازی در موقعیت درخشانی قرار دارد. در حال حاضر، تیم تحت رهبری هاردیک پاندیا تقریبا تضمینی برای رسیدن به پلی آف است، اما شکست در تمام بازی‌های باقی‌مانده می‌تواند آنها را در رده چهارم قرار دهد. با این حال، یک برد در سه بازی اخیر و GT حضور خود را در چهار پایانی رقابت تضمین می کند.

چنای سوپر کینگز

CSK با پیروزی مقابل DC موقعیت خود را حتی بیشتر تقویت کرد و اکنون MS Dhoni و Co تنها به یک برد نیاز دارند تا جایگاه خود را در پلی آف تضمین کنند. با کسب 15 امتیاز از 12 مسابقه، این یک چرخش بزرگ برای تیم بوده است و آنها به دنبال این هستند که با پیروزی مقابل کلکته نایت رایدرز، جایگاه خود را قطعی کنند.

هندی های بمبئی

این یک داستان آشنا برای سرخپوستان بمبئی بوده است زیرا قهرمانان پنج دوره پس از شروع بد فصل، بازگشتی هیجان انگیز داشته اند. پس از پیروزی بر رویال چلنجرز بنگلور در روز سه شنبه، MI می تواند با دو برد به مرحله پلی آف برسد که آنها را به 16 امتیاز می رساند، همچنین NRR (-0.255) را بهبود می بخشد. برد در هر سه بازی باقیمانده حتی می‌تواند بسته به نتایج سایر تیم‌ها، MI را به 2 تیم برتر رقابت برساند.

Lacknow Super Giants

با پیروزی MI در بازی خود مقابل RCB، این معادله برای LSG کاملاً روشن شده است. آنها با 11 امتیاز از 11 بازی، در حال حاضر چهارم هستند (NRR + 0.294) و باید هر سه بازی باقیمانده خود را برای کسب سهمیه برنده شوند. یک باخت شانس آن‌ها را کاهش می‌دهد، اما اگر نتایج و نرخ خالص دو تیم دیگر به همان اندازه باشد، تیم شانس کمی برای رسیدن به دور بعدی مسابقات خواهد داشت.

راجستان رویالز

سه بازی بعدی RR برابر KKR، RCB و PBKS هستند – یک سناریوی عالی برای تیم. آنها با سه برد گام بزرگی در راه صعود بر خواهند داشت و در این راه برخی از رقبای اصلی خود را حذف خواهند کرد. با این حال، رتبه چهارم ممکن است به نرخ خالص سانجو سامسون کاهش یابد و شرکت RR در حال حاضر 10 امتیاز در 11 بازی دارند (NRR + 0.388).

شوالیه سواران کلکته

این فصل برای KKR بسیار پر پیچ و خم بوده است و با کسب 10 امتیاز (NRR -0.079) از 11 مسابقه، آنها باید از اینجا به بعد در تمام مسابقات خود پیروز شوند. در بهترین سناریو، آنها به 16 امتیاز می‌رسند، اما به نرخ اجرای خالص کاهش می‌یابد – جایی که KKR در این رقابت خوب عمل کرده است.

رویال چلنجرز بنگلور

آنها نیز به سه برد در سه بازی نیاز دارند. آنها 10 امتیاز (NRR -0.345) از 11 امتیاز دارند. آنها تیم دیگری هستند که هیچ گزینه ای جز پیروزی در تمام بازی های باقی مانده خود ندارند. برد آنها را به 16 امتیاز می رساند و به نرخ خالص کاهش می یابد. با این حال، فرم خارج از خانه آنها در این فصل بسیار خوب بوده است و سه بازی اخیر آنها همگی خارج از خانه است.

پادشاهان پنجاب

تیم دیگری که همان سناریوی KKR را دارد – سه برد در سه مسابقه و آنها در رقابت برای پلی آف خواهند بود. آنها در حال حاضر از 11 مسابقه 10 امتیاز دارند. با این حال، نرخ اجرای خالص (-0.441) می‌تواند مشکل ساز باشد، زیرا طرف‌های دیگر در حال حاضر برتر هستند، اما دو بازی خانگی می‌تواند برای هدف آنها حیاتی باشد.

Sunrisers حیدرآباد

با 8 امتیاز (NRR -0.472) از 10 بازی، SRH یک بازی کمتر از اکثر تیم ها انجام داده است و آنها باید در هر چهار بازی باقی مانده خود پیروز شوند تا به امتیاز 16 برسند. آنها نرخ خالص خوبی ندارند و با حریفان سرسختی در چند بازی آینده، راه سختی در پیش رو دارند.

پایتخت های دهلی

تیم تحت رهبری دیوید وارنر در آخر جدول امتیازات قرار دارد و آنها باید در تمام بازی های باقی مانده خود پیروز شوند و برای صعود به نتایج دیگر به شدت تکیه کنند. شکست مقابل CSK ضربه بزرگی به امیدهای آنها بود زیرا آنها اکنون می توانند تنها به 14 امتیاز برسند و رسیدن به جمع چهار تیم برتر به چیز خاصی نیاز دارد.

موضوعات ذکر شده در این مقاله