«تصاویر هولناک تسخیر شده»: آبهیناو بیندرا به تصاویری از اقدام علیه کشتی‌گیران واکنش نشان می‌دهد

یک روز پس از اینکه ویدئوهایی از پایتخت ملی نشان داد که کشتی گیران را هل می دهند، هل می دهند، به زمین می چسبانند و به داخل اتوبوس می کشانند – که خشم سراسر کشور را برانگیخته است – آبیناو بیندرا به این موضوع واکنش نشان داده است. روز یکشنبه، زمانی که کشتی گیران به رهبری وینش فوگات و پسر عموی او سانگیتا فوگات، تلاش کردند تا موانع امنیتی ایجاد شده توسط پلیس را زیر پا بگذارند، تنش تشدید شد. بیندرا، اولین هندی که مدال طلای انفرادی المپیک را کسب کرد، گفت که از این اتفاقات ناراحت است.

“دیشب بی خوابی بود، تصاویر وحشتناک اعتراض کشتی گیران هندی ام را تسخیر کرد. زمان آن فرا رسیده است که اقدامات حفاظتی مستقلی را در سراسر سازمان های ورزشی انجام دهیم. ما باید اطمینان حاصل کنیم که در صورت بروز چنین شرایطی، با آنها با نهایت حساسیت و احترام برخورد شود. ابهیناو بیندرا در توییتی نوشت: سزاوار یک محیط امن و قدرتمند است.

پس از بازداشت کشتی گیران، پلیس دهلی محل تحصن بیش از یک ماهه آنها در جانتار مانتر را پاکسازی کرد و گفت که اجازه بازگشت به آنجا را نخواهند داشت.

این ورزشکاران به عنوان بخشی از اعتراض خود به نماینده BJP و رئیس فدراسیون کشتی کشور بریج بوشان شاران سینگ، که وی را به آزار جنسی چندین کشتی گیر از جمله یک خردسال متهم کرده بود، در نزدیکی پارلمان جدید برنامه ریزی کرده بودند. آنها خواستار برکناری وی از سمت ریاست فدراسیون کشتی هند و محاکمه سریع پرونده پلیس خود شده اند.

پلیس گفت 700 نفر در سرتاسر پایتخت کشور بازداشت شدند. 109 معترض، از جمله سه کشتی گیر، در جانتار مانتار بازداشت شدند. زنان بازداشت شده بعد از ظهر آزاد شدند.

موضوعات ذکر شده در این مقاله