“تحت راهنمایی گوتام گامبیر، ببینید چگونه نوین الحق…”: سونیل گاواسکار در مربیان هندی در IPL

گوتام گمبیر و نوین الحق© اینستاگرام

مسابقات پلی آف لیگ برتر هند (IPL) 2023 روز یکشنبه تایید شد و هندی‌های بمبئی به گجرات تایتانز، چنای سوپر کینگز و لاکنو سوپر جاینتز چهار تیم برتر خواهند بود. همچنین برای تعدادی از فرنچایزها از جمله Rajasthan Royals و Royal Challengers Bangalore که به سختی از دست دادند، ناامیدی وجود داشت. سونیل گاواسکار، بزرگ هند، با مشاهده پیشرفت برخی از فرنچایزها و بازیکنان آنها توضیح داد که چگونه مربیان هندی به استعدادهای نوظهور خاصی کمک کرده اند تا بازی خود را افزایش دهند.

گاواسکار رینکو سینگ و چاندرکانت پاندیت از KKR به همراه نوین الحق و گوتام گامبیر از LSG را مثال زد و از کمک مربیان هندی تمجید کرد.

“به پیشرفت رینکو سینگ تحت رهبری چاندو پاندیت، بازگشت فوق‌العاده ونکاتش ایر و وارون چاکراوارتی، و رشد نیتیش رانا به عنوان کاپیتان نگاه کنید. تحت هدایت گوتام گامبیر، ببینید که چگونه راوی بیشنوی، آیوش بادونی و گاواسکار در ستون خود برای Sportstar نوشت.

گاواسکار احساس می کند برخی از بازیکنان هندی داخلی که وارد لیگ IPL می شوند با موانع زبانی با مربیان خارجی روبرو هستند. از این رو، داشتن یک مربی هندی که آنها را راهنمایی می کند، یک مزیت بزرگ است.

این فقط به این دلیل است که ارتباط و دسترسی برای بازیکنان هندی داخلی در این تیم‌ها آسان است. توجه داشته باشید، همیشه قهرمانی در خارج از کشور وجود خواهد داشت که با بازیکنان جوان راهی دارد و می‌تواند به عنوان یک راهنما و مربی برای آنها عمل کند. اینها استثناهای نادری هستند. و نه هنجار،” استاد کوچک اصلی توضیح داد.

گاواسکار برای به پایان رساندن پرونده خود، آمار انتقادی را به اشتراک گذاشت. او ادامه داد: «از 15 عنوانی که تاکنون کسب شده است، 12 عنوان توسط تیم های هندی به دست آمده است.

موضوعات ذکر شده در این مقاله