بدون راویندرا جادجا در آزمون یازدهم ترکیبی هند و استرالیا گریت انگلستان

پیش از برگزاری فینال مورد انتظار ICC بین هند و استرالیا، ناصر حسین کاپیتان سابق تیم ملی انگلیس تنها یک اسپینر متخصص را در تست ترکیبی خود انتخاب کرده است که او از بین دو تیمی که قرار است در مسابقات قهرمانی آزمون جهانی با هم دیدار کنند، انتخاب کرده است. نهایی حسین قبل از بازی آنها در فینال مسابقات جهانی تست ICC در لندن، تنها توانست در یک تست ترکیبی یازدهم برای یک اسپینر جا بیابد، علیرغم این واقعیت که در اوایل سال جاری، هند و استرالیا با هم درگیر شدند.

در حالی که هند با موفقیت از جام مرزی-گاواسکار در خانه دفاع کرد، راویچندران اشوین و راویندرا جادجا با هم 47 ویکت را به دست آوردند. ناتان لیون و تاد مورفی استرالیایی، هر دو اسپینر، نیز هر کدام با 36 مورد تهدید بودند.

لیون (81) و اشوین (61) نیز در میان ویکت گیران پیشرو در چرخه WTC بودند، اما تنها یک اسپینر از دو تیم توانست در ترکیب تست 11 کاپیتان سابق انگلیس جایگاهی کسب کند.

حسین به The ICC Review گفت: “اگر فینال آزمون قهرمانی جهان در شبه قاره یا هند برگزار می شد، من ممکن است در ششم به Jadeja بروم. اما نیستم، زیرا در انگلیس است.”

“من می خواهم برای بولینگ همه جانبه، درز بولینگ در کامرون گرین بروم. این همان کسی است که من به عنوان بازیکن همه کاره خود می خواهم. اسپین بولر من راوی اشوین در 8 سالگی خواهد بود. و او بدیهی است که در آن بسیار خوب است. شماره 8، حسین افزود.

پنج کتک پیش از ستاره نوظهور استرالیا کامرون گرین در تست ترکیبی Hussain’s XI تجربه بسیار بیشتری را برای مسابقه به ارمغان می‌آورند و 91 قرن آزمایش بین آنها وجود دارد.

حسین گفت: “روهیت شارما، بسیار آسان، بالاترین درجه و کاپیتان برای من. من عاشق روش کاپیتان های روهیت هستم.” من می‌خواهم شوبمن (گیل) را در اختیار داشته باشم، اما فکر می‌کنم کمی زود است که او به ترکیب یازدهم من نفوذ کند، بنابراین با عثمان خواجه می‌روم تا بازی را باز کنم. پس از آن در مرحله بسیار آسان، سه تن از بزرگان تمام دوران جهان در (مارنوس) لابوشاگن، (استیو) اسمیت و (ویرات) کوهلی با سه، چهار، پنج وارد می‌شوند.»

با تنها یک اسپینر در تست ترکیبی حسین یازدهم، کریکت باز گفت که انتخاب از بین تعداد زیادی از بازیکنان درجه یک برای پر کردن نقاط باقی مانده، لوکس است.

“(پت) کامینز در 9، انتخاب آسان. (میچل) استارک در 10 سالگی به من این تغییر بازوی چپ را بدهد. محمد شامی، فقط به این دلیل که بتوانیم تعداد زیادی تکرار از موقعیت درز او پایین بیاید. واضح است که من جاسپریت را خواهم داشت. اگر او مجروح نشده بود، در آنجا بود، اما من در 11 سالگی شامی را دارم.”

تست ترکیبی هند و استرالیا ناصر حسین یازدهم: روهیت شارما (ج)، عثمان خواجه، مارنس لابوشگن، استیو اسمیت، ویرات کوهلی، کامرون گرین، الکس کری (هفته‌انه)، راویچندران اشوین، پت کامینز، میچل استارک و محمد شامی.

موضوعات ذکر شده در این مقاله