با رشد قارچ گونه لیگ های T20، کریکت راه فوتبال را طی می کند: شاستری

عکس فایل راوی شستری

مربی سابق هند راوی شاستری معتقد است که رشد قارچ گونه لیگ های T20 در سرتاسر جهان در نهایت به کریکت دوجانبه آسیب می رساند، به ویژه فرمت ODI با فرنچایزهایی که تمایل به واگذاری قراردادهای بلندمدت به بازیکنان دارند. شاستری اصرار داشت که کریکت به آرامی مسیر فوتبال را طی می کند و در آینده بازیکنان فقط به بازی در رویدادهای جهانی علاقه مند خواهند بود.

به نقل از ESPNcricinfo، شاستری گفت: “من همیشه گفته‌ام که کریکت دو طرفه آسیب خواهد دید، در این مورد بحثی نیست. با گسترش لیگ‌ها در سراسر جهان، مسیر فوتبال پیش می‌رود.”

تیم‌ها درست قبل از جام جهانی جمع می‌شوند، آنها کمی دو طرفه بازی می‌کنند، باشگاه‌ها بازیکنان را آزاد می‌کنند و شما در جام جهانی بزرگ بازی می‌کنید.

بازیکن سابق تیم ملی هند گفت: “اصلا احساس بدی ندارم.” روندی شروع شده است که در آن بسیاری از بازیکنان بین المللی کریکت باشگاه را به کشور ترجیح می دهند. و شاستری اعتراف کرد که از دیدن روند رو به رشد در زمان آینده تعجب نخواهد کرد.

شاستری گفت: به حجم جمعیت این کشور نگاه کنید، ما 1.4 میلیارد نفر هستیم و فقط 11 نفر می توانند برای هند بازی کنند.

“بقیه چه خواهند کرد؟ آنها فرصتی دارند تا کریکت توپ سفید بازی کنند، این قدرت آنها است، در سطح جهانی، در فرنچایزهای مختلف در جهان. از این فرصت استفاده کنید. این عقل سلیم است، زندگی آنهاست. این درآمد آنهاست. هیچ کس نخواهد بود. آنها (بازیکنان) با BCCI قرارداد ندارند. چه چیزی آنها را متوقف می کند؟ آنها چقدر می خواهند از لیگ خود (IPL) محافظت کنند؟ شما باید ببینید آنها از کجا آمده اند، و به درستی. این لیگ ماست و حفاظت از این لیگ تا جایی که به نفع ماست، از اهمیت بالایی برخوردار است. اما با کنار گذاشتن برخی بازیکنان، این موضوع به هیچ وجه روی لیگ تاثیری نخواهد داشت.”

موضوعات ذکر شده در این مقاله