“باید راه بهتری باشد”: قهرمان المپیک نیراج چوپرا در اقدام پلیس علیه کشتی گیران

کشتی گیران برتر هند، از جمله وینش فوگات، ساکشی مالیک و باجرانگ پونیا، در جریان افتتاحیه پارلمان جدید در روز یکشنبه در پایتخت ملی، تظاهراتی را در خارج از مجلس جدید برنامه ریزی کرده بودند. این ورزشکاران به عنوان بخشی از اعتراض مداوم خود علیه بریج بوشان شاران سینگ، رئیس فدراسیون کشتی هند (WFI) “مجمع زنانه ماهیلا سامان ماهاپانچایات” را ترتیب داده بودند. با این حال، هنگامی که آنها می خواستند از محل تظاهرات خود در Jantar Mantar به سمت پارلمان جدید حرکت کنند، پلیس دهلی کشتی گیران معترض را بازداشت کرد.

وینش، ساکشی و باجرنگ را هل دادند، هل دادند و به داخل اتوبوس ها کشاندند. این هرج و مرج که نزدیک به دو کیلومتر از مجلس جدید رخ داد، خشم بسیاری را برانگیخت.

نیراج چوپرا دارنده مدال طلای المپیک 2020 توکیو نیز در توییتر خود از دستگیری کشتی گیران معترض توسط پلیس در روز یکشنبه ابراز ناامیدی کرد.

چوپرا در توییتی نوشت: «باید راه بهتری برای مقابله با این موضوع وجود داشته باشد.

قبل از برنامه ریزی کشتی گیران ‘ماهاپانچایات’، امنیت توسط پلیس دهلی تشدید شد.

با این حال، هرج و مرج زمانی رخ داد که کشتی گیران به رهبری وینش و خواهر عمویش سانگیتا فوگات سعی کردند از موانع امنیتی عبور کنند.

دپندرا پاتاک، کمیسر ویژه پلیس، قانون و نظم گفت: «همه معترضان توسط پلیس دستگیر و به زور در اتوبوس‌ها سوار شدند». وی افزود که این ورزشکاران “به دلیل نقض قانون بازداشت شده اند” و اطمینان داد که “پس از تحقیقات در زمان مقتضی” اقدامات قانونی انجام خواهد شد.

پلیس همچنین محل تظاهرات را در جانتر مانتار، جایی که کشتی گیران از 24 آوریل در آنجا تظاهرات کرده بودند، پاکسازی کرد.

کشتی گیران بریج بوشان شاران سینگ را به تجاوز جنسی به چند ورزشکار زن متهم کرده بودند.

موضوعات ذکر شده در این مقاله