“باید تحویل داد…”: پیام ثابت انتخاب کننده ارشد سابق BCCI برای ویرات کوهلی، روهیت شارما، بزرگسالان در فینال مسابقات جهانی تست

رئیس سابق کمیته ملی انتخابی MSK Prasad گفت که اگر تیم هند بخواهد در فینال مسابقات جهانی تست ICC در برابر استرالیا که از 7 ژوئن به بعد در The Oval برگزار می شود، برنده شود، برای بازیکنان بزرگسال مهم است که امتیاز خوبی کسب کنند. او همچنین گفت که نباید فشار بیش از حد بر روی شانه‌های شوبمن گیل جوان در حال افزایش با وجود اینکه او در «شکل زندگی‌اش» است، وارد شود.

پراساد که رئیس سابق کمیته انتخاب ملی است، در مورد شانس هند در فینال WTC، شکل ستاره هایی مانند ویرات کوهلی، کاپیتان روهیت شارما و چتشوار پوجارا قبل از این رویداد بزرگ و حضور آجینکیا راهانه برای یک نفر صحبت کرد. خارج از مسابقه تست و غیره

پراساد در مورد شانس قهرمانی تست جهانی هند گفت: “بولینگ ما عالی است، محمد شامی و محمد سراج در فرم فوق العاده ای هستند. اشوین و جادجا هم همینطور هستند. ضربه گیرها باید با تغییر از توپ سفید به توپ قرمز هماهنگ شوند. کریکت. زمان هم کمتر است. برای اولین بار نیست که اتفاق می افتد. باترهای ارشد مانند روهیت، رهانه، پوجارا و ویرات باید تحویل بدهند. شما نمی توانید اینقدر به جوانانی مانند شوبمن گیل فشار بیاورید. نمایش را اجرا کنید، جوانان نیز آنها را دنبال خواهند کرد.”

“روهیت خوب خواهد آمد”

پراساد رد کرد که فرم روهیت در IPL 2023 برای تیم هند نگران کننده است و گفت که IPL او قبل از جام جهانی کریکت 2019 ICC نیز خیلی خوب نبود اما او پنج قرن در جام جهانی گلزنی کرد.

“قبل از WC 2019، روهیت IPL خیلی خوبی نداشت. اما وقتی به انگلیس رفت، پنج قرن گل زد. او این تجربه و سابقه را دارد. او در ODI ها و تست ها عملکرد خوبی داشته است، اگرچه IPL خیلی خوبی نداشته است. او در فینال WTC خوب خواهد آمد و من انتظار دارم که شروع خوبی برای ما داشته باشد.

روهیت تا اینجای کار فصل ناامیدکننده ای در IPL را پشت سر می گذارد. او در 15 مسابقه تنها 324 دوش با میانگین 21.60 و نرخ ضربه 133.33 به ثمر رسانده است. این شامل دو نیم قرن و شش امتیاز تک رقمی نیز می شود.

با این حال، او تا کنون سال 2023 عالی در کریکت بین المللی داشته است. او در 12 مسابقه، 613 ران با میانگین 43.78 و نرخ ضربه بالای 80 به ثمر رسانده است. او امسال دو قرن و دو دهه پنجاه با بهترین امتیاز 120 دارد.

“کهلی تحویل خواهد داد”

پراساد معتقد است که ویرات با توجه به شفافیت و ریتم تازه‌اش پس از جام ملت‌های آسیا 2022 در فینال WTC عالی خواهد شد و عملکرد خوبی خواهد داشت.

او فصل 22-2021 خیلی خوبی نداشت. اما این به این دلیل است که ما از او انتظار زیادی داریم. او باید در هر مسابقه 100 گل بزند، در غیر این صورت، این یک شکست است. اما او یک انسان است. فشار کاپیتانی او را مجبور کرده بود. مدتی تلاش کرد، اما زمانی که ریتم و وضوح خود را به دست آورد، به عقب نگاه نکرد. او از سال گذشته جام ملت‌های آسیا در فرم شگفت‌انگیزی بوده است و صدها فیلم در همه فرمت‌ها ساخته است. او باید در ذهنش باشد که هند سال‌هاست که برنده یک تورنمنت ICC نشده است و باید تمام تلاش خود را برای پیروزی هند انجام دهد. فینال WTC.”

ویرات از سال گذشته جام ملت های آسیا 2022 با هم ارتباط خوبی داشته است. او از آن زمان تاکنون چندین قرن در آزمون‌ها، ODIs، T20Is و IPL امتیاز کسب کرده است. در سپتامبر سال گذشته، او به خشکسالی قرن سه ساله خود پایان داد. در کریکت بین المللی در سال 2022، او تاکنون 724 دوش در 13 مسابقه، 15 اینینگ با میانگین 51.71 به ثمر رسانده است. او سه قرن و نیم قرن را با بهترین امتیاز 186 به ثمر رسانده است.

ویرات یک فصل عالی IPL 2023 داشت، در 14 مسابقه IPL 2023، 639 دوش با میانگین 53.25 و نرخ ضربه بالای 139 به ثمر رساند. او در این فصل دو قرن و شش دهه پنجاه را با بهترین امتیاز 101* به ثمر رسانده است. او سومین گلزن برتر لیگ است.

پراساد گفت که عملکرد درخشان پوجارا در مسابقات قهرمانی شهرستان ساسکس امسال برای او و تیم هند خوب است.

“فرم او در مسابقات قهرمانی کانتی خبر خوبی برای تیم هند است. او در شرایط انگلیسی تمرین می کند و با آن آشنا می شود. قدرت او این است که تا جایی که ممکن است چین را اشغال کند و پس از چند ویکت سریع پایانش را ثابت نگه دارد. من مطمئن هستم که او منتخب سابق گفت: دویدن ها از بین نمی روند.

پوجارا در حال حاضر با 545 دوش در 8 اینینگ با میانگین بالای 68، با سه قرن و پنجاه، بالاترین گلزن در بخش دو قهرمانی است. بهترین امتیاز او 151 در پنج مسابقه است.

پوجارا سال گذشته نیز برای ساسکس در فرم خوبی بود. او در هشت مسابقه سال گذشته در چمپیونشیپ، 1094 دوش را با میانگین 109.40 به ثمر رساند. او سال گذشته پنج نیم قرن با بهترین امتیاز 231 گل زد.

او پس از وین مدسن (1273 برای دربی شایر)، حسیب حمید (1235 برای ناتینگهام شایر) و سام نورث ایست (1189 برای گلامورگان) چهارمین گلزن برتر در بخش بود.

پوجارا همچنین در جام یک روزه سال گذشته عملکرد بسیار خوبی داشت. او در 9 مسابقه، 624 ران با میانگین 89.14 و نرخ ضربه 111.62 به ثمر رساند. او سه قرن و دو نیم قرن و بهترین امتیاز 174 را به ثمر رساند. او تیمش را به عنوان کاپیتان به نیمه نهایی مسابقات رساند.

پراساد همچنین از بازگشت رهانه به میادین برای آزمون مگا حمایت کرد و گفت که جوانانی مانند سرفراز خان باید با وجود گلزنی در کریکت داخلی منتظر فرصت های خود باشند زیرا تجربه در چنین مسابقات بزرگی اهمیت دارد.

“خوب است که بازیکنان جدید می آیند. اما رهانه یک بازیکن اثبات شده برای هند در شرایط خارج از کشور است، او قرن ها در انگلیس و استرالیا حضور دارد. او یک سری در استرالیا به عنوان کاپیتان برد. برای چنین رویدادهای بزرگ، شما نیاز به تجربه دارید. این فقط مربوط به دویدن شما نیست، بلکه به نحوه مدیریت فشار و بازی کردن شما مربوط می شود. سرفراز باید منتظر فرصت های خود باشد. من مطمئن هستم که اگر یک سال یا بیشتر ادامه دهد شانس خود را خواهد گرفت. بازیکنان زیادی وجود دارند. پراساد گفت که دوهای زیادی در کریکت داخلی مانند سوبرامانیان بدرینات، آمل مزومدار و غیره به ثمر رساندند، اما باید منتظر فرصت های خود بودند.

رهانه در تمام فرمت‌ها رکورد قابل قبولی در انگلیس دارد، با زدن 1148 دوش در 26 مسابقه، 40 اینینگ با میانگین 29.43. او دو قرن و هفت پنجاه در شرایط انگلیسی دارد، با بهترین امتیاز 106. او در آزمون های انگلستان، 729 دوش در 15 مسابقه، 29 اینینگ با میانگین 26.03، با یک قرن و پنج دهه پنجاه به ثمر رسانده است.

رهانه آخرین بار در ژانویه 2022 در Tests for India حضور داشت و از آن زمان در ترکیب توپ قرمز مورد توجه قرار نگرفت. رهانه قبل از کنار گذاشته شدن، سال 2021 وحشتناکی را پشت سر گذاشت و در 13 تست تنها 479 دوش را با میانگین 20.82 به دست آورد. آخرین قرن آزمایشی او در MCG در سری به یاد ماندنی Border-Gavaskar 2020/21 رخ داد، جایی که او کاپیتان بازگشت هند پس از 36 نفر بود.

صدمه به شریاس ایر به این معنی بود که یک جای خالی وجود دارد که باید در مرتبه متوسط ​​پر شود و هند از تجربه او برای تست نهایی یکباره حمایت کرده است.

عملکرد او در لیگ برتر هند تا کنون و همچنین نمایش های داخلی او راه را برای بازگشت به این تیم هموار کرده است.

رهان که برای چنای سوپر کینگز بازی می‌کرد، جان تازه‌ای گرفت و 299 ران در ده اینینگ به ثمر رساند و با نرخ ضربه خیره‌کننده 169.88. او تاکنون دو نیم قرن برای این تیم گلزنی کرده است.

قبل از IPL، او دوباره به تخته قرعه کشی در Ranji Trophy رفت و 634 دوش در هفت مسابقه برای بمبئی، که شامل دو قرن بود، انجام داد.

در مورد استعدادهای جوان لیگ برتر هند (IPL) 2023 که امسال او را تحت تاثیر قرار داد، پراساد یاشاسوی جیسوال (625 دوش در 14 مسابقه با میانگین 48.07 با یک قرن و پنج دهه پنجاه)، رینکو سینگ (474 ​​دوش در 14 مسابقه در میانگین 59.25 با چهار پنجاه)، Dhruv Jurel (152 دوش در 11 اینینگ با میانگین 21.71، با نرخ ضربه بیش از 172)، Jitesh Sharma (309 دوش در 14 مسابقه با میانگین 23.76 و نرخ ضربه 156.06 ) و Shivam Dube (386 دوش در 13 اینینگ با میانگین 35.09 و نرخ ضربه 158.84 با سه پنجاه) به عنوان برخی از برجسته‌هایی که می‌توانند به زودی برای هند بازی کنند.

موضوعات ذکر شده در این مقاله