“این روایت یاشاسوی جیسوال را که پانیپوریس فروخته است دوست نداشته باشید”: مربی کودکی ستاره RR دود می کند

جوالا سینگ، مربی دوران کودکی او که از روایت عاطفی خسته شده بود، روز دوشنبه گفت یاشاسوی جیسوال بازیکن کریکت نیست زیرا زمانی در میدان آزاد “پانیپوری می فروخت” بلکه به دلیل سخت کوشی اش که او را به حساب ملی کشانده است. جیسوال که 124 توپ از 62 توپ را در برابر سرخپوستان بمبئی شکست، مطمئناً به تیم هندی برای پنج بازی سری T20I در هند غربی و ایالات متحده در اواخر ژوئن تا اوایل جولای راه خواهد یافت.

با این حال، علیرغم اجرای قدرتمند او در دو فصل گذشته، همیشه اولین چیزی که در رسانه های اجتماعی منتشر می شود، این داستان است که او مجبور شد برای کسب درآمد در بمبئی، پنی پوری بفروشد.

مربی او جوالا، که جیسوال را در سال 2013 زیر بال خود گرفت و پسر جوانی که در محل اقامتش ماند، وقتی این داستان خاص بر دستاوردهای کریکت او ارجحیت پیدا می کند، بسیار آزرده می شود.

جوالا در جریان یک تعامل روز دوشنبه به PTI گفت: “من واقعا داستان (فروش پانیپوری) را دوست ندارم. او به دلیل کار سخت کریکت بازی می کند.

در واقع، او اسطوره شهری را که هر روز می گذرد جذابیت بیشتری پیدا می کند، روشن کرد.

“بسیاری از فروشندگان غرفه های خود را در نزدیکی میدان آزاد برپا می کردند. گاهی اوقات که غروب ها آزاد می شد، کمی به آنها کمک می کرد. خودش غرفه درست نمی کرد. اینطور نیست که پانی پوری می فروخت و ادامه می داد. برای هند بازی کن.» جوالا در رد کردن کل «داستان هق هق» بسیار سخت بود.

در واقع، کلمات بوپندرا پدر جیسوال هنوز در گوش جوالا زنگ می زند.

“من پدرش را در 25 دسامبر 2013 ملاقات کردم. او به من گفت که من یک مداخله خداگونه در زندگی آنها انجام داده ام.” و زمین را پاک کن، اما او را زیر بال هایت نگه دار و از او یک کریکت باز کن.”). انگار پدر و مادرش وکالتنامه‌اش را به من دادند و گفتند که او کاملاً تحت نظر شماست.» جیسوال بیشتر از 10 سال گذشته در اقامتگاه جوالا با خانواده‌اش اقامت داشته است.

“از آنجایی که در بمبئی زندگی ثابتی داشتم، با او مانند پسر خودم رفتار کردم. پس از سال 2013، چنین حادثه ای رخ نداده است که او مجبور به مبارزه شود. من اولین قرارداد خفاش را به ارزش 40000 روپیه برای او گرفتم.

من آن خفاش‌هایی را به او دادم که بازیکنان بین‌المللی از آن‌ها استفاده می‌کردند. بعد از سال 2013 اینجا هیچ زاویه فقر وجود ندارد. هر چه بود، قبل از 2013 بود. به خاطر این داستان‌ها، گاهی من و او هر دو ناامید می‌شویم.» جوالا در واقع یک بار جاسیوال را به انگلستان فرستاده بود تا بتواند تکنیک خود را ارتقا دهد.

“هر کاری که کردم، بر اساس آن اعتماد انجام دادم. در واقع حتی با هزینه های خودم او را به انگلیس فرستادم. من به عنوان یک پدر با او کار کردم و نه مربی.”

“من احساس می کنم که (پانی پوری) یک بحث غیر ضروری است. هر وقت کسی حرفه خود را شروع می کند، زاویه ای از فقر وجود دارد، حتی من داشتم. روزنامه می فروختم، در قطار می خوابیدم. اما وقتی یاشاسوی را ملاقات کردم، حتی از او چیزی نپرسیدم. من نمی‌خواهم فقر کسی را مسخره کنم. حالا احساس خوبی دارد که او “پانیپوری فروخت و برای هند بازی کرد”، اما در آن زمان همین اظهارات او را ناراحت می کرد. جولا درباره ویدیوی ویروسی فروش پانی‌پوری از او گفت که پس از پخش شدن داستان او، برخی از کانال‌های تلویزیونی خواستار عکس‌های او از فروش پانی‌پوری شدند.

عکس‌های زیادی هم در فضای مجازی پخش شده است. او در یک غرفه ایستاده بود، ما یک فیلمبرداری داشتیم (با صدا و سیما و کانال خبری خصوصی) و آنها از من خواستند که او را نشان دهم که چگونه پانی‌پوری می‌فروشد. “خاده هو جا، کار د”. اما پدرش هرگز اینجا در بمبئی نبوده یا پانیپوری فروخته است.” “بسیاری دیگر نقش‌های مهمی در حرفه جیسوال داشتند. اسطوره‌های بمبئی مانند دیلیپ ونگسارکار، وسیم جفر، مدرسه، باشگاه و انجمن کریکت بمبئی (MCA) به او فرصت‌های فراوانی را با مربیان در گروه‌های سنی مختلف دادند. داستان او کار سختی است. جوالا گفت: با برنامه ریزی مناسب به یک بازیکن کریکت تبدیل شوید.

داستان او صرفاً مربوط به کار سخت، استفاده از امکانات برای تبدیل شدن به یک کریکت و برنامه ریزی مناسب است. من برای او برنامه ریزی کردم و او اجرا کرد. احساس می کنم باید در مورد این موضوع بیشتر صحبت شود نه از زاویه فقر.” وقتی بازیکنانی با قد کومار سانگکارا و ترنت بولت که استعداد او را می‌ستایند و روهیت شارما کاپیتان هندی تمجید می‌کنند، دعوت از هند در کوتاه‌ترین فرم ممکن است دور از انتظار نباشد، اما مربی دوران کودکی به قضاوت هیئت انتخاب ملی ایمان کامل دارد.

او دقیقاً از سطح زیر 19 سال اجرا کرده است. بسیاری از بچه‌ها یک یا دو سال پس از جام جهانی زیر 19 ساله‌ها، مانند شوبمن گیل یا پریثوی شاو، وارد شدند. ممکن است (انتخاب او) به دلیل کووید به تعویق افتاده باشد. -19 اما به عنوان یک بازیکن نمی توانید تصمیم بگیرید که چه چیزی را دریافت کنید.

جوالا گفت: انتخاب کنندگان تیم هند و اتاق فکر تیم باهوش تر از ما هستند، آنها توانایی های هر بازیکن و نیاز تیم را می شناسند.

به عنوان مربی او، فقط می توانم بگویم که اگر او بر برخی از توپ گیران بزرگ بین المللی در IPL تسلط داشته باشد، در بازی های بین المللی با همان توپ گیران روبرو خواهد شد. این نشان می دهد که او آماده بازی است، اما زمانی که او این کار را انجام داد، باید ترک کنیم. به منتخبان و اتاق فکر تیم می‌رسد.”

موضوعات ذکر شده در این مقاله