اینترمیلان چشم به فینال لیگ قهرمانان اروپا پس از شکست آث میلان

اینترمیلان پس از پیروزی چشمگیر 2-0 مقابل آث میلان در دربی پر جنب و جوش روز چهارشنبه در فینال لیگ قهرمانان اروپا، یک پا در فینال لیگ قهرمانان اروپا دارد. اینتر پیش از بازی سه‌شنبه از بزرگترین دربی میلان به لطف ضربه‌های ادین ژکو و هنریخ مخیتاریان در 11 دقیقه ابتدایی دست برتر را دارد. اینتر می‌توانست با اختلاف بیشتری پیروز شود زیرا هاکان چالهان اوغلو ضربه‌ای به تیرک دروازه زد و ژکو یک فرصت عالی را در اوایل نیمه دوم از دست داد، اما آنها همچنان از مدعیان اصلی صعود به فینال رقابت‌های باشگاهی اروپا برای اولین بار پس از آن هستند. آخرین بار 13 سال پیش برنده شد.

ژکو پس از سومین گلش از ژانویه به پرایم ویدئو گفت: “گاهی اوقات من گل نمی زنم و این تمام چیزی است که همه در مورد آن صحبت می کنند، اما چیز دیگری هم می دهم.”

امروز برای تیم کار کردم و این چیزی بود که در چنین مسابقه بزرگی لازم بود.»

رسیدن به فینال برای اینتر بسیار شیرین خواهد بود زیرا انتقام حذف های نیمه نهایی و یک چهارم نهایی از میلان در سال های 2003 و 2005 را می گیرد.

برندگان این تساوی با رئال مادرید یا منچسترسیتی در نمایش 10 ژوئن در استانبول روبرو خواهند شد. بازی رفت آن نیمه نهایی روز سه شنبه در اسپانیا با نتیجه 1-1 به پایان رسید.

میلان، که از طریق ساندرو تونالی نیز موفق شد، اگر می‌خواهد برای هشتمین بار شانس قهرمانی اروپا را داشته باشد، کار خود را تمام می‌کند و امیدوار است که رافائل لیائو برای دیدار سرنوشت‌ساز هفته آینده در دسترس باشد.

غیبت مرد ستاره لیائو، میلان را بدون تهدید اصلی هجومی خود رها کرد و به اینتر اجازه داد تا بیشتر روی پای جلو بازی کند، چرا که حریفان خود سرعت وینگر پرتغالی را در زرادخانه خود ندارند.

فیکایو توموری، مدافع میلان به پرایم ویدئو گفت: “ما دو گل سریع دریافت کردیم و در مقابل اینتر بازگشت از آن دشوار است.”

ما ناامید هستیم، می‌توانستیم بهتر عمل کنیم، به خصوص در ابتدا، اما باید باور کنیم که آیا می‌خواهیم به فینال برسیم.

یک تیم در آن

سن سیرو رنگارنگ یک ساعت قبل از شروع بازی تقریباً پر بود، هر دو دسته از هواداران در حال رد و بدل کردن شعارها و توهین‌ها بودند، قبل از اینکه نمایش‌های بزرگ سنتی در بازی با بیرون آمدن تیم‌ها پخش شود.

اما زمانی که بازی در جریان بود، واقعاً فقط یک تیم در زمین حضور داشت، با تیم خارج از خانه اسمی اینتر که پس از پنج برد متوالی و شکل داغ اخیر حمله، آرام‌تر و پویاتر به نظر می‌رسید.

طولی نکشید که تیم میهمان دروازه را باز کرد و این یک گل افسانه ای ژکو بود که این کار را در دقیقه هشتم انجام داد.

مهاجم بوسنی داویده کالابریا را مهار کرد و با یک ضربه والی عالی به کرنر چرخشی Calhanoglu برخورد کرد که باعث شد دروازه بان میلان مایک ماگنان فرصتی نداشته باشد.

در حالی که دم هایشان بالا بود و هوادارانشان با خوشحالی در کوروا نورد روی هم می افتادند، اینتر به سمت میلان رفت و سه دقیقه بعد مخیتاریان برتری خود را دو برابر کرد.

فدریکو دیمارکو از جناح چپ به سمت پایین حرکت می کرد و کات بک او ابتدا توسط لائوتارو مارتینز ترک شد و سپس توسط هافبک ارمنی مخیتاریان که در پنجمین گل فصل خود شکست خورد.

میلان تنها پس از یک ربع ساعت از سه گل عقب ماندن فرار کرد، زمانی که Calhanoglu تقریباً صدای هواداران سابق خود را با یک رانندگی طولانی خاموش کرد و از تیرک دروازه خارج شد.

و مارتینز سپس صاحب یک پنالتی شد که به درستی توسط داور خسوس گیل مانزانو پس از نگاهی به مانیتور کنار زمین، آن را لغو کرد.

ژکو باید در دقیقه 53 تک به تک با میگنان و نه چندان دور بازی را قطعی می کرد، در حالی که هواداران میلان رگباری از شراره ها و مواد منفجره را پرتاب می کردند، تونالی پس از ضربه زدن به انتهای تیرک، سر خود را با ناامیدی نگه داشت.

با این حال، این آخرین فرصت بزرگ بازی برای میلان بود، زیرا اینتر به راحتی نیم ساعت پایانی را از رقبای خود دور کرد و سپس در تشویق هواداران خود غرق شد که رویای سفر به ترکیه را در سر می پرورانند.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله